LEKCJA STYLU Z ALICJĄ BOGDAN
 (12-09-2017)

          Z okazji Międzynarodowego Dnia Urody Filię nr 1 i Filię nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła Alicja Bogdan – dyplomowana stylistka i kolorystka, doradca wizerunkowy oraz autorka książki „Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki”. 

W pierwszym spotkaniu wzięła udział grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych. Po południu pani Alicja gościła w Filii nr 7. Tam uczestniczkami lekcji stylu były panie w różnym wieku, a także jeden pan. - Twoja wartość tkwi w tym kim jesteś, a nie w tym jak wyglądasz. Każdy z nas jest piękny i wyjątkowy - rozpoczęła stylistka. Tylko całkowita akceptacja wyglądu pozwoli nam w pełni zaakceptować siebie. Nasz gość odpowiedział na wiele stylizacyjnych dylematów i zachęcił do eksperymentowania ze swoim wizerunkiem, bo tylko w ten sposób możemy dowiedzieć się, w czym naprawdę czujemy się najlepiej i odnaleźć styl zgodny ze swoją osobowością. Na wstępie poznaliśmy błędy najczęściej popełniane przy wyborze garderoby. Podstawowe grzechy modowe pań to noszenie niewłaściwego rozmiaru oraz lęk przed nowym. Wiele uwagi pani Alicja poświęciła również kolorom oraz fasonom odpowiednio dobranym do typu sylwetki, które każdej kobiecie pozwolą podkreślić swoje atuty, a ukryć niedoskonałości.

zapraszamy do galerii

 

Przedstawiła też pięć kroków do osiągnięcia dobrego wizerunku oraz zasady ubierania się w zależności od okazji. Wszystkie uczestniczki miały możliwość skorzystania z osobistych konsultacji, które polegały na określeniu typu figury, analizie kolorystycznej oraz udzieleniu indywidualnych porad. Z pewnością dla wielu pań będą one inspiracją i motywacją do wprowadzenia kilku zmian. Kobiece rozmowy upłynęły w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.  Na koniec można było zakupić książkę pani Alicji wraz z dedykacją. Stylistka zawarła w niej szereg ciekawych wskazówek na każdy dzień roku. Poradnik powstał z pasji do piękna, które każda kobieta ma w sobie. Spotkanie zakończyło wspólne zdjęcie z naszym gościem. 

Alicja Bogdan jest założycielką międzynarodowej szkoły biznesu dla kreatorów wizerunku o nazwie STYLING&BUSINESS ACADEMY, absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu – kierunek Psychologia w Biznesie oraz Marketing i Komunikacja Społeczna. Osobistą stylizacją zajmuje się od 2011 roku. Zdobyła doświadczenie z klientami indywidualnymi i międzynarodowymi firmami. Przeszkoliła z dziedziny wizerunku już ponad tysiąc pań. Jest autorką poradnika „Piękna każdego dnia. 365 wskazówek stylistki”, w którym podpowiada, jak w świadomy sposób budować swój wizerunek, poznać swoje mocne strony i wyrażać tę wiedzę poprzez wygląd. Niebawem ukaże się jej druga książka „Osobista stylistka. Zawód przyszłości”.

 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 368

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj