(2016-10-21)

         Z okazji VIII obchodów Wielkopolskiego Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich pod nazwą JAN PAWEŁ II – WYCHOWANIE KU WARTOŚCIOM, Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego organizuje wystawę prac artysty Czesława Wosia. W jego bogatej twórczości jest wiele prac poświęconych wizerunkom religijnym, szczególnie papieżowi - Janowi Pawłowi II. Dorobek artystyczny Czesława Wosia można nie tylko podziwiać w miejscach pielgrzymiego szlaku papieża, ale również od listopada mieszkańcy miasta Ostrowa Wielkopolskiego będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej jego twórczości zgromadzonej na wystawie pt. JAN PAWEŁ II – TOTUS TUUS, w Bibliotece Głównej przy ulicy Wolności.

  

 (2016-10-07)

        Już po raz siódmy gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w bibliotece, którzy samodzielnie przygotowują wystawy prac plastycznych o różnorodnej tematyce i technice wykonania. Tym razem nasi goście przygotowali wystawę pt. Jesienne drzewa. Gratulujemy pomysłów i inwencji twórczej oraz zapraszamy do podziwiania dzieł młodych artystów.

zapraszamy do galerii

  

 (2016-10-05)

        W czwartek 29.09.2016 naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Zwiedzając czytelnię i wypożyczalnię dzieci dowiedziały się jakie są zasady wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. W trakcie wizyty uczniowie wykonali plakaty dotyczące tematu naszego spotkania, że czytać warto i można wszędzie. Na zakończenie „pierwszaki” oglądały książki, otrzymały zakładki z najważniejszymi informacjami o placówce i obiecały, że niedługo nas odwiedzą.

zapraszamy do galerii

  

 (2016-09-30)

          29 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. W tym dniu przypada też rocznica urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży oraz współzałożycielki „Płomyka”.

Z tej okazji Filia nr 7 dla Dzieci gościła  kl. I ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz 6-latki z Przedszkola nr 11. Czytaliśmy, opowiadaliśmy i oglądaliśmy międzynarodowe hity – interaktywną książkę Herve’a Tullet’a „Naciśnij mnie” oraz książkę obrazkową Iwony Chmielewskiej „Cztery zwykłe miski”.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2016-09-22)

         Autorka książek kulinarnych, producentka telewizyjna, podróżniczka, spotkała się 20 września z licznie przybyłymi czytelnikami Biblioteki Publicznej. Prowadzącym spotkanie był Dariusz Rekosz, który w taki sposób poprowadził rozmowę, aby uczestnicy spotkania poznali Ewę Wachowicz w jak najszerszym spektrum. Była Miss Polonia została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez czytelników, jaki i przedstawicieli samorządu miasta i powiatu. Na pamiątkę pobytu w Ostrowie otrzymała książkę „Ostrowskie smaki” oraz kosz z produktami regionalnymi. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami i podpisywaniem książek.

zapraszamy do galerii

  

 

 

<<< REGULAMIN KONKURSU >>>

  

 

 

<<< REGULAMIN do pobrania >>>

  

 

 

 Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w wysokości 25.779,00 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na rok 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

Strona 14 z 48Pierwsza   Poprzednia   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj