<<< więcej szczegółów >>>

  

(01-10-2018)

        29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Tego dnia obchodzimy także rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, znanej i lubianej autorki dla dzieci i młodzieży. Do akcji dołączyli również: Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, Jakub Dolata – uczeń kl. VII b ze Szkoły Podstawowej nr 4, harcerz z 218 Drużyny Starszoharcerskiej REset oraz uczniowie kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. 

  Czytaj więcej...

 (19-09-2018)

        W dniu 18 września br. zainaugurowaliśmy cykl spotkań z Panią Martyną Zych. Być może nie wszyscy wiedzą, że ta sympatyczna młoda osoba jest twórcą bardzo znanych gier komputerowych. Dzisiejsze wydarzenie pod hasłem „Od książki do monitora” dotyczyło właśnie tematyki komputerowych adaptacji popularnych powieści i motywów literackich. Nie zabrakło też elementów cosplayu. Kolejny raz okazało się, że książka jest znakomitym punktem wyjścia do rozwoju innych tekstów kultury. Zapraszamy na następne spotkania.

 

zapraszamy do galerii

  

 (18-09-2018)

      Od początku września Mediateka nieprzerwanie cieszy się popularnością. Codziennie w warsztatach robotycznych i zajęciach w Bajkotece, Studiu Komeda oraz sali Spotkań z kulturą uczestniczą młodzi ludzie z przedszkoli i szkół. Cieszymy się, że nasi goście wychodzą zadowoleni i wracają po południu z rodzicami, by wziąć udział w zajęciach dla odbiorców indywidualnych. Mediateka zaprasza jednak nie tylko dzieci i młodzież. W sobotę 15 września br. gościli u nas także członkowie Klubu Regionalistów PTTK z Jarocina. Czekamy zatem na kolejnych odwiedzających!

 

zapraszamy do galerii

  

 (17-09-2018)

         W sobotę 15 września br. gościli w naszej Mediatece bardzo zacni goście. Członkowie Klubu Regionalistów PTTK w Jarocinie poznali możliwości nowoczesnej biblioteki, o których opowiedział oprowadzający tę sympatyczną grupę dyrektor Biblioteki im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wlkp. Włodzimierz Grabowski. Zapraszamy ponownie!

 

 

  

 

 ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!

6  oraz 13 października 2018
w godzinach 10.00 do 12.00
Filia nr 2, ul. Wrocławska 22

 

         Wydarzenie nasze jest poświęcone książce Cezarego Harasimowicza "Mirabelka". Inspirując się tą książką, za namową projektu Lustra Bibliotek postanowiliśmy przeprowadzić dwa warsztaty, które będą mówiły o historii naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a szczególnie o jednym miejscu, a konkretnie Placu 23 Stycznia. Przed wojną znajdowała się tam dzielnica żydowska, gdzie posadzono ostrowskie mirabelki. 

  

 

ZAPRASZAMY !

 

       We wrześniu zapraszamy grupy zorganizowane wraz z opiekunami ze szkół, przedszkoli i instytucji kultury na zajęcia oraz warsztaty połączone ze zwiedzaniem Mediateki. Zajęcia poświęcone kulturze szeroko rozumianej, sztuce, literaturze, fil(m)ozofii oraz technice robotycznej prowadzą nasi instruktorzy: Bogna Skrzypczak-Walkowiak, Magdalena Kuczma, Magdalena Nowicka, Jarosław Kuleszewicz.

Zajęcia dla grup zorganizowanych będą odbywać się do godziny 15.00. Informacja o zakresie tematycznym zajęć i zapisy na lekcje mediateczne odbywają się pod telefonem: 62 720 50 79. Szczegółowe informacje zostaną przesłane do szkół, przedszkoli i domów kultury.

  Czytaj więcej...

 (10-09-2018)

        Narodowe Czytanie  siódma wyjątkowa edycja polskiej akcji czytelniczej promującej literaturę narodowa w  100  rocznicę odzyskania niepodległości Polski.
W Ostrowie Wielkopolskim  rozpoczęliśmy czytanie  w 2012 roku w Bibliotece Głównej i równolegle  Szkole Podstawowej nr 7 .Czytaliśmy wtedy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Następnego roku inscenizowaliśmy na rynku ostrowskim Zemstę Aleksandra Fredry. Podobnie było w 2014 kiedy na rynku przedstawiana była inscenizacja Ogniem i mieczem Henryka Sienkiewicza. W 2015 rozpoczęliśmy szczęśliwie czytać we Forum –Synagoga . w tym miejscu odbyły się publiczne czytania : w 2015 Lalki Bolesława Prusa, w 2016      Quo vadis Henryka Sienkiewicza, w 2017 Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Aktualnie  w ramach  Narodowego Czytania ogłoszonego przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudę   w ostrowskim FORUM SYNAGOGA  czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego wg   opracowania red. Anny Popławskiej dla Wydawnictwa Czytelnik.

 
  Czytaj więcej...

Strona 2 z 56Pierwsza   Poprzednia   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj