(31-08-2018)

 

W dniu 30 sierpnia 2018 roku najpierw końcowe odliczanie, a następnie huk armatni! Mediateka otwarta! Pani Prezydent Beata Klimek, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marian Herwich, Dyrektor Biblioteki Publicznej Pan Włodzimierz Grabowski oraz Krzyś Marczak ze Szkoły Podstawowej nr 5, który porusza się na wózku i pan Ernest Falkiewicz, który wspierał nasze działania od początku w imieniu osób niewidomych i niedowidzących, uroczyście przecięli wstęgę i zaprosili gości do nowo otwartego budynku przy ul. Kolejowej 24b.

  Czytaj więcej...

        Wolne Lektury nie zwalniają tempa pracy i rozpoczynają realizację nowego projektu pn. Wolne Lektury – filozofia, poezja, ochrona dziedzictwa. Do końca 2018 roku w zasobach biblioteki pojawią się kolejne tomiki współczesnej poezji oraz dzieła filozoficzne.
Projekt jest kontynuacją dotychczasowych działań podejmowanych przez fundację i polega na wykupie praw autorskich do trzech współczesnych książek poetyckich i udostępnieniu ich w kolekcji Wiersz wolny oraz równoległej rozbudowie Biblioteczki filozoficznej o cztery dzieła znajdujące się już w domenie publicznej. 

  Czytaj więcej...

 (24.08.2018)

          W Filii nr 3 i Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży kolejny już raz mieliśmy przyjemność gościć Teatr „Duet” z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali najmłodszym czytelnikom przedstawienie z morałem pt. „Poszukiwacze skarbów”. Czy poszukiwany skarb to skrzynia ze złotem, biżuterią, a może worek pieniędzy? Młodzi odkrywcy przekonali się o innych bardziej wartościowych skarbach takich jak prawdziwa przyjaźń, dobroć czy miłość. Brali czynnie udział we wspólnych zabawach ruchowych oraz śpiewaniu piosenek. Zabawne przygody bohaterów miały na celu przekazanie dzieciom wartości edukacyjnych i wychowawczych. Uczestnikami teatralnych spotkań byli czytelnicy, maluchy z Przedszkola „Smerfiki” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala. 

  Czytaj więcej...

 
(kliknij aby powiększyć)      <<< REGULAMIN KONKURSU >>>

  

 (10.08.2018)

        Tory, dworzec, konduktor, maszynista, peron, drezyna, to tylko niektóre pojęcia, które omawialiśmy na kolejnych warsztatach czytelniczo-plastycznych w ramach akcji „Letnie podróże po literaturze”. W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży najmłodsi wybrali się w podróż koleją razem z Kicią Kocią, bohaterką serii bajek Anity Głowińskiej. Poznali historię pociągów – od wynalezienia parowozu aż po najnowsze zdobycze techniki szybkiej kolei oraz odkryli tajniki pracy maszynisty.

  Czytaj więcej...

 (27-07-2018)

        „Misia Marysia nad morzem” – pod takim hasłem upłynęły kolejne wakacyjne zajęcia w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem małym czytelnikom zaproponowaliśmy zabawy i animacje ruchowe z ulubioną koalą Misią Marysią – bohaterką cyklu książek  Nadii Berkane. Głośne czytanie, pogadanka o bezpieczeństwie nad wodą, tworzenie morskich mieszkańców z papierowych talerzy, bibuły i różnego rodzaju ozdób, to tylko niektóre atrakcje czekające na małych odkrywców. Spotkania z cyklu „Letnie podróże po literaturze” to propozycja dla dzieci, które pragną kreatywnie i twórczo spędzić czas w bibliotece. Dziękujemy wolontariuszom – Wioletcie Kurek za bezinteresowną pomoc oraz Jakubowi Dolacie, który zechciał wcielić się w rolę bajkowej maskotki. Zapraszamy 9 sierpnia na kolejne spotkanie ph. „Jedzie pociąg z daleka, czyli wiem wszystko o pociągach”.

zapraszamy do galerii

  

 (27-07-2018)

         W środę, 18 lipca br., w Filli nr 2, zakończył się III etap XV Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Był to ostatni już mecz rozgrywany przed finałem. W przerwach między rozgrywkami, dzieci zwiedzały bibliotekę, poznawały księgozbiór oraz wypożyczały interesujące pozycje.  W ubiegłą środę, 25 lipca 2018 roku, do walki o główną nagrodę stanęło piętnaścioro uczestników. Po rozegraniu decydujących rund, przyszedł czas na mecz finałowy.  Uczestnicy uraczyli wszystkich mistrzowską grą i godną pozazdroszczenia strategią, prezentując grę na najwyższym poziomie.

  Czytaj więcej...

(23-07-2018)

         Wakacje to dobry czas na czytanie. Filia nr 6 poleca literaturę czeską, niemiecką i rosyjską. Skomplikowane dzieje naszych południowych sąsiadów poznamy z reportaży M. Szczygła ,,Gottland” , który zafascynowany jest niepowtarzalną czeską kulturą, obyczajowością, humorem i sarkazmem. Ewa Want w reportażach berlińskich ,,Deutsche nasz” opisuje jak doszło do tego, że Niemcy którzy zgotowali światu okrutną wojnę, stali się dziś jednym z najbardziej otwartych społeczeństw w Europie. Współczesną  historię Rosji przybliża Arkadij Ostrowski w ,,Rosja-wielkie zmyślenie”. Polecamy również ,,Petersburg. Miasto snu” Joanny Czeczot, która prowadzi czytelnika ulicami Petersburga splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta, miasta Dostojewskiego. By zrozumieć naszych sąsiadów dobrze jest poznać historię i literaturę tych krajów.

  Czytaj więcej...

Strona 3 z 56Pierwsza   Poprzednia   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj