(18-07-2018)

         Dnia 17 lipca w bibliotece odbyło się przedstawienie pt.” Na końcu świata....Przygody Misia i Kacpra Pirata” wykonywany przez artystów z teatru „ Maska „ z Krakowa.  Na spektakl przybyły dzieci z przedszkola nr 14 razem z opiekunami. Teatrzyk opowiadał o przyjaźni małego misia z piratem Kacprem. Dzieci dowiedziały się jak wielką moc ma prawdziwa przyjaźń, która czasem wymaga poświęceń. Przedszkolakom, bardzo podobał się spektakl i szybko nawiązały kontakt z aktorami biorąc czynny udział w przedstawieniu.

zapraszamy do galerii

  

(13-07-2018)

         12 lipca 2018 roku naszą bibliotekę odwiedził gość niezwykły, tak niepowtarzalny, jak książki jego autorstwa. Wiesław Drabik – krakowski  pisarz dziecięcy, autor niezliczonej ilości rymowanek, wychowujących kolejne pokolenia dzieci i …ich rodziców.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że dorośli  czytając wierszyki tego autora mają nie mniejszą niż ich pociechy frajdę. Gość i dlatego był szczególny, że spełniał poczwórną rolę: pisarza,  ilustratora, nauczyciela i świetnego gawędziarza. Opowiedział o tym jak to jadąc z córką samochodem zmienił zawód z inżyniera na pisarza właśnie, komponując naprędce wiersz o wiośnie, bo właśnie takiego miała się dziewuszka do szkoły  nauczyć, a zapomniała nieboga. To dziewczęce zagapienie stało się więc w sposób historyczny zbawiennym, dzięki niemu przecież  możemy delektować się, śmiać i wzruszać poezją taty z nowym od  tamtego wydarzenia powołaniem. 

  Czytaj więcej...

(05-07-2018)

         W minioną środę, 4 lipca br., w Filii nr 2, odbył się I etap XV Wakacyjnego Turnieju Szachowego o „GRAND PRIX” Biblioteki Publicznej. 

Kolejne będą rozgrywane w następne środy lipca, gdzie zawodnicy pochwalą się swoimi umiejętnościami i strategią prawdziwych szachistów. Jak co roku w turnieju mogą brać udział dzieci i młodzież do lat 18, bez względu na poziom gry. Zapisy są bezpłatne natomiast istnieje ograniczona ilość miejsc, więc kto pierwszy - ten lepszy. Ostatni, finałowy mecz datowany jest na 25 lipca br., gdzie po jego zakończeniu będą wręczane nagrody, w tym dla najlepszego zawodnika Puchar Dyrektora. Częściowe wyniki zostaną podane już po drugim turnieju. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w rozgrywkach szachowych, które są interesującym sposobem na spędzenie wakacyjnego czasu! Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do Filii nr 2! 

  

 

 

>>>  REGULAMIN TURNIEJU <<<

  

 

Multimedia – rozszerzenie oferty biblioteki publicznej oraz adaptacja pomieszczeń ratusza na cele kulturalne

 

Tytuł projektu: "Multimedia – rozszerzenie oferty biblioteki publicznej oraz adaptacja pomieszczeń ratusza na cele kulturalne w Ostrowie Wielkopolskim".

Źródło dofinansowania: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Program: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Zintegrowane Inwestycje Terytorialne dla rozwoju Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej

 

Wartość projektu: 5 823 498,29 zł

Wartość dofinansowania: 4 889 623,16 zł 
Więcej informacji

  

(19-06-2018)

         Kibicując  polskiej drużynie poznajemy naszych rywali i gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Senegal, Kolumbia, Japonia to przeciwnicy polskiej reprezentacji z grupy H. Każdy kraj jest położony na innym kontynencie i reprezentuje inną tradycję i kulturę. Sześciolatki z Przedszkola nr 9 , odwiedzające Filię nr 6, mogły poznać te kraje. 

  Czytaj więcej...

 (18-06-2018)

        Filia nr 3, znajdująca się  w ostrowskim szpitalu,  gościła 14 czerwca Koło Biblioteczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. To  już kolejne coroczne spotkanie tego Koła Bibliotecznego z małymi pacjentami szpitala.

  Czytaj więcej...

 (11-06-2018)

          Już po raz trzeci Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W piątkowy wieczór przybyło do książnicy ponad 30 dzieci na  spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek, m.in. „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”. Podróżnik zachwycił wszystkich swoimi barwnymi  opowieściami o tajemniczej Afryce, opartymi na przedwojennych reportażach, opublikowanych w książce Kazimierza Nowaka „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na podstawie  reportaży powstały opowiadania dla dzieci zebrane w książce „Afryka Kazika”.

  Czytaj więcej...

Strona 4 z 56Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj