(2014-06-05)

        Ten popularny bohater bajki ma już 81 lat, a jego twórca Kornel Makuszyński obchodziłby w tym roku 130 urodziny. Wydawałoby się, że już mało kto o nim pamięta. Tak nie jest, a świadczy o tym ilość prac nadesłanych na konkurs ogłoszony przez Filię nr 7. Prawie 700 portretów Koziołka Matołka oceniało jury w składzie:

Michał Trusz – artysta plastyk (przewodniczący)

Włodzimierz Grabowski – dyrektor Biblioteki Publicznej

Piotr Tomczak – informatyk Biblioteki Publicznej

Spośród nadesłanych prac wyłoniono 40 laureatów. 11 uczestników zdobyło nagrody, a 29 równorzędne wyróżnienia.

30 maja prawie wszyscy zwycięzcy zjawili się w bibliotece na uroczystym wręczeniu książek i dyplomów. Nagrody laureaci otrzymali z rąk dyrektora biblioteki Włodzimierza Grabowskiego. Po uroczystości, dumni rodzice fotografowali swoje pociechy i ich prace wyeksponowane w bibliotece. Na zakończenie organizatorzy konkursu złożyli dzieciom gratulacje za zwycięstwo oraz życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-06-05)

        Po raz kolejny dzieci z Przedszkola nr 9 im. Misia Uszatka spotykają

się z naszymi czytelnikami i mieszkańcami osiedla. "Żyj zdrowo - na sportowo" i " Ćwiczyć każdy może" - to hasła tego spotkania.

Zaproszeni goście obejrzeli przygotowaną przez dzieci scenkę pod

tytułem "Pan Kotek był chory" , dowiedzieli się od przedszkolaków

jak żyć długo i zdrowo,a także wzięli udział w zabawach muzyczno-ruchowych.

Spotkanie zakończyło się zdrowym i smacznym poczęstunkiem.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-06-05)

        Znana poznańska autorka opowieści dla dzieci spotkała się 2 czerwca z najmłodszymi pacjentami Szpitala i czytelnikami Filii nr 3. Pisarka zaprezentowała kilka swoich książek. Dzieci poznały m.in. Gąskę Walerię – bohaterkę popularnego cyklu o Cecylce Knedelek.

Pisarka na podstawie „Bajki pachnącej czekoladą” opowiedziała czekoladową historię bibliotekarza Emiliana Apli i właścicieli sklepu z czekoladą. Jest to wyjątkowa i smaczna lektura, gdyż pachnie prawdziwą czekoladą. Każdy mógł potrzeć i powąchać kolorowe ilustracje książki.

Dzieci  uczestniczyły też w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez pisarkę.

Joanna Krzyżanek jest osobą z dużą wyobraźnią, potrafiącą zrobić „coś z niczego”. Pokazała uczestnikom spotkania m.in. jak wykonać ptaszki i kolorową babkę z filcu. Pod jej kierunkiem dzieciom udało się stworzyć oryginalne filcowe ptaszki. Była to dla wszystkich doskonała zabawa. 

Spotkanie z  pisarką było bardzo ciekawe i na pewno zachęci dzieci do przeczytania jej książek. 

 

Spotkanie z  pisarką było bardzo ciekawe i na pewno zachęci dzieci do przeczytania jej książek. 

zapraszamy do galerii

  

 

 

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

 

  

       Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim na mocy porozumienia dołączyła w dniu 26 maja 2014 roku do Konsorcjum Wielkopolskich Bibliotek, w którego  skład wchodzi obecnie 15 bibliotek publicznych z terenu Wielkopolski. Biblioteki te oferują swoim czytelnikom roczny dostęp do listy 486 tytułów e-booków (publikacji wykupionych  przez Konsorcjum Wielkopolskich Bibliotek). Wejście do dostępnych książek (z sieci bibliotek) przez stronę internetową biblioteki www.biblioteka-ostrow.pl lub bezpośrednio ze strony www.libra.ibuk.pl

Aby skorzystać z oferty w domu Czytelnik zgłasza się po darmowy PIN do wypożyczalni Biblioteki Głównej, ul. Wolności 2, II piętro lub do Filii nr 2, ul. Wrocławska 22.
Zapraszamy do czytania e-booków w domu i bibliotekach.
  

 (2014-05-26)

         Już prawie od 15 lat biblioteka dla dzieci i młodzieży organizuje konkurs na Superczytelnika. Kryteria konkursu są zawsze takie same: ilość wypożyczonych książek i ich terminowe zwroty oraz wielka pasja czytania i szacunek do książek. Spośród ponad 2500 czytelników wybrano 10 najlepszych (kolejność przypadkowa):

 

 

- Urszula Zubrycka

- Julian Pietras

- Wiktoria Sołtysiak

- Dawid Pawlak

- Lena Sztukowska

- Kamil Płażewski

- Nina Głowacka

- Marcelina Głowacka

- Kamil Koniak

- Piotr Jędrzejak 

 

Wśród nagrodzonych znalazły się maluszki, które nie potrafią jeszcze czytać samodzielnie, ale książki czytają im rodzice. Odwiedzają bibliotekę z ogromną radością w towarzystwie mamy lub taty i zarażają swą pasją dorosłych. Radość naszych najmłodszych czytelników z wypożyczonych książek jest tak ogromna, że nie sposób tego nie zauważyć. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

zapraszamy do galerii

  

 (2014-05-16)

        Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego  była  współorganizatorem  jubileuszowego 30 już Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W czwartek 8 maja 2014 roku gościliśmy  bibliotekarzy z Wielkopolski w lokalu Forum Synagoga. Podczas  tego spotkania Biblioteka w Ostrowie Wielkopolskim wyróżniona została odznaką honorową "Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego" przyznawaną przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Zaszczytny Medal Labor Omnia Vincit otrzymał prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. W kategorii bibliotek gminnych za wyniki czytelnicze wyróżniono „Tytułem Templum Libri 2013”  Bibliotekę Gminną w Sośniach.

Wręczone zostały także uhonorowania dla bibliotekarzy Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2014-05-07)

       W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży maj jest miesiącem wszelkiego rodzaju imprez i spotkań czytelniczych. W tym okresie obchodzimy Dzień Bibliotekarza oraz Tydzień Bibliotek, dlatego też trzeba stworzyć jeszcze więcej okazji, aby promować czytelnictwo. 

 

Zorganizowano spotkanie z Krystyną Śmigielską –  autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych, nauczycielką, bibliotekarką, animatorką kultury. Najmłodsi, wspólnie z naszym gościem czytali książki, dyskutowali na temat bohaterów jej powieści. Pani Krystyna pokazała dzieciom niezwykłą lalkę Teklę, pierwowzór postaci literackiej, występującej pod tym samym imieniem. Kreacja Tekli pozwoliła dzieciom zrozumieć niewłaściwe zachowanie, które czasami bywa przykre dla ich najbliższych. Na zakończenie spotkania uczestnicy poznali tajniki sztuki aktorskiej, próbowali odegrać scenki ze wspomnianej powyżej bajki. To zadanie spodobało się najbardziej, dzieci wykazały się pomysłowością i śmiałością, wcielając się w wybraną postać. Po spotkaniu zyskaliśmy kilkunastu nowych czytelników.

 

Z okazji Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas również dzieci z Przedszkoli nr: 7, 8, 10, biorąc udział w zajęciach czytelniczych i biblioterapeutycznych. 

 

Zwieńczeniem „majowych” spotkań z czytelnikami będą rozstrzygnięcia dwóch konkursów zorganizowanych przez Filię nr 7. 21 maja o godz. 15.00 wręczymy nagrody naszym najlepszym czytelnikom – konkurs „Superczytelnik roku 2014”, natomiast 30 maja również o godz. 15.00 ogłosimy wyniki powiatowego konkursu plastycznego „Portret Koziołka Matołka”. 

 
  

Strona 40 z 54Pierwsza   Poprzednia   35  36  37  38  39  [40]  41  42  43  44  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj