(01-09-2017)

         Plenerowe warsztaty z Natalią Talarek-Oswald zakończyły wakacyjny cykl zajęć w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. To było bardzo kreatywne i twórcze spotkanie pełne fantazji, pomysłów i nieograniczonej wyobraźni. Wzięło w nim udział ponad trzydzieścioro dzieci. Wielką atrakcją było ozdabianie masek z bandaża gipsowego oraz odrysowywanie siebie na dużych kartonach. Towarzyszyli nam najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz maluchy z Przedszkola „Smerfiki”.

zapraszamy do galerii

 

  Czytaj więcej...

 (21-08-2017)

           Sporą dawkę dobrej zabawy zapewnił dzieciom spektakl „Tropem rycerskiej przygody”, z którym wystąpił w Filii nr 1 Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA. W przedstawieniu i licznych animacjach wzięła udział grupa maluchów z przedszkola „Sowy i Sówki” oraz uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Towarzystwo im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wlkp. W sierpniowe przedpołudnie nasi goście przekroczyli mury królestwa i stali się księżniczkami i rycerzami. Krakowscy aktorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji. Propozycją dla najmłodszych był konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony zamek” oraz pokaz baniek mydlanych. Starsze dzieci wzięły udział w „Quizie rycerskim”, który polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania ukryte w balonach. Dużą frajdę sprawiły także zabawy z chustą animacyjną i przeciąganie liny. Pod koniec rycerskiej przygody wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci cukierków i zakładek do książek. Wakacyjne zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

zapraszamy do galerii

  

 (17-08-2017)

          Projekcja bajek, głośne czytanie, kalambury i zagadki tematycznie związane z filmem, popcorn oraz dużo dobrej zabawy - tak wyglądały piąte zajęcia w ramach letniego cyklu spotkań w Filii nr 7.

Dzieci obejrzały dwa bardzo popularne i uwielbiane przez najmłodszych filmy. Przedtem jednak każdy własnoręcznie wykonał papierowe pudełko na popcorn.  Po ich napełnieniu wspólnie śledziliśmy zabawne przygody bohaterów bajki „Masza i Niedźwiedź”. Serial o psotnej dziewczynce i jej dobrodusznym przyjacielu wzbudził entuzjazm młodej widowni. Następny był nagradzany film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” na podstawie bestsellerowej serii książek duetu Martina Widmarka  i Heleny Willis. Cykl opowiada przygody młodych detektywów Lassego i Mai. Bohaterowie żyją w małym miasteczku Valleby, prowadzą biuro detektywistyczne i pomagają miejscowemu komisarzowi policji w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek. Obydwa filmy bardzo przypadły do gustu małym kinomanom.

Oprócz oglądania bajek dla dzieci przygotowano także wiele innych atrakcji. W przerwach między projekcjami nasi goście wzięli udział w kalamburach dotyczących bajkowych postaci i odgadywali zagadki tematycznie związane z filmem. Milusińscy wysłuchali również kilku opowiadań z serii „Masza i Niedźwiedź”, które przeczytała im bibliotekarka. Na zakończenie dopytywali się o kolejne wakacyjne zajęcia w Bibliotece.

zapraszamy do galerii

  

 (08-08-2017)

           Wystawę poświęconą laureatom Nagrody Nobla z dziedziny literatury można oglądać od zeszłego tygodnia w ostrowskiej książnicy. Na ekspozycję złożyły się pamiątki związane z życiem 28 noblistów, m. in. H. Sienkiewicza, R. Kiplinga, H. Bergsona, H. Hessego, B. Russella, S. Becketta, Cz. Miłosza, W. Szymborskiej. Wśród nich znajdziemy listy, autografy oraz fotografie z podpisami wybitnych literatów. Właścicielem prezentowanych zbiorów jest historyk i kolekcjoner Wojciech Lizak. Obecna wystawa stanowi ekspozycję czasową powstającego Muzeum Dziedzictwa Kulturowego w Szczecinie.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (31-07-2017)

          Dobiegł końca XIV Wakacyjny Turniej Szachowy o Grand Prix Biblioteki Publicznej - Puchar Dyrektora. Czwarty i zarazem ostatni etap rozgrywek odbył się w środę, 26 lipca, w Filii nr 2. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej i zdobywcą Pucharu Dyrektora został Kamil Grzesiek. Pierwsze miejsce w kategorii do lat 8 zajął Mikołaj Grobelny. Spośród zawodników do lat 10 najlepsza była Weronika Dudzińska. W klasyfikacji do lat 14 triumfował Kamil Grzesiek. Najwyższy wynik w kategorii do lat 18 uzyskał Rafał Sikora.  Nagrody i medale laureatom wręczyli dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego Włodzimierz Grabowski i prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego Szymon Pieczewski. Jak co roku turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników, którzy pokazali prawdziwą rywalizację i szlachetność tej królewskiej dyscypliny. Wszystkie etapy zawodów przyciągnęły do biblioteki liczne grono młodych szachistów. Rozgrywki odbyły się w cztery środy lipca (5, 12, 19, 26 lipca) w Filii nr 2. Łącznie wzięło w nich udział 22 graczy. Turniej sędziował Szymon Pieczewski, prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Imprezie towarzyszyła wystawa książek popularyzujących sport szachowy. Poniżej prezentujemy klasyfikację generalną turnieju.

do pobrania - klasyfikacja generalna

zapraszamy do galerii

  

 (21-07-2017)

          „Nauka przez zabawę, czyli gry planszowe w Bibliotece” oraz „Ćwiczenia z myślenia” - pod takimi hasłami upłynęły kolejne letnie zajęcia w Filii nr 7. Tym razem towarzyszyły nam quizy, łamigłówki, puzzle, zgaduj-zgadule, labirynty i gry stolikowe. Była to już trzecia propozycja w ramach wakacyjnego cyklu „Zgraj się z Biblioteką!”. W środowych rozgrywkach wzięły udział dzieci z półkolonii zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5. Następnego dnia gościliśmy grupę maluchów z Przedszkola „Smerfiki” oraz czytelników spędzających wakacje w mieście. 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (13-07-2017)

          Małgorzata Swędrowska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wykładowczyni Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a przede wszystkim popularyzatorka literatury dziecięcej spotkała się z młodymi czytelnikami w ramach pierwszej odsłony wakacyjnych zajęć w Filii dla Dzieci i Młodzieży. Autorka koncepcji czytania wrażeniowego - nowego sposobu czytania książek z dziećmi, „smakowania” literatury wszystkimi zmysłami - oczarowała wszystkich i pokazała, że czas spędzony z książką może być jeszcze bardziej magiczny. Tematem letniego spotkania w Filii nr 7 były książki pachnące muzyką i wakacjami.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (11-07-2017)

          W minioną środę, 5 lipca, w Filii nr 2 rozpoczął się XIV Wakacyjny Turniej Szachowy o „Grand Prix Biblioteki Publicznej - Puchar Dyrektora”. W zawodach wzięło udział 17 uczestników. Każdy z zawodników rozegrał 6 pojedynków. Grano systemem szwajcarskim, tempem 10 minut na zawodnika. Zwycięzcą pierwszego spotkania został Kamil Grzesiek. Sędziował Szymon Pieczewski - prezes Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. Zapraszamy dzieci i młodzież w kolejne lipcowe środy do Filii nr 2 w godzinach 13:30 do 16:00. Zapisy przed pierwszą rundą każdego turnieju. Do klasyfikacji końcowej Grand Prix zaliczać się będą trzy najlepsze wyniki z poszczególnych turniejów. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w rozgrywkach muszą potwierdzić swoje uczestnictwo w dniu zawodów. Wtedy też nastąpi ustalenie listy startowej. Uroczyste zakończenie i podsumowanie całego turnieju oraz wręczenie nagród odbędzie się w środę 26 lipca. W zawodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do lat 18, bez względu na reprezentowany poziom gry, a udział w nich jest bezpłatny. Letni cykl szachowych rozgrywek organizowany jest przy współpracy z Ostrowskim Towarzystwem Szachowym.

zapraszamy do galerii

  

Strona 11 z 53Pierwsza   Poprzednia   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj