SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIESŁAWEM DRABIKIEM W FILII NR7 I FILII NR 3
(13-07-2018)

         12 lipca 2018 roku naszą bibliotekę odwiedził gość niezwykły, tak niepowtarzalny, jak książki jego autorstwa. Wiesław Drabik – krakowski  pisarz dziecięcy, autor niezliczonej ilości rymowanek, wychowujących kolejne pokolenia dzieci i …ich rodziców.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że dorośli  czytając wierszyki tego autora mają nie mniejszą niż ich pociechy frajdę. Gość i dlatego był szczególny, że spełniał poczwórną rolę: pisarza,  ilustratora, nauczyciela i świetnego gawędziarza. Opowiedział o tym jak to jadąc z córką samochodem zmienił zawód z inżyniera na pisarza właśnie, komponując naprędce wiersz o wiośnie, bo właśnie takiego miała się dziewuszka do szkoły  nauczyć, a zapomniała nieboga. To dziewczęce zagapienie stało się więc w sposób historyczny zbawiennym, dzięki niemu przecież  możemy delektować się, śmiać i wzruszać poezją taty z nowym od  tamtego wydarzenia powołaniem. 

 „ Ja wiem, ja wiem!” – dało się słyszeć zewsząd i ani trochę nie przeszkadzał  naszym młodym czytelnikom fakt, że jeszcze nie padło żadne pytanie. Na szczęście i gość problemu z tym nijakiego nie miał, więc towarzystwo dogadywało się śpiewająco, a po prawdzie – rymująco. 


„Brawa dla Celinki, zdolnej dziewczynki
  Żeby nie spadła tylko z drabinki”

„Brawa dla Ewuni, co jest szczęściem dla mamuni”

„ Brawa dla Janka, co mu się podoba koleżanka”

Oto jak autor gratulował kolejnych dobrych odpowiedzi dzieciom, które w nagrodę dostawały obrazki. Zwyciężyło dwóch chłopców – Gabryś i Seweryn. Obaj okazali się omnibusami z trzynastoma uzbieranymi naklejkami. Brawa dla nich !!!!
Na koniec goście jakoby odwrócili się rolami, Wiesław Drabik poprosił dzieci o radę w kwestii zasadniczej: czy lepiej pisać o księżniczkach, czy kosmitach? Zdania z racji różnicy płci zaproszonych czytelników były podzielone, więc pisarz, jak na prawdziwego twórcę przystało, znalazł rozwiązanie! Będzie więc kolejna rzecz o królewnie porwanej przez kosmitów. Uff! Wszyscy więc będą zadowoleni, pożyją długo i szczęśliwie…
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 165

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj