(21-11-2018)

         Dnia 21 listopada br. w ramach obchodów zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia w Filii nr 1, Filii nr 3 (szpital) i w Mediatece wystąpili artyści Teatru EduArtis z Krakowa. Aktorzy: Justyna Martyna i Dominik Buksa zaprosili najmłodszych czytelników naszej biblioteki w cudowną podróż do świata baśni. W spektaklu pt. „Świat bajki Misia” wg pomysłu Justyny Herman zostały wykorzystane motywy i piosenki ze znanych utworów: „Kubuś Puchatek”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Akademia Pana Kleksa” (książka i film).

zapraszamy do galerii

  

(19-11-2018)

         16 listopada br. o godz. 18.30 rozpoczął się w Mediatece koncert pod hasłem „Melodie naszych uczuć jesiennych”. Wokaliści Juliana Ashaolu i Adrian Szymkowiak zabrali słuchaczy we wspaniałą podróż ze znanymi przebojami. Były wśród nich utwory polskie, angielskojęzyczne, a repertuar znanych w różnych epokach i krajach wykonawców (m.in. Hanka Ordonówna, Frank Sinatra John Legend czy Kayah oraz Dawid Podsiadło) łączył pokolenia i gusta od swingu aż do piosenki poetyckiej - refleksyjnej czy muzyki filmowej. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni koncert przy ulicy Kolejowej 24b. Zapraszamy!

zapraszamy do galerii

 

  

 Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży Serecznie zaprasza na
 

ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE

Mikołajkowe warsztaty rękodzielnicze techniką decoupage
Dzieci: 10+

6 i 13 grudnia 2018 roku, godzina 15:30

zapisy do 30 listopada 2018 r. w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodizieży

Tel. (62) 736 48 49

ilość miejsc ograniiczona

  

 (19-11-2018)

        16 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się uroczyste podsumowanie Bibliotecznego Konkursu Niepodległościowego „ABC małego patrioty”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 418 dzieci. W części teoretycznej – 121 uczniów, w części plastycznej – 297 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu oraz wykonanie dowolna techniką plastyczną godła Polski. Prace można było składać od 8 października do 10 listopada. Przy  ocenie brano pod uwagę: znajomość historii Polski oraz samodzielność i pomysłowość wykonania pracy plastycznej.

  Czytaj więcej...

 (16-11-2018)

        W czwartek, 15 listopada br. Filię nr 2 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7. Celem wizyty była kampania społeczna "Cała Polska czyta dzieciom". Wychowankowie SP7 mieli okazję posłuchać wierszy i opowiadań o tematyce narodowej, poznać historię Polski, jej godła, hymnu państwowego, a także ciekawe zdarzenia naszego miasta Ostrowa Wielkopolskiego z okresu kiedy Polska była jeszcze pod zaborami.

  Czytaj więcej...

 

  

 (9-11-2018)

       Dnia 9 listopada, z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości, odbyła się lekcja biblioteczna w Filii nr 1. Dzieci z 2 klasy szkoły podstawowej nr 11, wysłuchały fragment książki pt.”Chrzest Polski i woja Mściwoja” autorki Elizy Piotrowskiej. Rymowanki, opowieści bogato ilustrowanej o chrzcie Polski, skierowanej do młodych czytelników. Po wysłuchaniu której , uczniowie w wielkim skupieniu rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą tej opowieści.

Na zakończenie lekcji, dzieci oglądały film pt.” Polak Mały”, o polskich symbolach narodowych, który był podsumowaniem tego tematu.

  

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych w Ostrowie Wielkopolskim
do udziału w konkursie plastycznym

 
OZDOBA CHOINKOWA

 

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 10 grudnia 2018 r.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 grudnia 2018 o godzinie 14:30
w czytelni Biblioteki Głównej, ul. Wolności 2

 

Szczegóły w  <<< REGULAMINIE >>> 

  

Strona 2 z 58Pierwsza   Poprzednia   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj