(2014-02-11)

       Dzień św. Walentego, znany powszechnie jako Dzień Zakochanych lub Walentynki stał się pretekstem do ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu na „Walentynkowy Wiersz Miłosny”. 

We wtorkowy wieczór, 10 lutego, w czytelni Biblioteki Głównej spotkali się laureaci tegoż konkursu. Wieczór rozpoczął się mocnym akcentem – recitalem znanej aktorki teatralnej i telewizyjnej Katarzyny Żak. Bardzo licznie zebrana publiczność mogła wysłuchać piosenek Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej czy Mariana Hemara. Ci poeci, autorzy tekstów pokazują, jak pięknie można bawić się słowem, jak choćby w piosence z tekstem Mariana Hemara „Krzyżówka”. Po zakończeniu recitalu nagrodzone wiersze zostały omówione przez jury konkursowe w składzie: Maria Libera - przewodnicząca oraz Lidia Tomala. Nagrody i wyróżnienia laureaci odebrali z rąk Katarzyny Żak oraz Włodzimierza Grabowskiego. Nagrodę specjalną Starosty Powiatu Ostrowskiego Pawła Rajskiego wręczył Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzej Leraczyk. Po tych emocjach nastał czas na liczne zdjęcia oraz autografy. 

 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2014-2-10)

       „BASIA I TELEWIZOR” to hasło kolejnych zajęć czytelniczych z cyklu „Spotkania z Basią”, organizowanych w Filii nr 7 dla grupy dzieci z Przedszkola nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem spotkania było zapoznanie uczestników z pozytywnymi i negatywnymi skutkami oddziaływania telewizji,  poznanie pojęć związanych z telewizją oraz ukazanie innych sposobów spędzania wolnego czasu. 

Wielką atrakcją okazały się zabawy teatralne, podczas których przedszkolacy wcielali się w swoje ulubione postaci z bajek. 

Na zakończenie nie zabrakło oczywiście gier i zabaw z użyciem tablicy multimedialnej. 

Zajęcia te pokazały, że telewizja nie musi być dla dziecka zagrożeniem, jeżeli tylko przestrzegamy takich  zasad jak: rodzinne oglądanie wybranych programów, kontrola czasu poświęconego telewizji oraz rozmowa podczas trwania i po zakończeniu emisji programu. 

zapraszamy do galerii

  

 (2014-2-9)

        Styczniowe spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą w Bibliotece Publicznej im. S. Rowińskiego stało się inspiracją do utworzenia galerii karykatur odwiedzających nas pisarzy. Pierwsza karykatura autorki kryminałów, którą publikujemy na Portalu jest autorstwa ostrowskiego  malarza pana Szymona Wasielaka. Mamy nadzieję, że za kilka lat nasza Biblioteka będzie mogła, poszczycić się dużym zbiorem karykatur i rysunków najlepszych polskich pisarzy.

 

  

 (2015-2-6)

       W czwartek (29 stycznia 2015 roku) w n klubie - sztuka i edukacja w  Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Królowej Jadwigi 10 odbyła się 9. edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości  K. K. Baczyńskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Ostrowskiego, Paweł Rajski. Organizatorami konkursu, skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego była Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego  w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa.

W konkursie pisemnym i recytatorskim wzięło udział łącznie 45 uczniów, oraz 20 uczniów w konkursie plastycznym związanym tematycznie z wierszami poety K. K. Baczyńskiego. Jury konkursowe oceniło prace plastyczne, recytacje wierszy oraz testy i przydzieliło nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych. Fundatorami nagród był Starosta Powiatu Ostrowskiego a także Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym w naszym konkursie serdecznie gratulujemy twórczego zapału. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w następnym roku. 

 

zapraszamy do galeriiCzytaj więcej...


 (2015-01-28)

      Styczeń w Filii nr 7 upłynął pod hasłem zajęć literacko-plastycznych, inspirowanych zabawami  zimowymi. Gościliśmy dzieci z Przedszkoli  nr 1, 8, 11 oraz Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Ostrowie Wielkopolskim.

Na zajęciach biblioterapeutycznych dyskutowano na temat złości i szukano wraz z Franklinem sposobów radzenia sobie z nią. Na głośnym czytaniu wspólnie wyczarowano dużego bałwana z papieru i małe bałwanki z płatków kosmetycznych oraz człowieka śniegu Yeti. Nie zabrakło zabaw ruchowo-muzycznych i zręcznościowych, zimowych łamigłówek  oraz gier z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. 

Uśmiech i zadowolenie na twarzy naszych milusińskich jest dowodem na to, że w bibliotece można twórczo i ciekawie spędzić czas, oczywiście w towarzystwie  książek.

 zapraszamy do galerii

  

 

 

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

  

 

 

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

 

>>> KARTA ZGŁOSZEŃ <<<

  

 (2014-12-12)

       W przedświątecznych przygotowaniach do Bożego Narodzenia w Filii nr 7 brały udział dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych oraz 5-6 latki z Przedszkoli nr 8 i nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Na zajęciach biblioterapeutycznych uczestnicy m.in.  wykonywali prezent dla Mikołaja w postaci bombki, na zajęciach czytelniczo-plastycznych i głośnym czytaniu ozdabiali choinkę i pierniki. Nie zabrakło wesołych  zabaw przy muzyce, wspólnego śpiewania świątecznych piosenek oraz gier i zabaw z użyciem tablicy multimedialnej. Wyeksponowano również najciekawsze książki o tematyce bożonarodzeniowej.

 zapraszamy do galerii

  

Strona 40 z 58Pierwsza   Poprzednia   35  36  37  38  39  [40]  41  42  43  44  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj