„BERGEN I OKOLICE: PRZYRODA I HISTORIA”
(22-12-2017)

            Pod takim hasłem upłynęło 223. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą. Interesującą prelekcję o Norwegii, ilustrowaną pięknymi fotografiami przedstawił Paweł Dolata. Uczestnicy mogli podziwiać majestatyczne piękno wybrzeża Morza Północnego i Archipelagu Austevoll: niesamowite krajobrazy, przyrodę i najciekawsze miejsca historyczne.

 Opowieściom o Zachodniej Norwegii towarzyszyły malownicze ujęcia skalistego wybrzeża, lasów, jezior i wielu gatunków ptaków morskich. Miłośnicy przyrody na kilka chwil przenieśli się do Bergen, pierwszej stolicy i drugiego co do wielkości miasta Norwegii. Zobaczyli centrum Bryggen - urzekającą dzielnicę nabrzeżną hanzeatyckich kupców, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która obecnie pełni głównie funkcję turystyczną. Wyjątkowy krajobraz tworzy szereg urokliwych domków usytuowanych tuż obok siedmiu wzgórz otaczających miasto. Oprócz hanzeatyckiego nabrzeża innymi atrakcjami miasta są także liczne muzea i galerie, znany na całym świecie targ rybny oraz Międzynarodowy Festiwal w Bergen - jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w Norwegii. 

We wtorkowej prelekcji wzięło udział ponad 50 osób. Na 223. Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą zaprosiły Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze i Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 372

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj