(2016-12-05)

         Ponad 130 dzieci, ich rodziców i nauczycieli z ostrowskich przedszkoli i szkół podstawowych, odwiedziło Filię nr 7, aby móc podziwiać prezentację prac plastycznych dzieci, przygotowanych na konkurs organizowany przez bibliotekę. Kreatywność, różnorodność i oryginalność technik prac wzbudziły zachwyt i uśmiech na twarzach zwiedzających. Gratulujemy!

zapraszmy do galerii

  

 (2016-12-02)

          W ostatni dzień listopada, zawitała do Filii nr 2, pisarka, filolog, adiunkt Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu, Barbara Kosmowska.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Punkt siedemnasta Barbara Kosmowska zaprosiła nas w świat literatury i trochę prywatności. Dowiedzieliśmy się jak zaczęła się przygoda pisarki z książkami, jak poprzez czytanie rodziła się miłość do pisania, i jak poszczególni bohaterowie powieści wpływali na świat rzeczywisty autorki. Dyskusja dotyczyła nie tylko życia pisarki i samych książek, rozmawialiśmy m.in. o "Terenie prywatnym", "Prowincji" czy "Niebieskim autobusie", ale także o sprawach naszego kraju i świata, o szerzącej się ksenofobii, homofobii i niechęci do wszystkiego co nie jest zgodne z naszymi przekonaniami. Dobrym przykładem jest "Ukrainka", powieść, która ukazuje jak człowiek obcy, nie tylko tytułowa Ukrainka, jest zagubiony w obcym Państwie i z jakimi problemami musi się mierzyć, gdzie chce budować swoją przyszłość na obcym terenie.

 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2016-11-30)

         W ramach projektu "Zaczynamy od czytania" grupa czterolatków z Przedszkola nr 16 w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziła naszą bibliotekę. Dzieci zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię oraz dowiedziały się jak wypożyczać książki, gdzie szukać interesujących ich pozycji. Zainteresowanie książkami było duże, szczególnie w momencie przeglądania bajeczek z ulubionymi postaciami.  Dzieci zachęcone do czytania obiecały nigdy nie rozstawać się z literaturą.

zapraszamy do galerii

  

(2016-11-28)

        W Święto Pluszowego Misia, bibliotekę odwiedziły dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej Nr 11.

Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach  Kubusia Puchatka, odgadywały zagadki-obrazkowe o znanych misiach.  Same opowiadały o  swoich ulubionych misiach .Zapoznały się również z książkami, które znajdują się w bibliotece. Na koniec spotkania dzieci kolorowały misie i częstowały  się  misiowymi żelkami. W trakcie spotkania było wiele radości i zabawy. 

zapraszamy do galerii

  

 (2016-11-23)

         W listopadowy wieczór wspominaliśmy poetkę,   pisarkę, mistrzynię słowa, autorkę ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Wszyscy znamy jej teksty piosenek tj. :,, Okularnicy”, ,,Małgośka” ,,Czy te oczy mogą kłamać”, ,,Na zakręcie”, ,,Grajmy Panu”, które zajmują trwałe miejsce historii polskiej muzyki rozrywkowej. Część artystyczną przygotowały uczennice ostrowskich liceów –wychowanki Bursy Szkolnej , a plakaty o życiu i twórczości A. Osieckiej wykonały uczennice Gimnazjum nr 1.

zapraszamy do galerii 

 

  

 (2016-11-10)

         Z tej okazji uczniowie klasy III z SP nr 7 wraz ze swoją wychowawczynią odwiedzili naszą bibliotekę. Dzieci wysłuchały bajki pt. Bałagan w bibliotece, odgadywały zagadki związane z bohaterami literackimi, poznawały dzieje pisma, przeglądały zbiory biblioteczne oraz katalog i stronę internetową naszej instytucji. 

zapraszamy do galerii

  

 (2016-11-09)

          Z okazji 40 rocznicy śmierci czeskiego pisarza, autora popularnych dobranocek, sztuk teatralnych Vàclava Čtvrtek’a, w Filii nr 7 podsumowano konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranej książki autora. 

Na konkurs wpłynęło 249 prac z 22 placówek oświatowych, które zachwyciły pomysłowością, oryginalnością oraz różnorodnością technik plastycznych. Komisja w składzie Barbara Zabłocka – plastyk z Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej, Włodzimierz Grabowski – Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego oraz Mariola Garbarczyk – starszy bibliotekarz, przyznała 7 nagród głównych oraz 31 równorzędnych wyróżnień. Zgodnie z tradycją nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz breloki z bohaterami książek Vàclava Čtvrtek’a. 

Wszystkim laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy inwencji twórczej i zapraszamy na wystawę pokonkursową trwającą do 30 listopada w siedzibie Filii nr 7.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

         Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

Strona 14 z 49Pierwsza   Poprzednia   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj