MALI ARTYŚCI
 (01-09-2017)

         Plenerowe warsztaty z Natalią Talarek-Oswald zakończyły wakacyjny cykl zajęć w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. To było bardzo kreatywne i twórcze spotkanie pełne fantazji, pomysłów i nieograniczonej wyobraźni. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci. Wielką atrakcją było ozdabianie masek z bandaża gipsowego oraz odrysowywanie siebie na dużych kartonach. Towarzyszyli nam najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz maluchy z Przedszkola „Smerfiki”.

zapraszamy do galerii

 

 

Ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej i pedagog - Natalia Talarek-Oswald - wprowadziła nas w krainę sztuki, a alejka za biblioteką na ponad dwie godziny przemieniła się w prawdziwą plenerową pracownię artystyczną. Warsztaty rozpoczęto od przedstawienia naszego gościa oraz zaprezentowania okładek książek, które zaprojektowała artystka. W 2012 roku malarka założyła pracownię ilustratorską pod nazwą Tęczówka Studio. Odtąd zajmuje się organizacją i prowadzeniem warsztatów plastycznych dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z instytucjami kultury,  bibliotekami, szkołami i klubokawiarniami. Jest absolwentką wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi.

Dzieci z wielkim zapałem i radością zabrały się do twórczej pracy. W ruch poszły farby, bibuła i kolorowe piórka. Wszystkich bez reszty pochłonęło malowanie oraz ozdabianie gipsowych masek. Następnie uczestnicy dobierali się w pary i odrysowywali nawzajem kontury swego ciała na kartonach. W miejscu głowy wycinali otwory, po czym wymalowywali postać, w którą chcieliby się wcielić. Na zakończenie odbyła się prawdziwa sesja zdjęciowa. Jeden z chłopców wymyślił, że zamiast postaci stworzy domek z trzema oknami, przez które, wystawiając głowę, będzie można oglądać świat!Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 295

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj