(2013-06-17)

     Ewa Chotomska, córka Wandy Chotomskiej, pisarka, autorka licznych tekstów piosenek. Tym razem odwiedziła Filię Nr 1. Autorka na spotkaniu opowiadała o swojej  mamie , pracy w telewizji, o pisaniu tekstów piosenek i zwierzętach psie i chomiku. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej Nr 11.

Pisarka, była ubrana w strój Ciotki Klotki z programu telewizyjnego TIK- TAK, co wzbudziło entuzjazm  wśród uczestników. Dzieci świetnie się bawiły, brały udział w konkursach i zagadkach, które były nagradzane słodkościami, śpiewały również piosenki jej autorstwa .

Po spotkaniu, które przebiegło w sympatycznej atmosferze, dzieci mogły nabyć książki z dedykacją autorki.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-06-07)

     Od 16.05.2013 do końca czerwca w Filii nr 1 odbywają się bezpłatne zajęcia dla osób 50+ dotyczące obsługi komputera i Internetu. Uczestnicy spotykają się we wtorki i czwartki od godz. 16.30 – 17.40. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. Prowadzone są przez instruktorów, którzy pomagają osobom 50+ poruszać się po skomplikowanej przestrzeni, jaką jest dla nich Internet. 

 

  

 (2013-06-03)

       „ Znamy ponieważ czytamy „ – zabawy i konkursy sprawdzające znajomość bajek i baśni.

    W zajęciach uczestniczyły dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 9 w dniu 21, 22 maja oraz z Przedszkola nr 15 w dniu 6 czerwca 2013. Przygotowane konkursy potwierdziły zasadę : „ znamy, ponieważ czytamy”. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawie. Główną bohaterką spotkania była książka jako, że maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu.

zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-27)

     Warsztaty edukacyjne dla bibliotekarzy z terenu miasta i powiatu ostrowskiego poświęcone zagadnieniom promocji bibliotek "Pokaż, jaką moc ma Twoja Biblioteka", odbyły się 24 maja 2013 roku w Filii nr 7 dla Dzieci Młodzieży. Spotkanie to  zbliżyło uczestników do tematu upowszechniania działań bibliotecznych oraz zaistnienia w społeczności lokalnej w szerszym kontekście. Myślą przewodnią w działaniach promocyjnych stała się przede wszystkim nauka rozpoznawania, nazwania i wykorzystania w praktyce mocnych stron własnej Biblioteki. 

Głównym organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Podsumowaniem projektu będzie pięć  konferencji regionalnych (jesień br.), na które zostaną zaproszeni przedstawiciele wszystkich bibliotek naszego regionu. Wykład wraz z prezentacją multimedialną przeprowadziła Magdalena Grząślewicz oraz Magdalena Rusnok.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-24)

     W wypełnionej po brzegi czytelnikami sali Czytelni Biblioteki Głównej 23 maja 2013 roku odbyło się spotkanie autorskie z redaktorem Krzysztofem Ziemcem. Tematem spotkania byli "Niepokonani" czyli dwunastu bohaterów książki o tym samym tytule. Książka została wydana w krakowskim wydawnictwie Rafael. Jest aktualnie na topie krajowych list czytelniczych. Krzysztof Ziemiec to wspaniały erudyta i doskonały znawca warsztatu dziennikarskiego, o czym przekonali się przybyli goście. Wszyscy zebrani oczarowani osobowością autora byli zgodni, że los sam dopisze kolejne rozdziały tej pięknej książki o zwycięstwie nad nieszczęściem.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-23)

      Uroczystość wręczenia dyplomów i książek odbyła się 22 maja 2013 r. w siedzibie biblioteki, do której dzieci przybyły w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów. Oprawę artystyczną naszej małej „gali” zapewniły uczennice z Koła Bibliotecznego przy SP nr 1 pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej. Zaprezentowały naszym miłym gościom teatrzyk pt. „O krasnalu co mieszkał w lesie”.

W gronie naszych laureatów znalazły się dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ale są namiętnymi słuchaczami bajek, które wypożyczają im rodzice i opiekunowie. Gratulujemy zwycięzcom i ich rodzinom. Niech pasja czytania towarzyszy im przez całe życie.

Zapraszamy do galerii

 
  Czytaj więcej...

 (2013-05-20)

    W dniu 15 maja 2013 na inauguracji działalności Ośrodka Badań nad Historiąi Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski w Forum Synagoga dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Włodzimierz Grabowski, przekazał w depozyt na ręce dr Krzysztofa Morty fragmenty komentarzy liturgicznych do tekstów biblijnych .Przekazany depozyt jest bardzo cenny ze względu na fakt pochodzenia książki z ostrowskiej synagogi. Ten fakt stanowi ważny symbol połączenia starej synagogi z Ośrodkiem Badań nad Historia i Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski.

 

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-14)

 

    Mimo deszczowej pogody 25 laureatów konkursu plastycznego ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną, dzielnie stawiło się na majOSTaszkowym festynie, w trakcie którego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. W konkursie wzięły udział przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Ostrowa i okolic. Do Biblioteki napłynęło ponad 360 ilustracji. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców konkursu było opublikowanie wyróżnionych prac w książeczce wydanej przez Bibliotekę Publiczną, którą otrzymali wszyscy laureaci. Mali artyści z powagą odebrali nagrody, a ich rodzice nie kryli dumy i wzruszenia.  

Tego dnia Biblioteka Publiczna przygotowała jeszcze jedną atrakcję dla mieszkańców naszego miasta. Przy stoisku Biblioteki można było uczestniczyć w procesie czerpania papieru. Zaproszeni goście z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju uczyli wszystkich chętnych samodzielnie tworzyć piękne kartki. 

 

Protokół z posiedzenia Jury

 

Zapraszamy do galerii

  

Strona 40 z 48Pierwsza   Poprzednia   35  36  37  38  39  [40]  41  42  43  44  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj