TOMASZ RACZEK W BIBLIOTECE
( 2011-03-04 )
Marzec w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się spotkaniem z polskim krytykiem filmowym i publicystą Tomaszem Raczkiem. 01 marca w czytelni Biblioteki Głównej zebrali się wielbiciele X Muzy, chcący przybliżyć sobie świat kinematografii.
 

 

    Najważniejszym tematem była tegoroczna gala rozdania Oskarów, trafności przyznania statuetek w poszczególnych kategoriach oraz „targowisku próżności”, jakie ma miejsce każdego roku na czerwonym dywanie w Hollywood. Tomasz Raczek mówił o kondycji kina polskiego, o wyższości Złotej Palmy festiwalu w Cannes nad amerykańskim Oscarem, co świadczy o jakości kina europejskiego i amerykańskiego. Wspomniany również został Zygmunt Kałużyński, z którym Tomasz Raczek przez wiele lat prowadził program Perły z lamusa. Nie zabrakło oczywiście pytań od uczestników spotkania. Kończąc swoją wizytę w Bibliotece, Tomasz Raczek podpisywał swoje książki, wśród których znalazły się: Karuzela z Madonnami oraz najnowsza Alfabet na cztery ręce.
    Przed odjazdem na następne spotkanie w Przygodzicach, Tomasz Raczek odwiedził członków Dyskusyjnego Klubu Filmowego, którzy spotkali się na seansie filmowym w ostrowskim OCK.

 

 Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 1227

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj