EMOBILNOŚĆ I EKOLOGIA W OSTROWSKIEJ MEDIATECE




 (16-10-2018)

         Koniec tygodnia w Mediatece upłynął pod hasłem rowerowych i ekologicznych klimatów, a to za sprawą eventu „Emobilność i ekologia...”. Impreza rozpoczęła się 12 października br. (piątek) o godz. 10.00. Zaproszeni goście z firmy TrybEco przy wejściu do Mediateki prezentowali mieszkańcom Ostrowa zasilane elektrycznie i przyjazne dla środowiska rowery oraz skutery, w samym budynku przy ulicy Kolejowej 24b także wiele się działo – o godzinie 10.00 ruszył konkurs online , objęty honorowym patronatem Pani Prezydent Beaty Klimek „Co wiemy o historii i konstrukcji roweru”.

 W sali spotkań z kulturą gościliśmy znawców świata przyrody – Pawła Dolatę i Artura Homana oraz uczniów Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek, a przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji - komisarz KPP Krzysztof Kula i aspirant Sławomir Frąszczak rozmawiali z mieszkańcami Ostrowa o przepisach ruchu drogowego (ze szczególnym uwzględnieniem ścieżek rowerowych). W tym dniu odwiedzili nas także bardzo mili goście- dyrektorzy bibliotek i bibliotekarze z województwa warminsko-mazurskiego.

Drugi dzień naszej ekologiczno-rowerowej imprezy był również bardzo bogaty w atrakcje. Laureaci konkursu online „Co wiemy o historii i konstrukcji roweru?” otrzymali nagrody z rąk Pani Prezydent Beaty Klimek, która okazała się także wytrawną rowerzystką. Nagrodzone zostały również dzieci za stworzone w Bajkotece przepiękne rysunki przedstawiające ścieżki rowerowe. W tym dniu odwiedziło nas także sporo miłych gości, w tym członkowie Wielkopolskiego Klubu Publicystów Krajoznawczych PTTK, przedstawiciele francuskiej delegacji z Bergerac, a także rowerzyści z grupy Bicykl i Rowerowy Ostrów (kronika tej grupy była przez dwa dni dostępna dla osób odwiedzających Mediatekę). Ponadto mieszkańcy Ostrowa mogli podyskutować o dwóch filmach „Mój rower” (2012) i etiudzie „Silniczek rowerowy” (1954). W tym dniu również na deptaku zebrali się pasjonaci proekologicznej turystyki rowerowej.
 



Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 88

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj