(2016-11-30)

         W ramach projektu "Zaczynamy od czytania" grupa czterolatków z Przedszkola nr 16 w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziła naszą bibliotekę. Dzieci zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię oraz dowiedziały się jak wypożyczać książki, gdzie szukać interesujących ich pozycji. Zainteresowanie książkami było duże, szczególnie w momencie przeglądania bajeczek z ulubionymi postaciami.  Dzieci zachęcone do czytania obiecały nigdy nie rozstawać się z literaturą.

zapraszamy do galerii

  

(2016-11-28)

        W Święto Pluszowego Misia, bibliotekę odwiedziły dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej Nr 11.

Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach  Kubusia Puchatka, odgadywały zagadki-obrazkowe o znanych misiach.  Same opowiadały o  swoich ulubionych misiach .Zapoznały się również z książkami, które znajdują się w bibliotece. Na koniec spotkania dzieci kolorowały misie i częstowały  się  misiowymi żelkami. W trakcie spotkania było wiele radości i zabawy. 

zapraszamy do galerii

  

 (2016-11-23)

         W listopadowy wieczór wspominaliśmy poetkę,   pisarkę, mistrzynię słowa, autorkę ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Wszyscy znamy jej teksty piosenek tj. :,, Okularnicy”, ,,Małgośka” ,,Czy te oczy mogą kłamać”, ,,Na zakręcie”, ,,Grajmy Panu”, które zajmują trwałe miejsce historii polskiej muzyki rozrywkowej. Część artystyczną przygotowały uczennice ostrowskich liceów –wychowanki Bursy Szkolnej , a plakaty o życiu i twórczości A. Osieckiej wykonały uczennice Gimnazjum nr 1.

zapraszamy do galerii 

 

  

 (2016-11-10)

         Z tej okazji uczniowie klasy III z SP nr 7 wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzili naszą bibliotekę. Dzieci wysłuchały bajki pt. Bałagan w bibliotece, odgadywały zagadki związane z bohaterami literackimi, poznawały dzieje pisma, przeglądały zbiory biblioteczne oraz katalog i stronę internetową naszej instytucji. 

zapraszamy do galerii

  

 (2016-11-09)

          Z okazji 40 rocznicy śmierci czeskiego pisarza, autora popularnych dobranocek, sztuk teatralnych Vàclava Čtvrtek’a, w Filii nr 7 podsumowano konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranej książki autora. 

Na konkurs wpłynęło 249 prac z 22 placówek oświatowych, które zachwyciły pomysłowością, oryginalnością oraz różnorodnością technik plastycznych. Komisja w składzie Barbara Zabłocka – plastyk z Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej, Włodzimierz Grabowski – Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego oraz Mariola Garbarczyk – starszy bibliotekarz, przyznała 7 nagród głównych oraz 31 równorzędnych wyróżnień. Zgodnie z tradycją nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz breloki z bohaterami książek Vàclava Čtvrtek’a. 

Wszystkim laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy inwencji twórczej i zapraszamy na wystawę pokonkursową trwającą do 30 listopada w siedzibie Filii nr 7.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

         Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

 (2016-11-02)

         Uczniowie klasy drugiej A z SP nr 5 wraz z panią Beatą Olszak odwiedzili naszą bibliotekę, aby uczestniczyć w zajęciach na temat jesieni. Po wysłuchaniu fragmentu książki pt. Cztery pory baśni Włodzimierza Dulemby, dzieci przystąpiły do wykonywania zadań przygotowanych specjalnie dla nich. Zadania dotyczyły znajomości kalendarza, pór roku, oznak jesieni, owoców, warzyw i drzew. Uczniowie wykonali również papierowe parasole i odgadywali poprzez dotyk różne ukryte w worku dary jesieni. Nie mogło zabraknąć poczęstunku składającego się z jesiennych owoców Miłą niespodzianką dla naszych gości było uruchomienie podłogi interaktywnej. 

zapraszamy do galerii

  

(2016-10-27)

        26 października 2016 r. w czytelni Biblioteki Głównej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu literackiego „OPOWIEDZ MI BAJKĘ”. Zadanie, jakie stanęło przed uczestnikami powiatowego konkursu, to samodzielne napisanie, a także zilustrowanie bajki. W efekcie bajkowych zmagań do biblioteki wpłynęły cudowne utwory literackie. Wszystkie pełne opisów niezwykłych krain i krajobrazów, baśniowych postaci rycerzy, smoków i wróżek, które skłaniają każdego  do wejścia w świat fantazji i fantastycznych wyobrażeń.

W tym roku ilość dostarczonych prac, jak również inwencja uczestników mile nas zaskoczyła. Wpłynęło 48 pięknie ilustrowanych bajek. Jury konkursowe w składzie: Maria Libera - przewodnicząca jury, oraz członkowie: Lidia Tomala i Aneta Kołodziejczyk-Trawińska, po przeczytaniu wszystkich prac zdecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia zgodnie z regulaminem konkursu w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas od I do III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas od IV do VI.  

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

Strona 13 z 48Pierwsza   Poprzednia   8  9  10  11  12  [13]  14  15  16  17  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj