WSPOMNIENIA Z WAKACJI W FILII NR 3
 (09-10-2017)

          Dzieci przebywające podczas wakacji w ostrowskim szpitalu mogły na chwilę zapomnieć o chorobie i spędzić czas w kreatywny i przyjemny sposób. W lipcu i sierpniu Filia nr 3 zorganizowała dla nich ciekawe zajęcia i akcje czytelnicze. Pragnąc umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu, bibliotekarka Filii nr 3 dostarczała książki bezpośrednio do ich łóżek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w okresie wakacyjnym odbywało się również głośne czytanie. Pod koniec miesiąca najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych pod okiem Natalii Talarek-Oswald.

zapraszamy do galerii

 

Pacjentom szpitala czytała wolontariuszka, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego Ania Biernacka, a także bibliotekarka Filii nr 3 oraz rodzice i opiekunowie. Dzieci mogły same wybrać książkę, której chcą posłuchać. Czytano lektury dostosowane do ich wieku i wrażliwości. Między innymi klasykę poezji dla najmłodszych, wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, opowiadania o Martynce, o Franklinie oraz przygody Mikołajka. Dużą popularnością cieszyła się również książka z zagadkami. Głośne czytanie sprawiło dużo radości. Na pamiątkę milusińscy otrzymali kolorowanki przedstawiające bohaterów z przeczytanych bajek. Systematyczne, wspólne czytanie rozbudza zainteresowania, korzystnie wpływa na rozwój dziecka oraz wyrabia u niego nawyk czytania. Kształtuje też postawę optymizmu i pozytywne nastawienie do otoczenia. 

24 sierpnia instruktorka terapii zajęciowej, ilustratorka i pedagog - Natalia Talarek-Oswald - przeprowadziła warsztaty plastyczne dla małych pacjentów. Tworzenie pacynek i kukiełek przedstawiających postaci z bajek i baśni pomogło chorym dzieciom oraz ich rodzicom oderwać się od szpitalnej rzeczywistości. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i wyobraźnią. Powstały ciekawe pacynki, które milusińscy mogli zabrać ze sobą, by pochwalić się swoją pracą w domu. Mali czytelnicy mogli wybrać sobie także dowolną  książkę z akcji „Zaczytani”, z czego ochoczo skorzystali.

 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 358

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj