ELMER - MÓJ PRZYJACIEL
 (17-05-2018)

  XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 7 upłynął pod znakiem Elmera – słonia w kratkę, ulubieńca przedszkolaków na całym świecie. Gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 11, 15 oraz Przedszkola Sióstr Salezjanek.

 Na podstawie znakomitej serii książek autorstwa Davida McKee, uczestnicy dyskutowali o tolerancji wobec inności, wzajemnej pomocy, współpracy oraz umiejętności dzielenia się z innymi. Dowiedzieli się też wielu ciekawostek na temat życia, sposobu porozumiewania się, gatunków oraz zwyczajów tych największych ssaków lądowych na Ziemi. Uzupełnieniem spotkań były zabawy muzyczno-ruchowe, zagadki obrazkowe, układanki oraz zabawy ruchowe z chustą animacyjną Klanza. Największą atrakcją zajęć okazało się spotkanie z samym Elmerem. Dzięki wydawnictwu Publicat dzieci mogły osobiście przywitać się, bawić oraz pozować do pamiątkowych fotografii ze swoim ulubieńcem. Na zakończenie uczestnicy wykonali prace plastyczne, wyklejając i kolorując kontury słonia. 

„Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, buduje poczucie własnej wartości, uczy się tolerancji i otwartości oraz przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.”
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 192

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj