„OPOWIEŚCI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI”
 (17-05-2018)

          W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2018 r. w Filii nr 2 odbyło się przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Spektakl miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcenie ich do odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek. Z tej okazji naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

 Głównym bohaterem przedstawienia jest prof. Książeczka, który opowiada dzieciom o tym jak wielką moc ma wyobraźnia, kształtująca się podczas czytania książek. Dzięki kolejnym bohaterom – Misiowi Chrapciowi oraz Skrzatowi Psikusowi, dzieci poznają sposoby na nudę a jednym z nich jest czytanie. Chrapcio zapoznaje widzów z biblioteką, miejscem, które jest królestwem książek i dzięki któremu bajki profesora mogłyby stać się jednymi z najbardziej poczytnych lektur. Najmłodsi widzowie dowiedzieli się, jak zachowywać się w bibliotece oraz jakie są zasady korzystania z księgozbioru. 

Dzieci wykazały się sporą aktywnością, wychodząc odważnie na scenę, miały także okazję dotknąć i przymierzyć sceniczne rekwizyty. Spektakl dopełniły wspaniała oprawa muzyczna oraz kolorowe kostiumy. 
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 146

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj