PIES MARSZAŁKA I FORTEPIAN IGNACEGO PADEREWSKIEGO
 (23-11-2018)

        Seria z kotylionem to specjalna edycja książek „Czytam sobie”, wydanych z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszone dzieci wysłuchały opowiadania o psie marszałka pt.”Mój pan woła na mnie Pies”, a z książki „Maestro pokoju” dowiedziały się o działalności na rzecz sprawy polskiej, prowadzonej przez Ignacego Paderewskiego.

 Dzieci miały również możliwość wysłuchania fragmentu utworu Fryderyka Chopina, granego przez Paderewskiego, a także oglądały fotografie marszałka ze swoim psem i namalowany przez Wojciecha Kossaka obraz pt. „Marszałek Józef Piłsudski na Kasztance”.   

W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 15. Poznały znaczenie ważnych słów: patriotyzm, wolność, ojczyzna i tolerancja. Dowiedziały się, że każdy z mieszkańców naszego kraju uczestniczy w budowaniu wolnego społeczeństwa, a obowiązkiem każdego obywatela jest dbanie o naszą ojczyznę. Rozmowa dotyczyła również barw i symboli narodowych. 
Młodsze dzieci, które odwiedziły Filię nr 6 w dniu 13 listopada pokolorowały flagę Polski. Druga grupa w dniu 20 listopada wykonała portrety Piłsudskiego i Paderewskiego. 
 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 74

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj