(09-11-2018)

        Setna rocznica odzyskania niepodległości była okazją do zaprezentowania w Bibliotece Głównej książki "Polska Niepodległość". Zaproszony autor tej pozycji, poznański historyk Marek Rezler wygłosił promocyjny wykład. W wielu przypadkach nawiązujący do polskich mitów, skutecznie je obalając. Pragnę Państwu gorąco polecić tę pozycję. Autor ukazuje w sposób niezwykle klarowny drogi do naszej wolności.

  

 (05-11-2018)

         5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie literackie „Dzień Postaci z Bajek”. Odwiedziły nas dzieci z klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku uczestnicy zwiedzili wypożyczalnię i poznali zasady funkcjonowania naszej placówki. Następnie nasi goście mieli okazję wziąć udział w teście wiedzy, odgadując znane i lubiane sylwetki bohaterów literackich. Zabawy ruchowe: kalosze szczęścia oraz przymierzanie bucika Kopciuszkowi sprawiło dzieciom dużo frajdy. Nie mogło zabraknąć przebierania się za bajkowe postacie. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i zjedliśmy słodki poczęstunek.

zapraszamy do galerii

  

 (30-10-2018)

        W poniedziałek, 29 października br., Filię nr 2 odwiedziła klasa pierwsza Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Po szkolnej uroczystości pasowania na ucznia SP1 i otrzymaniu kart bibliotecznych, uczniowie mieli okazję poznać bibliotekę publiczną, różniącą się trochę od ich biblioteki szkolnej.

  Czytaj więcej...

(29-10-2018)

          W którym roku otwarto Bibliotekę Publiczną? Kto siedzi przy stoliku przed Ratuszem? Kiedy Ostrów Wielkopolski świętował jubileusz 600–lecia? Kto był pierwszym burmistrzem w naszym mieście po odzyskaniu niepodległości? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy konkursu historycznego Ostrów Wielkopolski w latach 1918-2018, zorganizowanego przez Filię nr 6. W konkursie wzięło udział 30 osób. Dnia 25 października nagrodzono 20 uczestników, którzy prawidłowo odpowiedzieli na wszystkie pytania. 

  Czytaj więcej...

 (19-10-2018)

        Dnia 16 października  w Filii nr 1, odbyło się przedstawienie pt.” Na tropie afery, gdzie podziały się litery „. Spektakl promujący czytanie, rozijanie wyobrażni u młodego czytelnika.

 Aktorzy z Teatru Maska z Krakowa angażowali dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, w którym uczestniczyły dzieci z zerówki z przedszkola nr 14” Maluszek”.

Spotkanie zakończyło się wspólnym ślubowaniem. Dzieci zobowiążały się do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

zapraszamy do galerii

  

(18-10-2018)

         We wtorek, 16 października br., Filię nr 2 Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziła zaprzyjaźniona młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych. Wizyta była o tyle wyjątkowa, gdyż tematem spotkania była Niepodległość wywalczona przez naszych dziadków.

  Czytaj więcej...

 (17-10-2018)

         W dniu 13 października 2018 naszą Mediatekę odwiedzili bardzo mili goście- dyrektorzy i bibliotekarze z województwa warmińsko-mazurskiego. Olsztyńską delegację, składającą się z 23 osób, powitali Pan Dyrektor Włodzimierz Grabowski i Pani instruktor Alicja Sierakowska. Gościem specjalnym spotkania była także Pani wiceprezydent Ewa Matecka. Goście zwiedzili pomieszczenia Mediateki i poznali atrakcje tego miejsca, a rozmowa dotycząca perspektyw rozwoju tego typu placówek i nowego wymiaru bibliotekarstwa odbyła się w przyjemnej atmosferze sali Spotkań z kulturą.

zapraszamy do galerii

  

 (16-10-2018)

         Koniec tygodnia w Mediatece upłynął pod hasłem rowerowych i ekologicznych klimatów, a to za sprawą eventu „Emobilność i ekologia...”. Impreza rozpoczęła się 12 października br. (piątek) o godz. 10.00. Zaproszeni goście z firmy TrybEco przy wejściu do Mediateki prezentowali mieszkańcom Ostrowa zasilane elektrycznie i przyjazne dla środowiska rowery oraz skutery, w samym budynku przy ulicy Kolejowej 24b także wiele się działo – o godzinie 10.00 ruszył konkurs online , objęty honorowym patronatem Pani Prezydent Beaty Klimek „Co wiemy o historii i konstrukcji roweru”.

  Czytaj więcej...

Strona 3 z 58Pierwsza   Poprzednia   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj