(12-06-2017)

          „Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód” - to tytuł najnowszej książki ostrowskiej poetki Eugenii Zawidzkiej. Zbiór kilkudziesięciu zabawnych wierszyków dla najmłodszych zilustrowała Marcelina Wojtasik. Tomik będący dziełem tych dwóch autorek to nowe wydawnictwo Biblioteki Publicznej im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie promocyjne odbyło się w piątek 9 czerwca w czytelni Biblioteki Głównej.

„Bajkowe zwierzaki na ścieżkach przygód” ukazały się w ramach Ostrowskich Szkolnych Klubów Książki, w Roku Ostrowskiej Literatury. Zbiór wierszy wstępem opatrzył dr Tomasz Gruchot, który był również moderatorem piątkowego spotkania. „Najbardziej udana w Ostrowie książka dla dzieci” - tak w skrócie określono lekkie i humorystyczne utwory Eugenii Zawidzkiej, które dopełniły przepiękne ilustracje uzdolnionej studentki.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (08-06-2017)

           Za nami druga Noc Bibliotek w Filii dla Dzieci i Młodzieży. W roli głównej wystąpił pisarz, autor książek i słuchowisk Marcin Pałasz, a cała impreza upłynęła pod hasłem „Noc Łowców Duchów”. Program obfitował w wiele atrakcji. Czytanie na dywanie przy świetle latarek, nocny korowód duchów na ostrowskim rynku, profesjonalne malowanie twarzy z udziałem animatorki Happy Kids Party, fachowe śledztwo zespołu „łowców duchów”, warsztaty plastyczne i tworzenie własnych stworów z rękawic i balonów -  to tylko niektóre z nich.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (06-06-2017)

         W ramach Nocy Bibliotek ostrowska książnica gościła Szymona Hołownię - znanego dziennikarza, publicystę i pisarza, autora kilkudziesięciu pozycji o tematyce religijnej. Hasło wieczoru brzmiało „Jak robić dobrze?”. Właśnie tak zatytułowana jest najnowsza książka dziennikarza, w której opisuje swoje podróże do Afryki, spotkania z tamtejszą ludnością i działanie swojej fundacji. Tradycyjnie jest to również opowieść o Bogu, wierze i zarażaniu dobrem innych. Zaproszony gość spotkał się z ostrowską publicznością w sobotę 3 czerwca w czytelni Biblioteki Głównej. I już od pierwszych minut nawiązał z nią bardzo dobry kontakt. W kwietniu 2013 roku Hołownia założył Fundację Kasisi, która wspiera Dom Dziecka w Zambii. Pomoc ta polega przede wszystkim na kupowaniu leków i żywności. Autor szczegółowo przybliżył odbiorcom swoją codzienną pracę na jej rzecz. Bez zbędnego moralizatorstwa mówił o tym, jak poprzez czynienie dobra możemy zmniejszać zło. Taka systematyczna, regularna i realna pomoc daje naprawdę konkretne efekty.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

(01-06-2017)

          Wiosna to czas szczególny dla książki i jej miłośników. Również tych najmłodszych. Drugiego kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy  Dzień Książki dla Dzieci, dwudziestego trzeciego kwietnia przypada Światowy Dzień Książki, a w maju świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym wyjątkowym okresie do Filii nr 6 zawitały dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Podczas tych miłych wizyt najmłodsi mieli okazję  zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki, dowiedzieli się na czym polega wypożyczanie książek i praca bibliotekarza. Z zainteresowaniem wysłuchali barwnych opowiadań, ciekawych baśni i bajek. Był również czas na rozmowę o swoich ulubionych lekturach i ich bohaterach. Dzieci wzięły też udział w zabawach przygotowanych przez bibliotekarzy. Wesołe spotkania z książką wywołały uśmiech, pobudziły wyobraźnię i sprawiły dużo radości.

zapraszamy do galerii

  

 (01-06-2017)

         W poniedziałek 29 maja w Filii nr 1 odbyło się spotkanie z Elizą Piotrowską, cenioną pisarką, tłumaczką i ilustratorką książek dla dzieci. Uczestniczyli w nim trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wlkp. Autorka opowiadała uczniom o swojej pracy, o tym skąd czerpie pomysły na kolejne historyjki, o bohaterach swoich książek, pobycie w Rzymie i o Brazylii, gdzie obecnie mieszka. Eliza Piotrowska ma na swoim koncie kilkadziesiąt niezwykle popularnych, pełnych humoru, pięknie ilustrowanych książeczek dla najmłodszych. Wśród nich można wymienić takie hity jak: „Ciocia Jadzia”, „Tupcio Chrupcio”, „Bajka o czasie”, „Bajka o drzewie”, „Żółte kółka” czy „Święci uśmiechnięci”. Podczas spotkania zaprezentowała te najbardziej lubiane. Spore zainteresowanie małych czytelników wzbudziła zwłaszcza seria o zwariowanej Cioci Jadzi, która ma wiele szalonych pomysłów i zwyczajne rzeczy potrafi zmienić w niesamowitą przygodę. Nasz gość odpowiadał również na liczne pytania uczniów. Czas upłynął w przemiłej i przyjaznej atmosferze z dużą dozą humoru. Pisarka od razu nawiązała świetny kontakt z uczestnikami spotkania. Bez wątpienia będzie ono dla wielu czytelników motywacją do sięgnięcia po utwory Elizy Piotrowskiej. Na zakończenie tej interesującej wizyty można było kupić książkę i otrzymać dedykację autorki.

zapraszamy do galerii

  

 (29-05-2017)

          Już po raz 17. Filia dla Dzieci i Młodzieży wyróżniła dziesięciu najlepszych czytelników minionego roku. Laureaci zostali wybrani spośród ponad dwóch tysięcy trzystu młodych pasjonatów czytania. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim największą liczbę wypożyczeń w ciągu roku oraz częstotliwość odwiedzin. Oprócz aktywności drugim ważnym kryterium jest zwracanie książek w terminie. Każdy z laureatów wykazuje również szerokie zainteresowania czytelnicze, wielką miłość do literatury i swoją pasją do książek dzieli się z innymi. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w czwartek 25 maja w Filii nr 7.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (25-05-2017)

           „Błędy wychowawcze popełniane przez rodziców” - to tytuł kolejnego spotkania zorganizowanego z okazji obchodów 65-lecia Filii nr 7. O tym, jak stać się lepszym rodzicem opowiedziała Beata Mrula - pedagog i terapeuta, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Prelekcja odbyła się we wtorek 23 maja w Filii dla Dzieci i Młodzieży. Na wstępie dowiedzieliśmy się, jakie są przyczyny błędów najczęściej popełnianych przez rodziców. Prelegentka obaliła kilka mitów dotyczących wychowania, takich jak: wymaganie od dziecka bezwzględnego posłuszeństwa, przekonanie, że pochwały psują dziecko, wyręczanie we wszystkim czy uszczęśliwianie na siłę. Przedstawiła też dziesięć kroków ku temu, by stać się lepszym rodzicem. Podczas gdy uczestnicy z uwagą słuchali wykładu, dzieci spędziły miło czas w wypożyczalni dla maluchów. Były gry planszowe, zabawy i głośne czytanie. Prelekcji towarzyszyła wystawa książek o tematyce pedagogicznej i psychologicznej.

zapraszamy do galerii

  

 (19-05-2017)

         W miniony wtorek wspólnie z maluchami z Przedszkola nr 16 im. Koszałka Opałka i Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek  świętowaliśmy urodziny Filii nr 7. Tematem przewodnim spotkania była Kicia Kocia i jej przygody. Na wstępie dzieci zostały zapoznane z historią Dziecięcej Biblioteki i obejrzały okolicznościowe wystawy. Przeczytaliśmy najnowszą część cyklu zatytułowaną „Kicia Kocia na rowerze”, w której znana kotka otrzymuje od rodziców prawdziwy rower i musi nauczyć się na nim jeździć. Choć to trudne zadanie, to Kicia Kocia tak łatwo się nie poddaje. Pogadanka na temat książki była również okazją do przypomnienia sobie zasad bezpieczeństwa podczas rowerowych wycieczek. Przedszkolaki wzięły udział m.in. w zabawie ruchowej przedstawiającej sygnalizację świetlną i zapoznały się z rowerowymi akcesoriami. Następnie kolorowymi serduszkami ozdobiły sukienkę Kici Koci. Dużą atrakcją było malowanie twarzy. Na zakończenie na naszych gości czekała niespodzianka - pyszny tort z Kicią Kocią. Wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat” i zdmuchnęliśmy świeczki na urodzinowym cieście. Było to pierwsze spotkanie w ramach obchodów 65-lecia Filii nr 7.

zapraszamy do galerii

  

Strona 11 z 52Pierwsza   Poprzednia   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj