(2014-07-03)

       W środę 2  lipca 2014 w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej odbył się pierwszy etap XI Turnieju Szachowego o Grand Prix Biblioteki i Puchar Dyrektora. W zawodach wzięło udział 24 zawodników. 

Klasyfikację generalną przedstawiamy w załączniku. Zapraszamy do drugiego etapu turnieju w środę 9 lipca 2014 r.

 

 

  

 (2014-06-26)

          Filia nr 3, znajdująca się  w ostrowskim Szpitalu Miejskim przy ul. Limanowskiego, gościła w poniedziałek 23 czerwca Koło Biblioteczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. To  już kolejne coroczne spotkanie W krainie książek tego Koła Bibliotecznego z małymi pacjentami szpitala.

W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom członkowie Koła Bibliotecznego pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej przygotowali inscenizację pt. Brońmy książki z obrazkami. Trójka przybyłych uczniów przy pomocy kolorowych rekwizytów wcieliła się w rolę Plastusia, Jacka oraz Książki. 

Przedstawienie obejrzały dzieci z Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Pediatrii,

które z zainteresowaniem śledziły przygody postaci z książek.  

Teatrzyk w ciekawy sposób mówił  o poszanowaniu książek i bardzo spodobał się małym pacjentom szpitala oraz ich opiekunom.

Na zakończenie wszyscy widzowie otrzymali w prezencie ilustracje Sowy, która jest symbolem  promującym akcję czytania.

zapraszamy do galerii

  

 Zapraszamy dzieci i młodzież na XI Turniej Szachowy o Grand Prix Biblioteki i Puchar Dyrektora. Zawody będą odbywać się w każdą środę lipca (2,9,16,23) w godzinach od 13:30-16:00.

 

  >>>   Więcej informacji w załączniku <<<

 

 

 

  

 (2014-06-20)

        „Białe Walce” to najnowsza powieść Jana Nowickiego. Jej wydanie (Bellona) było okazją do poznania wspaniałej, charyzmatycznej postaci, jaką jest znany polski aktor, felietonista i pedagog, Jan Nowicki. Spotkanie, które odbyło się 17.06.2014 roku, miało charakter spektaklu, przybrało formę monodramu. Dzięki temu cała uwaga skupiła się na naszym gościu a jego kontakt z publicznością był otwarty i niczym nie zaburzony. Cytował urywki tekstów, recytował wiersze, śpiewał autorskie teksty. Chwila, którą czytelnicy spędzili z Janem Nowickim, była niezapomnianym przeżyciem.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2014-06-17)

            Spotkanie w Bibliotece dnia 4 czerwca 2014 roku na nowo przybliżyło nam sylwetki znanych podróżników: Klemensa Tomczeka, Leopolda Janikowskiego i Stefana Szolca – Rogozińskiego. To oni jako pierwsi (130 lat temu) zorganizowali niezwykłą wyprawę do Kamerunu a ich śladami podążyli współcześnie goście spotkania: dr Maciej Klósak i Dariusz Skonieczko – kustosz Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Publiczność zgromadzona w Czytelni Biblioteki Głównej przekonała się o trudach, jakie w przygotowanie wyprawy włożyli zarówno ówcześni jak i współcześni globtrotterzy. Liczne niebezpieczeństwa nie ominęły naszych gości tak samo, jak niegdyś Klemensa Tomczeka i jego współtowarzyszy.

Uczestnikom współczesnej wyprawy serdecznie dziękujemy za propagowanie sylwetki Tomczeka, którego odkrycia w Kamerunie wpisują w poczet znakomitych odkrywców Afryki XIX wieku.

Moderatorem spotkania był autor książki „Stefan Szolc – Rogoziński” profesor Michał Jarnecki.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-06-11)

        5 czerwca 2014 w czytelni Filii nr 2 odbył się jeden z etapów gry miejskiej „Znam swoje miasto”.

Filia nr 2 współpracowała z II LO w Ostrowie Wielkopolskim.

Młodzież otrzymała do wykonania zadania związane z historią Ostrowa. Biblioteka udostępniła swój księgozbiór oraz dała możliwość skorzystania z informacji elektronicznej.

Była to doskonała lekcja historii Ostrowa Wielkopolskiego i patriotyzmu. Młodzież nie zawiodła i świetnie pracowała pod kierownictwem pani mgr Natalii Grzesiak, nauczycielki II LO.

 

  

 (2014-06-11)

        Celem akcji „Zaczytani” jest szerzenie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Filia Nr 3 znajdująca się w szpitalu na co dzień dba o to, żeby mali pacjenci szpitala mogli dzięki książkom choć na chwilę oderwać się od choroby. Biblioteka propaguje  akcję „Cała Polska czyta dzieciom” i zachęca również rodziców do czytania dzieciom.

Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim już po raz drugi obdarowała małych pacjentów szpitala książkami.  

3 czerwca w czasie imprezy z okazji Dnia Dziecka zorganizowanej przez Szkołę Szpitalną  Dyrektor Biblioteki Publicznej p. Włodzimierz Grabowski i Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego p. Andrzej Leraczyk przekazali dary książkowe chorym dzieciom, pacjentom oddziałów szpitala. Podarowane książki zostały zebrane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zaczytani” i trafiły bezpośrednio w ręce chorych dzieci. Wśród  zebranych książek były lektury zarówno dla najmłodszych, jak i dla nastolatków. Bardzo chętnie  mali czytelnicy  samodzielnie wybierali dla siebie odpowiednią lekturę. 

Dzieci bardzo ucieszyły się z podarowanych upominków. Książki będą mogły zabrać  do domu, aby je czytać samodzielnie bądź słuchać gdy będą czytać im ich rodzice.

Dyrektor Biblioteki Publicznej podziękował  wszystkim, którzy oddali książkę ze swojego księgozbioru aby obdarować  dzieci, pacjentów szpitala i przez to dać im trochę radości.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2014-06-05)

       Z okazji Dnia Dziecka, Filia nr 7 zorganizowała dla dzieci z Przedszkola Sióstr Salezjanek i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek – znaną pisarką, która stworzyła m.in. uroczą bohaterkę o imieniu Cecylka Knedelek. 

Pani Joanna okazała się bardzo sympatyczną osobą, która zaczarowała nie tylko dzieci opowieściami o bohaterach swoich książek. Oprócz prezentacji multimedialnej nasi goście mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Powstały oryginalne ptaszki, wykonane z kolorowych kulek.  Nie zabrakło głośnego czytania, odgadywania zagadek oraz pogadanki o dobrych manierach. Wielką atrakcją okazała się nowa książka pt. Bajka pachnąca czekolada, której strony rzeczywiście pachną tym smakołykiem. 

Ze spotkania dzieci wyszły zadowolone i z rumieńcami na twarzy. 

zapraszamy do galerii

  

Strona 39 z 54Pierwsza   Poprzednia   34  35  36  37  38  [39]  40  41  42  43  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj