TEATRALNE FERIE
 (09-02-2017)

        Prawdziwe oblężenie przeżyła w minioną środę Filia nr 7. Wszystko za sprawą spektaklu Kraina z Lodu, który dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i radości. Przedstawienie w wykonaniu artystów teatru Fantazja, inspirowane niezwykle popularnym i uwielbianym przez milusińskich na całym świecie filmem Walta Disneya, zrobiło furorę wśród małych widzów. A najlepiej może o tym świadczyć fakt, że niektórzy obejrzeli je aż dwukrotnie. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne oraz quiz, nawiązujące tematycznie do wspomnianej bajki. 

W  trakcie tego humorystycznego, ale i pouczającego spektaklu nie zabrakło wesołych zabaw muzyczno-ruchowych i wspólnego śpiewania piosenek z filmu. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom spodobało się pozytywne przesłanie historii, opowiadającej o potędze miłości i sile rodzinnych więzi.

zapraszamy do galerii

 Pojawił się oczywiście słynny utwór wchodzący w skład ścieżki dźwiękowej - Mam tę moc - śpiewany przez Elsę, gdy odkryła swoje niezwykłe zdolności. Barwna scenografia, atrakcyjne stroje, zabawne dialogi i bogata oprawa muzyczna - wszystko to wzbudziło prawdziwy zachwyt uczestników BIBLIOFERII. Mali widzowie z wielką uwagą śledzili losy bajkowych postaci i bardzo żywiołowo brali udział w przedstawieniu. Ulubieńcem był zwłaszcza sympatyczny i rozśpiewany bałwanek Olaf. Na koniec bohater zaprosił wszystkie dzieci do pamiątkowego zdjęcia na tle lodowego zamku. Nikogo nie trzeba było specjalnie zachęcać.

Spektakl został wystawiony dwa razy. Drugie przedstawienie obejrzały dzieci zaproszone przez Filię nr 3, uczestniczące w pólkoloniach zimowych Tropiciel Bibliofil, zorganizowanych przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Spotkanie z teatrem oraz warsztaty plastyczne związane z Krainą Lodu  były drugą odsłoną BIBLIOFERII w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 412

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj