UWAGA!

W dniu 02 listopada 2018 r. Biblioteka Główna i wszystkie filie
będą otwarte w godzinach 8.00-16.00

 

  

 (16-10-2018)

         Koniec tygodnia w Mediatece upłynął pod hasłem rowerowych i ekologicznych klimatów, a to za sprawą eventu „Emobilność i ekologia...”. Impreza rozpoczęła się 12 października br. (piątek) o godz. 10.00. Zaproszeni goście z firmy TrybEco przy wejściu do Mediateki prezentowali mieszkańcom Ostrowa zasilane elektrycznie i przyjazne dla środowiska rowery oraz skutery, w samym budynku przy ulicy Kolejowej 24b także wiele się działo – o godzinie 10.00 ruszył konkurs online , objęty honorowym patronatem Pani Prezydent Beaty Klimek „Co wiemy o historii i konstrukcji roweru”.

  Czytaj więcej...

 (15-10-2018)

        13 października 2018 roku kolejna grupa dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim wysłuchała głośnego czytania książki Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”. Tym razem była to grupa teatralna pod wodzą Violetty Sikory, która po powitaniu przez Reginę Walotkę- kierowniczkę książnicy, zasiadła w kręgu na kolorowych, „dzierganych” krzesłach, efekcie pracy z poprzedniego tygodnia.

  Czytaj więcej...

 (15-10-2018)

         W miniony czwartek Biblioteka Główna zaprosiła mieszkańców Ostrowa i okolic na wspólny wieczór, którego honorowym gościem był Hans Bollinger – niemiecki pedagog, pieśniarz oraz podróżnik. Od ponad 40 lat związany jest z Polską poprzez ślub z Polką pochodzącą z Zabrza. Pokłosiem licznych jego podróży do naszego kraju jest książka „W drodze przez Polskę”, w której poznajemy nasz kraj widziany oczami obcokrajowca, jego fascynacje, refleksje i przeżycia związane z ojczyzną żony.

  Czytaj więcej...

 (12-10-2018)

        Literacki stand-up w Mediatece. Arkadiusz Niemirski- powieściopisarz, satyryk i dziennikarz był w dniu 9 X 2018 gościem ostrowskiej Mediateki. Autor, który zanany jest z kontynuacji przygód popularnego bohatera powieści Zbigniewa Nienackiego - Pana Samochodzika, rozmawiał dziś z uczniami klas humanistycznych I LO w Ostrowie Wielkopolskim. Okazało się, że forma stand-up może obyć się bez przekleństw, a do tego zmuszać do kreatywnego myślenia! Liczymy na kolejne spotkania z tym wspaniałym i jakże radosnym artystą.

  

 (08-10-2018(

        Szóstego października o godzinie 10:00 w Filii nr 2 zebrały się dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury z grupy „Sprawne rączki” pod kierunkiem Beaty Hajdziony aby wysłuchać fragmentów książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Książkę czytały: Katarzyna Lisiak- prezes Stowarzyszenia Kulturalno -Edukacyjno- Społecznego „re-Ewolucja”, Justyna Szymendera - bibliotekarka ze Szkoły podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim oraz Paulina Dobrzyńska - plastyczka z MDK. Gości powitała Regina Walotka- kierowniczka Filii nr 2.

  Czytaj więcej...

 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Hansem Bollingerem
autorem książki
,,W drodze przez Polskę''

 

 

 

11 października 2018 roku, godzina 18.00, Czytelnia Biblioteki Głównej, ul. Wolności 2

 

  Czytaj więcej...


Strona 1 z 56Pierwsza   Poprzednia   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj