(09-02-2017)

        Prawdziwe oblężenie przeżyła w minioną środę Filia nr 7. Wszystko za sprawą spektaklu Kraina z Lodu, który dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i radości. Przedstawienie w wykonaniu artystów teatru Fantazja, inspirowane niezwykle popularnym i uwielbianym przez milusińskich na całym świecie filmem Walta Disneya, zrobiło furorę wśród małych widzów. A najlepiej może o tym świadczyć fakt, że niektórzy obejrzeli je aż dwukrotnie. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty plastyczne oraz quiz, nawiązujące tematycznie do wspomnianej bajki. 

W  trakcie tego humorystycznego, ale i pouczającego spektaklu nie zabrakło wesołych zabaw muzyczno-ruchowych i wspólnego śpiewania piosenek z filmu. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom spodobało się pozytywne przesłanie historii, opowiadającej o potędze miłości i sile rodzinnych więzi.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

          W ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego, Biblioteka Główna zaprasza do oglądania wystawy pt. „Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich”. Zawiera ona teksty poetyckie oraz wspomnienia piłsudczyków spisane w okopach podczas wojny. Ilustracją do tekstów są zdjęcia archiwalne ukazujące życie codzienne legionistów. 

 
 
 
 
 
Scenariusz wystawy: Justyna Polakowska
Opracowanie graficzne: Ewa Gołda
Realizacja: wystawypolakowska.pl
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej, przy ul. Wolności 2, w holu na I piętrze. 
 
 
 
  

 (06-02-2017)

          W świecie dinozaurów -  pod takim hasłem w Filii nr 7 odbyły się pierwsze zajęcia BIBLIOFERII. W niezwykłą podróż do prehistorycznego świata zabrał nas pasjonat i kolekcjoner figurek dinozaurów - Wiktor Szymański.

Nasz czytelnik obrazowo i interesująco opowiedział o pradawnych gadach, przybliżył ich zwyczaje oraz cechy szczególne. Omawiając rodzaje i podgatunki, Wiktor zaprezentował najciekawsze figurki ze swojej bogatej kolekcji. Swoimi zbiorami pochwalili się także pozostali miłośnicy tych tajemniczych mieszkańców Ziemi.

Jak się okazało, prehistoryczne stworzenia bardzo interesują najmłodszych i mają oni już całkiem sporą wiedzę na ich temat. Sprawdzić ją mogli podczas quizu. Jak wyglądały, dlaczego wyginęły, co było ich pokarmem, czy w Polsce mamy ich ślady, jakie zwierzęta są ich potomkami - to tylko niektóre z pytań, z jakimi mieli okazję się zmierzyć. Odpowiedzi oceniał nasz ekspert - Wiktor.

W części plastycznej spotkania, przy użyciu dużych kartonów, styropianu, bibuły, szarego papieru i folii bąbelkowej wspólnymi siłami dzieci stworzyły imponującej wielkości modele pradawnych gadów. Praca pochłonęła wszystkich bez reszty. Dużą radość i frajdę sprawiło zwłaszcza malowanie i ozdabianie papierowych dinozaurów. 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2017-02-03)

         W wypełnionej po brzegi czytelni Biblioteki Głównej, w miniony poniedziałek  (30.01.2017 r.), odbyło się spotkanie z wybitnym kompozytorem, skrzypkiem, dyrygentem, producentem muzycznym, autorem książki Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia,  Krzesimirem Dębskim. Samej muzyki było jednak tego wieczoru niewiele. To właśnie dramatyczne dzieje opisane we wspomnieniach, przemilczana zbrodnia wołyńska oraz skomplikowana historia wpływająca wciąż na relacje polsko-ukraińskie stanowiły jego motyw przewodni. Pomimo bardzo trudnej i ciężkiej tematyki, podczas całego spotkania nie zabrakło także lekkich i humorystycznych akcentów. Taka chwila wytchnienia zdecydowanie była potrzebna. Ze swadą i dowcipem Dębski opowiadał o komponowaniu muzyki współczesnej i filmowej, zdradził też swoją receptę na muzyczny przebój.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

  Zapraszamy do biblioteki na zajęcia podczas ferii.

Proponujemy spotkania autorskie, zajęcia szachowe, głośne czytanie, warsztaty plastyczne oraz przedstawienia teatralne
W załączniku plakat i więcej informacji:  <<< pobierz plakat >>>
  

 (2017-01-26)

         „Zima jest piękna, ale może być też niebezpieczna” - to hasło przewodnie dwóch spotkań z uczniami klas I i III Szkoły Podstawowej „Edukator” w Filii nr 7. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz świetną znajomością numerów alarmowych. Wspólnie wybieraliśmy atrybuty Pani Zimy i poznaliśmy zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla tej pory roku. Milusińscy z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowiadania pt. „Basia i narty” autorstwa Zofii Staneckiej. Czytanie humorystycznej lektury pozwoliło im lepiej utrwalić sobie zasady obowiązujące w trakcie wypoczynku na ośnieżonych stokach i nie tylko. Następnie w ruch poszły papierowe ażurowe serwetki, białe farby i samoprzylepne, błyszczące naklejki. Mali artyści pracowali z wielkim zaangażowaniem - w efekcie powstały piękne, biało-niebieskie, zimowe kolaże, które maluchy z radością zabrały do domów, by pochwalić się rodzicom i dziadkom. 

zapraszamy do galerii

  

 (2017-01-23)

         W miniony piątek w Filii nr 7 podsumowano konkurs czytelniczy „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Mali uczestnicy z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwali na rozstrzygnięcie i ogłoszenie werdyktu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło wypełnić formularz z pytaniami i zadaniami w godzinach otwarcia biblioteki. Gotowe prace można było składać od 19 grudnia do 18 stycznia. 

         Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe -  dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Wzięły w nim udział 42 osoby. Maksymalną ilość punktów uzyskało 26 uczestników. Spośród nich, drogą losowania, wyłoniono zwycięzców, którzy odebrali cztery nagrody główne. Wśród laureatów znaleźli się: Seweryn Kotyza, Wiktoria Zielinska (kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym), Laura Binkowska i Kamil Kurkiewicz (kategoria: klasy I-III). Nagrody książkowe otrzymały także wszystkie dzieci z maksymalną ilością punktów. Każdemu z uczestników wręczono pamiątkowy dyplom, zakładkę do książek i nagrody pocieszenia – balony.

zapraszamy do galerii

 

  Czytaj więcej...

 

UWAGA!
W dniach 23 i 24 stycznia Filia nr 6
będzie nieczynna

z podou urlopu

Przepraszamy za utrudnienia.

 

  

Strona 12 z 49Pierwsza   Poprzednia   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj