TWÓRCZE SPOTKANIA Z JUSTYNĄ BEDNAREK
 (07-04-2017)

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Filii nr 7 i Filii nr 3 gościliśmy Justynę Bednarek, autorkę bestsellerowych opowiadań dla najmłodszych, m.in. „Pięciu sprytnych kun” i „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” - najlepszej książki dziecięcej 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”. Uczestnikami spotkania i warsztatów plastycznych byli uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala.

       Na wstępie autorka powiedziała kilka słów o swojej najnowszej książce, będącej kontynuacją historii wesołych skarpetek, które ruszają w świat i mają wiele nieprawdopodobnych przygód. Dzieci wysłuchały kilku rozdziałów z nowej publikacji, które przeczytała im sama pisarka. W trakcie obydwóch spotkań Justyna Bednarek opowiadała o tym, jak zaczęła pisać bajki dla małych czytelników, jak wygląda droga książki zanim trafi do ich rąk i kto oprócz autora przyczynia się do jej powstania. 

zapraszamy do galerii

 

         Nie zabrakło również humorystycznych anegdot o pracy nad opowieściami i pomysłach na książkowych bohaterów. Autorka była ciekawa, jaka jest ulubiona lektura każdego dziecka i po jakie bajki sięgają najczęściej. Niezwykłe i zabawne historie o skarpetkach, które robią zawrotne kariery, zostają gwiazdami filmowymi, detektywami i mysimi mamami zainspirowały dzieci do zaprojektowania i stworzenia swoich własnych bohaterów. Z tasiemek, guzików, wstążek, samoprzylepnych oczek i drucików mali artyści wyczarowali najróżniejsze postacie, którym nadali imiona. Chętnie opowiedzieli o wykonanych przez siebie skarpetkowych bohaterach i przedstawili ich barwne historie.

Po spotkaniu i warsztatach w Filii nr 7 pisarka odwiedziła chore dzieci przebywające w ostrowskim szpitalu. Tam przeczytała małym pacjentom kilka rozdziałów z książki o zwariowanych skarpetkach. Następnie dzieci przedstawiły własne historie o zaginionej skarpetce w swoich rysunkach i chętnie o nich opowiedziały. Czas spędzony z autorką i jej wesołymi, a zarazem pouczającymi opowieściami, pozwolił im zapomnieć na kilka chwil o dolegliwościach i pobycie w szpitalu. Na zakończenie pisarka zachęciła wszystkich do podejmowania w życiu wciąż nowych wyzwań, podążania za swoimi marzeniami i spełniania ich. 

Justyna Bednarek z wykształcenia jest romanistką. Przygodę z pisaniem zaczęła jako dziennikarka i redaktorka czasopism kobiecych. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zostały uznane za najlepszą książkę dziecięcą 2015 roku w konkursie „Przecinek i Kropka”, zdobyły także Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Publikacja otrzymała również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. Szereg nagród i wyróżnień przyznano autorce za kryminalno-kulinarną powieść „Pięć sprytnych kun”.Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 414

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj