W ŚWIECIE WIELKICH MAGÓW, CZARODZIEJEK
( 2010-08-16 )
12 sierpnia 2010 roku w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Wakacje w bibliotece – W świecie fantazji, każdy może być tym kim chce. Tym razem grupa blisko 30 milusińskich w wieku od 3 do 11 lat przeniosła się w świat magii, czarów i niesłychanych historii.

 

 Po zabawach integracyjnych dzieci odgadywały ukryte atrybuty czarodziejów, jak róźdżka, miotła, kociołek, księga zaklęć, czarny kot czy magiczna kula. Następnie zapoznały się z wybrykami pewnej czarownicy Czesi i jej kota Czarofona – bohaterów książki Valerie Thomas. Poznały też zwyczaje czarownic, czarnoksiężników i dobrych wróżek na podstawie zgromadzonej na wystawie literatury.
Nie zabrakło również rozwiązywania quizu bajkowej wiedzy „Zagadki z magicznej szufladki”. Atrakcją okazało się ozdabianie czarodziejskich czapek i różdżek, dzięki którym można było rozpocząć kolejną konkurencję – naukę magicznych wyliczanek, zabawnych rymowanek i czarodziejskich zaklęć.
Następnie przyszedł czas na tworzenie tęczowych butelek z tajemniczymi miksturami, a także zabawy taneczne jak loteryjka muzyczna, zabawy z miotłami czy wybór mistrza tańca z miotłą.
Na zakończenie mali czarnoksiężnicy zostali poczęstowani magicznym sokiem i słodkościami. Z uśmiechami na twarzy, obdarowani czarodziejskimi czapkami, róźdżkami oraz eliksirami wrócili do domów, aby już 26 sierpnia , jak sami zapewniali uczestniczyć w ostatnich wakacyjnych zajęciach - W krainie korsarzy i piratów.Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 1336

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj