(29-03-2018)

          Niemal 60 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka”. Spośród wielu uczestników wybrano 8 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  świąteczną ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 28 marca w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

  Czytaj więcej...

 (29-03-2018)

       W środę, 28 marca 2018 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w Bibliotece Głównej odbył się wieczór autorski poświęcony  jednemu z najwybitniejszych polskich i europejskich poetów XX wieku - Zbigniewowi Herbertowi. Spotkanie uświetnił swą obecnością Rafał Żebrowski, historyk, publicysta i poeta, a prywatnie najbliższy członek rodziny Herbertów i autor książki pt. „Zbigniew Herbert  Kamień na którym mnie urodzono”.

  Czytaj więcej...

 (28-03-2018)

        Dzieci z Przedszkola nr 12 wzięły udział w przedświątecznych warsztatach czytelniczo-plastycznych, których tematem był kurczak – główny bohater książki Marisy Núňez pt. „Kukuryk”. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki, dyskutowano o obrzędach, tradycjach i obyczajach Świąt Wielkanocnych.

  Czytaj więcej...

 (26-03-2018)

       W poniedziałek, 26 marca br., w Filii nr 2 młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych malowała na szybach dekoracje świąteczno-wiosenne. Malunki na oknach, które mają być również zachętą dla wszystkich do większego sięgania po książki, można podziwiać do końca kwietnia. Prace wykonywane w ramach odwiedzin w bibliotece, jak również te w szkole, ukazują potencjał jaki drzemie w wychowankach ZSS, a także są  sposobem na wyjątkowe wyrażenie siebie.

  Czytaj więcej...

 (19-03-2018)

         Rok 2018 jest szczególny. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, a Polki po raz pierwszy uzyskały prawo wyborcze. Możliwość  kandydowania i oddania głosu sprawiła, że Polki stały się pełnoprawnymi obywatelkami.

  Czytaj więcej...

 (15-03-2018)

           W piątek i poniedziałek Filię nr 2 odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wizyta miała na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem biblioteki, poznaniem jak wygląda w niej praca oraz jakie są różnice między szkolną a publiczną placówką. Dowiedziały się, jakie zasady obowiązują w wypożyczalni, a jakie w czytelni, co zrobić żeby móc wypożyczyć książki, oraz jak należy je traktować. 

  

  Czytaj więcej...

 (13-03-2018)

         W poniedziałek, 12 marca 2018 r. gościem Biblioteki Głównej był znany odkrywca, podróżnik i  twórca survivalu w Europie Jacek Pałkiewicz. 

   Podczas spotkania z naszymi czytelnikami i mieszkańcami  miasta opowiadał o swoich pasjach i ostatnich wyprawach. Podróżnik zaprezentował swoją książkę „Dubaj. Prawdziwe oblicze” oraz podzielił się z publicznością refleksjami                                  i przemyśleniami  z podróży do Dubaju.  Odkrył  różne oblicza miasta. Ukazał Dubaj nie tylko jako świątynię luksusu, ale pokazał również drugą stronę medalu: przerażające getta, biedę i ogromny wyzysk tysięcy Hindusów i Pakistańczyków.

    Na koniec spotkania przybyli mieli okazję, by zadać gościowi pytania, zakupić jego książkę  i zdobyć autograf. 

zapraszamy do galerii

  

(01-03-2018)

          Piętnasta edycja powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny organizowana przez ostrowską Bibliotekę Publiczną została rozstrzygnięta. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia odbyło się 28 lutego w czytelni Biblioteki Głównej. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 60  utworów poetyckich od autorów z powiatu ostrowskiego. Oceniało je jury w składzie: Maria Libera - przewodnicząca, Aneta Kołodziejczyk-Trawińska i Lidia Tomala - członkinie. 

  Czytaj więcej...

Strona 10 z 58Pierwsza   Poprzednia   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj