Wakacje z Duchami w Filii nr 1
( 2010-08-06 )
W czwartek 5 sierpnia w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Batorego 2 odbyły się pierwsze zajęcia z wakacyjnej serii „Gry i zabawy dla dzieci”.

 

  

Tematem pierwszych zajęć były „Wakacje z duchami”. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji.
Na początku uczestnicy zajęć starali się wejść w rolę duchów. Ubierali prześcieradła i naśladowali ich ruchy. Następnie dzieci wysłuchały historii o duszkach. Później odbyło się głośne czytanie bajki pt.: „Biały duch Uh” Gerlinde Ortnera. Dzieci rozwiązywały również rebusy słowne związane z duchami. Miały też okazję stworzyć własnego duszka z chusteczek higienicznych i drobnych elementów. Wreszcie malowały duchy na balonach, którymi można było się później bawić. Na zakończenie dzieci obejrzały bajki o duchach na komputerze.
Następne zajęcia w Filii 1 już w najbliższy czwartek w godz. 10.00 – 12.00. Temat zajęć: „Poznajemy bohaterów baśni”. Program zajęć: zagadki i rebusy związane z bohaterami baśni, malowanie ulubionych bohaterów baśni oraz czytanie „Baśni z 1001 nocy” i „Lampy Alladyna”. Zapraszamy!!!Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 1456

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj