(13-04-2018)

         12 kwietnia w filii nr 1 Biblioteki Publicznej Ignaś Krasiński ze szkolnego oddziału przedszkola nr 14 opowiedział koleżankom i kolegom o swoich podróżach do krainy skał i fiordów. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o tym skandynawskim kraju i, oglądając fotografie, zapoznały się ze specyfiką norweskiego krajobrazu.

  Czytaj więcej...

czyli o promocji książki Donaty Dominik -Stawickiej w ostrowskiej bibliotece

 (10-04-2018)

         „Tajemnica sekretarzyka, czyli z pamiętnika Poznanianki” - taki tytuł nosi powieść ostrowskiej poetki i pisarki Donaty Dominik-Stawickiej, która w dni 9 kwietnia br. gościła w czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie, zgromadziło liczną. Moderatorką wieczoru autorskiego była dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak, literaturoznawczyni, filozof i pisarka. 

  Czytaj więcej...

 (06-04-2018)

         Zajęcia kulturalno – edukacyjne w Filii nr 7 rozpoczęły się piosenką o najpiękniejszej porze roku, jaką jest wiosna. Dzieci rozpoznawały zwiastuny wiosny, szukały zielonych przedmiotów w bibliotece a także uczestniczyły w tematycznej zabawie ruchowej. Nie zabrakło również głośnego czytania książek, dotyczących tej pory roku. Największą atrakcją było wykonanie prac plastycznych: kolorowanie łąki pełnej kwiatów a także ozdabianie i tworzenie wizerunku wiosny z bibuły i z kolorowych serwetek. Uczestnicy zakończyli zajęcia z uśmiechem na ustach, bo przecież wiosna jest najbardziej radosną ze wszystkich pór roku.

zapraszamy do galerii

  

          100. rocznica Powstania Wielkopolskiego stała się dla Miasta Poznania  oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego okazją do zorganizowania projektu „Akcja: Powstanie‟, którego celem jest zgromadzenie, digitalizacja i archiwizacja pamiątek powstańczych, takich jak: fotografie, listy, legitymacje, plany, przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia wojskowego itp.  Obiekty te zostaną wykorzystane przez Organizatora oraz partnerów projektu do stworzenia cyfrowej kolekcji w celach dydaktycznych, edukacyjnych oraz promocyjnych. 

  Czytaj więcej...

 (29-03-2018)

          Niemal 60 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka”. Spośród wielu uczestników wybrano 8 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  świąteczną ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 28 marca w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

  Czytaj więcej...

 (29-03-2018)

       W środę, 28 marca 2018 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w Bibliotece Głównej odbył się wieczór autorski poświęcony  jednemu z najwybitniejszych polskich i europejskich poetów XX wieku - Zbigniewowi Herbertowi. Spotkanie uświetnił swą obecnością Rafał Żebrowski, historyk, publicysta i poeta, a prywatnie najbliższy członek rodziny Herbertów i autor książki pt. „Zbigniew Herbert  Kamień na którym mnie urodzono”.

  Czytaj więcej...

 (28-03-2018)

        Dzieci z Przedszkola nr 12 wzięły udział w przedświątecznych warsztatach czytelniczo-plastycznych, których tematem był kurczak – główny bohater książki Marisy Núňez pt. „Kukuryk”. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki, dyskutowano o obrzędach, tradycjach i obyczajach Świąt Wielkanocnych.

  Czytaj więcej...

 (26-03-2018)

       W poniedziałek, 26 marca br., w Filii nr 2 młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych malowała na szybach dekoracje świąteczno-wiosenne. Malunki na oknach, które mają być również zachętą dla wszystkich do większego sięgania po książki, można podziwiać do końca kwietnia. Prace wykonywane w ramach odwiedzin w bibliotece, jak również te w szkole, ukazują potencjał jaki drzemie w wychowankach ZSS, a także są  sposobem na wyjątkowe wyrażenie siebie.

  Czytaj więcej...

Strona 3 z 52Pierwsza   Poprzednia   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj