ELEKTRONICZNE KARTY W „JEDYNCE”
 (23-06-2017)

           W poniedziałek, 19 czerwca, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymali elektroniczne karty biblioteczne, uprawniające do korzystania z bibliotek na terenie naszego miasta i powiatu oraz z biblioteki szkolnej. Karty ufundowane zostały przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. 

Uczniowie klas pierwszych, w uroczystej atmosferze, otrzymali pierwszy dokument elektroniczny w ich życiu. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 jako pierwsza z ostrowskich szkół podstawowych, w październiku 2012 r., rozpoczęła elektroniczne udostępnianie książek w systemie SOWA i włączyła się wówczas do Międzyszkolnego Katalogu Bibliotecznego.

zapraszamy do galerii

 

W wydarzeniu udział wzięli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Dorota Grześkowiak, Włodzimierz Grabowski - dyrektor Biblioteki Publicznej, Regina Walotka - kierownik Filii nr 2 Biblioteki Publicznej oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Dorota Misterska.

Wręczanie kart poprzedził ciekawy występ artystyczny w wykonaniu Teatru Fantazja z Krakowa pt. „Piracka wyspa”. Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez wszystkich obecnych, a w szczególności przez dzieci.

Karty wręczali: dyrektor SP 1 Dorota Grześkowiak i dyrektor BP Włodzimierz Grabowski, który zapowiedział rozwijanie współpracy ze szkołą w dziedzinie upowszechniania czytelnictwa. Karty biblioteczne otrzymali również wychowawcy klas.

Dodajmy, iż od tego roku już wszyscy uczniowie „Jedynki” (z klas I-VI) posiadają elektroniczne karty biblioteczne. W kooperacji z Biblioteką Publiczną w placówce otwarto też niedawno Ostrowski Szkolny Klub Książki.

Uroczystość zorganizował i poprowadził nauczyciel bibliotekarz Paweł Dudziński. Ten dzień, przepełniony emocjami, dzieci mogą zaliczyć do udanych.

 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 344

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj