(20-10-2017)

          Od czwartku na ostrowskim rynku działa „Biblioteka Pod Aniołem”. Nieczynne budki telefoniczne mają nową funkcję i służą do bookcrossingu – nieodpłatnego przekazywania i wymiany książek. Gospodarzem obiektu jest Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Otwarcie nietypowej wypożyczalni odbyło się 19 października. „Idea Biblioteki Pod Aniołem jest prosta: Weź książkę i zostaw książkę. Budki telefoniczne świetnie wpasowują się w klimat naszego ostrowskiego rynku. A jeszcze piękniej zostały nazwane. Wybraliśmy to szczególne miejsce, stąd też nazwa projektu. W pobliżu stoi kamienica z aniołem, obok Apteka Pod Aniołem. Mam nadzieję, że wszystko to spowoduje, że książki będą miały tutaj swój nowy dom, a stare budki telefoniczne zyskają drugie życie. Jestem przekonana o tym, że książki będą krążyły, ostrowianie chętnie będą je stąd zabierali, ale i przynosili. Wychodzimy w przestrzeń publiczną, wychodzimy z książką do mieszkańców, aby jeszcze bardziej propagować czytelnictwo.” - mówiła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (13-10-2017)

         W minione wakacje Filia nr 6 zorganizowała dla dzieci konkurs plastyczny pod tytułem Ostrów Wielkopolski - moje miasto. Do udziału w nim zgłoszono piętnaście prac. Rysunki przedstawiały park miejski, ostrowskie Piaski, basen oraz place zabaw i osiedla. Z wykonanych prac wynika, że najmłodsi bardzo lubią aktywnie spędzać czas. Wszystkie obrazki zostały wyróżnione i ozdobiły Bibliotekę. W piątek, 6 października w Filii nr 6 odbyło się podsumowanie konkursu. Tego dnia  młodzi artyści oraz ich rodzice i opiekunowie licznie przybyli do Biblioteki. Mogli podziwiać wyróżnione prace oraz zorganizowaną  z tej okazji wystawę literatury regionalnej, dotyczącej historii naszego miasta. Ekspozycję można oglądać do 11 listopada. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wysłuchali legendy o herbie Ostrowa, a dzieciom wręczono nagrody za uczestnictwo w konkursie.

zapraszamy do galerii

  

(10.10.2017)

          Na jego piosenkach wychowały się całe pokolenia. Jest autorem tekstów do wielu niezapomnianych przebojów, współpracował z najlepszymi polskimi kompozytorami i wokalistami muzyki rozrywkowej. W trakcie swojej wieloletniej kariery napisał ich ponad 1000. I wciąż tworzy nowe. Jacek Cygan spotkał się z ostrowską publicznością w czytelni Biblioteki Głównej. Podczas niemal dwugodzinnej rozmowy opowiadał m.in. o tym, jak i kiedy rodzą się najlepsze pomysły, czy istnieje coś takiego jak przepis na przebój i co sprawia, że dany utwór staje się hitem lub odchodzi w zapomnienie. Uznany tekściarz i wielki poeta polskiej piosenki zdradził też czytelnikom kulisy pracy nad swoimi książkami i opowiedział o literackim debiucie. Wieczór poprowadził dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski.

zapraszamy do galerii 

  Czytaj więcej...

 (09-10-2017)

          Dzieci przebywające podczas wakacji w ostrowskim szpitalu mogły na chwilę zapomnieć o chorobie i spędzić czas w kreatywny i przyjemny sposób. W lipcu i sierpniu Filia nr 3 zorganizowała dla nich ciekawe zajęcia i akcje czytelnicze. Pragnąc umilić małym pacjentom pobyt w szpitalu, bibliotekarka Filii nr 3 dostarczała książki bezpośrednio do ich łóżek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w okresie wakacyjnym odbywało się również głośne czytanie. Pod koniec miesiąca najmłodsi mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych pod okiem Natalii Talarek-Oswald.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (02-10-2017)

         Filip Springer - reportażysta, fotoreporter, autor  takich tytułów jak „13 pięter”, „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL” - gościł w miniony wtorek w ostrowskiej Bibliotece. Spotkanie odbyło się w ramach wydarzenia „Niema Architektura – ostrowski modernizm” i to właśnie modernizm był jego motywem przewodnim. Popołudnie z Filipem Springerem przyciągnęło do ostrowskiej książnicy liczną rzeszę miłośników literatury faktu. Spotkanie poprowadził dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

(25-09-2017)

         W dniach 21 i 22 września br. odbyły się promocje najnowszego wydawnictwa książkowego, które ukazało się pod auspicjami Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wydawnictwem tym są dwa tomy wspomnień ewangelickiego pastora Arthura Rhode. Ukazały się one w wersji dwujęzycznej. Zawierają zarówno oryginalny tekst niemiecki, jak i jego polskie tłumaczenie. 21 września b.r. w budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Odolanowie odbyła się promocja książki Arthura Rhode „Adelnauer Erinnerungen – Wspomnienia odolanowskie”. Dzień później w budynku głównym Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce promocja kolejnego tomu wspomnień Arthura Rhode. Były to tym razem „Ostrowoer Erinnerungen – Wspomnienia ostrowskie”, które ukazały się drukiem w formie reedycji. Pierwsze wydanie, którego nakład dawno już się wyczerpał ukazało się w roku 2008.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (18-09-2017)

„SZLAKIEM CHOPINA W POWIECIE OSTROWSKIM” 

        Ponad 150 bibliotekarzy wzięło udział w obchodach XIV Patronalnego Święta Wielkopolskich Bibliotekarzy - św. Wawrzyńca pod hasłem „Szlakiem Chopina w powiecie ostrowskim”. Na tegoroczną uroczystość, która odbyła się w minioną sobotę, 16 września, zaprosił Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Ostrowie Wielkopolskim i Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wędrując śladami Fryderyka Chopina, uczestnicy odwiedzili Kotłów, Antonin i Przygodzice. Uroczystość rozpoczęła msza św. w intencji bibliotekarzy w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kotłowie.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...


Strona 12 z 56Pierwsza   Poprzednia   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj