100 LAT HISTORII OSTROWA
(29-10-2018)

          W którym roku otwarto Bibliotekę Publiczną? Kto siedzi przy stoliku przed Ratuszem? Kiedy Ostrów Wielkopolski świętował jubileusz 600–lecia? Kto był pierwszym burmistrzem w naszym mieście po odzyskaniu niepodległości? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy konkursu historycznego Ostrów Wielkopolski w latach 1918-2018, zorganizowanego przez Filię nr 6. W konkursie wzięło udział 30 osób. Dnia 25 października nagrodzono 20 uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na wszystkie pytania. 

 Celem konkursu było: zainteresowanie mieszkańców historią Ostrowa, promowanie ciekawych miejsc i zabytków miasta jako ,,Małej Ojczyzny”, włączenie się w obchody 100-lecia niepodległości Polski oraz promocja zbiorów regionalnych.

O tym jak ciekawa jest historia Ostrowa, przekonali się uczestnicy konkursu. Literatura regionalna jest źródłem wiedzy o naszym mieście i regionie. 
W księgozbiorze Biblioteki znajduje się wiele interesujących pozycji poświęconych tej tematyce. Między innymi w Bedekerze Ostrowskim M. Olejniczaka odszuka czytelnik odpowiedź na nasze pytanie: co wspólnego 
z Ostrowem ma H. Sienkiewicz i Zbyszko z Bogdańca? W tym celu polecamy zapoznać się z historią ulicy Gimnazjalnej. 
Zwycięzcom gratulujemy  i zachęcamy Wszystkich do wspólnego świętowania 100 lat Niepodległości Polski w dniu 11 listopada 2018 roku !
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 121

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj