LITERACKIE WALENTYNKI – ŚWIĘTO CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI
(2011-02-19)

Od 14 do18 lutego w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyły się trzy imprezy czytelnicze pt. Miej serce i patrz w serce. Odbywały się one oczywiście w walentynkowych klimatach. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 13 oraz dwie grupy zerówkowiczów z SP nr 4. Było bardzo wesoło, ale i poważnie, bowiem rozmawialiśmy o najważniejszym uczuciu w życiu każdego człowieka, nawet tego małego - o miłości.

 

 

Na początku zajęć uczestniczyliśmy w grze integracyjnej Powiem ci coś miłego...i przekazywaliśmy sobie z rąk do rąk porcelanowe serduszko. Dużo śmiechu wzbudziło w dzieciach wysłuchanie bajki pt. Franciszek po uszy zakochany. Franciszek często gubił okulary, ale i bez nich odnalazł miłość, ponieważ kierował się swoim serduszkiem. Dzieci same wykonały różowe okulary i patrzyły przez nie na świat. Kolejną atrakcją był konkurs na odgadnięcie bajkowych zakochanych par. Shrek, Rumcajs, Maja, Śnieżka, Kopciuszek, Pocahontas bardzo szybko odnaleźli swoich partnerów. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom jedzenie bez pomocy rąk serduszkowych pierniczków zawieszonych na nitce.
Dopełnieniem Walentynek w bibliotece był minikonkurs dla czytelników pt. Czar literackich par. Nagrodami w konkursie były porcelanowe figurki i lizaki w kształcie serca.
Jak zwykle tego typu zajęciom literacko-plastycznym, towarzyszyła wystawa książek o miłości i przyjaźni, które polecamy naszym małym czytelnikom nie tylko w Walentynki.Zamieścił: informatyk
Liczba wyświetleń: 1136

Powrót

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj