ILUSTRATORKA Z „DWÓCH SIÓSTR” W OSTROWSKIEJ MEDIATECE
 (03-12-2018)

        DWIE SIOSTRY  to warszawskie wydawnictwo książkowe założone w 2005 roku przez Jadwigę Jędryas, Joannę Rzyską i Ewę Stiasny. Oficyna ta specjalizuje się w literaturze dziecięcej, a szczególnie wyróżniającą cechą wydawnictwa jest wyjątkowa dbałość o szatę graficzną książek. W 2018 na targach Bolonia Children's Book Fair „Dwie Siostry” uzyskały tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.

 

Dnia 30 listopada 2018 roku w ostrowskiej Mediatece gościła Pani Dominika Czerniak-Chojnacka, doktor sztuk pięknych, graficzka, ilustratorka, plakacistka, asystentka w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, etnolog i antropolog kultury, a także instrumentalistka i  pedagog. Dla Dwóch Sióstr ilustrowała m.in. książkę Aleksandry Cieślak „Piwnice”, a właśnie wokół tej pozycji toczyły się w bibliotecznej sali „Spotkania z kulturą” rozmowy Pani Dominiki z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas spotkania dzieci miały okazję wykonać szereg zadań, w których oprócz tradycyjnych materiałów papierniczych wykorzystane zostały słoiki, sznurek czy papierowe serwetki. Od samego początku tym warsztatom towarzyszyły dwa ważne pytania: Jakie tajemnice kryją się za piwnicznymi drzwiami? oraz Kto powiedział, że w słojach możemy trzymać tylko ogórki? 

Zajęcia z Panią Dominiką stały się zatem pełną przygód drogą do znalezienia odpowiedzi na te pytania. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i ich opiekunki nie tylko miały świetną okazję poznać książkę pt. „Piwnice”, nie tylko zdobyły od znanej i cenionej graficzki dużo ciekawych informacji, ale także świetnie się bawiły. Pragniemy podkreślić, że w zbiorach Mediateki znajduje się książka „Piwnice”, którą od 30 listopada jest opatrzona wpisem i autografem tego wyjątkowego Gościa z wydawnictwa Dwie Siostry. Zapraszamy zatem najmłodszych do wypożyczalni  na 1. piętrze przy ulicy Kolejowej 24b. Poznajmy „Piwnice” Aleksandry Cieślak i wspaniałe ilustracje Dominiki Czerniak-Chojnackiej. 

 

zapraszamy do galeriiZamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 30

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj