NOC BIBLIOTEK Z SZYMONEM HOŁOWNIĄ
 (06-06-2017)

         W ramach Nocy Bibliotek ostrowska książnica gościła Szymona Hołownię - znanego dziennikarza, publicystę i pisarza, autora kilkudziesięciu pozycji o tematyce religijnej. Hasło wieczoru brzmiało „Jak robić dobrze?”. Właśnie tak zatytułowana jest najnowsza książka dziennikarza, w której opisuje swoje podróże do Afryki, spotkania z tamtejszą ludnością i działanie swojej fundacji. Tradycyjnie jest to również opowieść o Bogu, wierze i zarażaniu dobrem innych. Zaproszony gość spotkał się z ostrowską publicznością w sobotę 3 czerwca w czytelni Biblioteki Głównej. I już od pierwszych minut nawiązał z nią bardzo dobry kontakt. W kwietniu 2013 roku Hołownia założył Fundację Kasisi, która wspiera Dom Dziecka w Zambii. Pomoc ta polega przede wszystkim na kupowaniu leków i żywności. Autor szczegółowo przybliżył odbiorcom swoją codzienną pracę na jej rzecz. Bez zbędnego moralizatorstwa mówił o tym, jak poprzez czynienie dobra możemy zmniejszać zło. Taka systematyczna, regularna i realna pomoc daje naprawdę konkretne efekty.

zapraszamy do galerii

 

Podczas tej interesującej opowieści o Czarnym Lądzie, Bogu i skomplikowanych ścieżkach prowadzących do niego, Hołownia dzielił się wieloma swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej Nocy Bibliotek - „Czytanie porusza” - kolejnym wątkiem rozmowy były książki. Zarówno te ulubione, jak i wcześniej napisane przez dziennikarza. Odbiorcy mogli dowiedzieć się, co czyta Hołownia. Jak się okazuje, jego domowa biblioteczka jest naprawdę bogata. Nie zabrakło też wzmianek o pracy nad książkami. A nasz gość napisał ich już całkiem sporo. Jest autorem m.in. takich pozycji jak: „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Bóg. Życie i twórczość”, „Monopol na zbawienie”, „Bóg, kasa i rock’n’roll”- napisaną wspólnie z Marcinem Prokopem, „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie” czy „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe”, „Święci codziennego użytku” .

Popularny publicysta jest dwukrotnym laureatem nagrody „Grand Press”, laureatem nagrody Dziennikarskiej „Ślad”, Wiktora publiczności za rok 2010, a także wielu innych wyróżnień. Współpracuje z telewizją TVN, gdzie prowadził przegląd prasy w programie „Dzień Dobry TVN” i wraz z Marcinem Prokopem prowadził programy „Mam talent!” oraz „Mamy Cię!”. Był dyrektorem programowym kanału Religia.tv. W grudniu 2012 roku uruchomił swój portal internetowy Stacja 7.

Na zakończenie dziennikarz odpowiadał na liczne pytania uczestników i podpisywał książki, które można było nabyć podczas spotkania.

 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 449

Powrót

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj