DOLINA BARYCZY W OBIEKTYWIE ŁUKASZA WRÓBLA
 (31-03-2017)

          Piękno Doliny Baryczy na fotografiach, bogate wrażenia estetyczne, kojące odgłosy natury i nastrojowa muzyka - tego wszystkiego można było doświadczyć podczas kolejnej odsłony „Ostrowskich Spotkań z Przyrodą”. Swoje niezwykłe zdjęcia, ilustrowane podkładem muzycznym i śpiewem ptaków, zaprezentował współzałożyciel WTPK, wielki pasjonat i fotografik przyrody -  Łukasz Wróbel. 

zapraszamy do galerii

 

        „Pragnę zabrać Państwa w niezapomnianą podróż po malowniczych zakątkach Doliny Baryczy, gdzie głównymi aktorami na scenie przyrody są nie tylko rośliny, zwierzęta, ale również tajemnicze aleje drzew, łąki tętniące życiem czy też miękko opadająca mgła”. - zapraszał Ł. Wróbel. I obietnicy dotrzymał. Wyjątkowy pokaz fotografii, przedstawiający piękno tego fascynującego obszaru, w połączeniu z urokliwą muzyką zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i wzbudził powszechny zachwyt. Zaprezentowane fotografie to owoc kilkunastu lat pracy i wielu godzin spędzonych z aparatem w terenie. To często całe dnie przeznaczone na poszukiwanie ciekawego ujęcia lub nagranie głosu interesującego ptaka. 

„Autor fotografii mieszka w Raczycach koło Odolanowa, na skraju kompleksu Łąk Odolanowskich. Właśnie te łąki, a także stawy i lasy Doliny Baryczy, są mu najbliższe: tak dosłownie, jak i emocjonalnie. Od najmłodszych lat fascynuje się pięknem przyrody, jednak aby doszło do powstania takich niezapomnianych kadrów (…) stara się utożsamiać z otaczającym światem, żyć z nim w zgodzie, rozumieć go i być jego częścią.”  

Łukasz Wróbel jest współzałożycielem Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego, absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii (2011 r.) Na swoim koncie ma liczne sukcesy w konkursach fotograficznych. Jego zdjęcia znalazły się w wielu czasopismach i magazynach o tematyce przyrodniczej. Często zapraszany jest do szkół, gdzie prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci, dzieląc się z uczniami swoją wielką pasją i interesującymi opowieściami o ciekawych okazach ptaków i roślin. 

Pokaz fotografii Łukasza Wróbla pt. „Piękno przyrody Doliny Baryczy” odbył się w czwartek 30 marca na Małej Scenie OCK i był  już 206. odsłoną Ostrowskich Spotkań z Przyrodą, organizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim i Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze. Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 428

Powrót

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj