ZADZIWIAJĄCY ŚWIAT ROBOTÓW
 (26-02-2018)

         Drugie spotkanie akcji zimowej Biblioferie, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży upłynęło pod hasłem „Zimowe warsztaty z robotyką - czytam, odkrywam, tworzę”. Zajęcia edukacyjne poprowadził Dariusz Kościelak ze Szkoły Robotyki i Programowania Robotec. Była to innowacyjna forma popularyzacji czytelnictwa i ukazanie, że w bibliotece można twórczo spędzić czas nie tylko z książką.

 Poza tym dzięki nowoczesnym narzędziom dydaktycznym udało się zainteresować dzieci dyscypliną naukową, jaką jest robotyka. Wystawa książek z tej dziedziny przybliżyła uczestnikom świat Lego i nowych technologii.

Uczestnicy zapoznali się z zestawem do robotyki WeDo 2.0 na przykładzie robota Milo, którego konstruowali w parach. Miłośnicy robotyki samodzielnie stworzyli program, pozwalający na sparowanie robota z tabletem. Po zbudowaniu robota wszyscy mieli okazję wypróbować zaprojektowane przez siebie zabawki. Największą radość sprawił młodym konstruktorom turniej mini – robotów i wspólna zabawa. Dzieci przekonały się, że najmniejszy robot jest jednocześnie najszybszym. Okazało się, że klocki LEGO to nie tylko zabawki, ale również doskonałe narzędzie pomagające dzieciom rozwijać umiejętności twórcze i wyobraźnię.
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 264

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj