KARNAWAŁ WŚRÓD KSIĄŻEK
 (24-01-2017)

          Nastał czas balów, maskarad i szampańskiej zabawy. W tych wyjątkowych dniach czytelnię Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży ozdobiły kolorowe maski, serpentyny, balony, przebrania, kostiumy i akcesoria karnawałowe.

 Na wstępie dzieci z klas I i III Szkoły Podstawowej Spółdzielni Oświatowej „Edukator”, obejrzały prezentację multimedialną, której tematem były zwyczaje karnawałowe w Polsce i na świecie. Uczniowie poznali mnóstwo ciekawostek związanych z pochodzeniem i znaczeniem dla naszej tradycji Święta Trzech Króli. Dowiedzieli się, że w Polsce karnawał po staropolsku nazywany był zapustami lub mięsopustami. W różnych regionach Polski ostatni dzień karnawału jest też określany jako podkoziołek czy śledzik. Dzieci poznały genezę karnawału i dowiedziały się, jakie są najpopularniejsze karnawałowe zabawy.

Pozostając w temacie karnawałowej zabawy, czytaliśmy wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej  „Przebieranki” oraz Kamili Polak „Leśny karnawał”.
 W dalszej części spotkania wspólnie zabraliśmy się za wykonanie karnawałowych masek. Z kawałków brystolu i rozmaitych ozdób dzieci wyczarowały fantazyjne maski. W ruch poszły  satynowe wstążki i tasiemki, cekiny, brokat, wielobarwne piórka oraz kolorowy papier. Podczas pracy mali artyści wykazali się kreatywnością, pomysłowością i nieograniczoną inwencją twórczą. Dzieci chętnie prezentowały gotowe dzieła, a całe spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa w karnawałowych maskach oraz wspólne tańce. Wszystkim udzielił się karnawałowy, radosny nastrój. 
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 340

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj