ZAGADKI Z BIBLIOTECZNEJ SZUFLADKI
    KONKURS „ZAGADKI Z BIBLIOTECZNEJ SZUFLADKI” – ROZSTRZYGNIĘTY

( 2010-11-10 )
5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego „Zagadki z bibliotecznej szufladki”. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Trwał od 1 do 29 października i przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I – III oraz kl. IV – VI. Uczestnicy co tydzień odpowiadali na jedno pytanie dotyczące dziecięcej literatury polskiej i obcej. Zmierzyli się m.in. z takimi pytaniami jak: Z czego wróżka zrobiła karocę dla Kopciuszka?, Jak miał na imię miś z oklapniętym uszkiem?, Jak miała na imię dziewczynka z Krainy Czarów? czy Jakiego koloru włosy miała Ania z Zielonego Wzgórza?

 

   

 

W konkursie wzięło udział 151 dzieci w wieku od 6 do 12 lat z następujących placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa nr 1, 4, 5, 7, Europejska Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa „Edukator” oraz Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie.
W grupie dzieci młodszych zwycięzcami zostali:

- Hubert Dziergwa
- Wiktoria Forycka
- Wiktoria Dutkiewicz
- Sebastian Pałuba

W grupie dzieci starszych zwycięzcami zostali:

- Kamil Grzegorowski
- Julianna Gołąbek
- Paula Działoszek
- Patryk Guździoł

Wśród uczestników, biorących udział we wszystkich etapach konkursu wylosowani zostali Wiktoria Forycka i Marcin Zydorowicz.

Gratulujemy wszystkim dzieciom i zachęcamy do udziału w grudniowym konkursie pt.”Wiem wszystko o Świętym Mikołaju”.


 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 2902

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj