(2014-05-05)

       Wystawa grafik „Czyn niepodległościowy Wielkopolan w XIX wieku” ze zbiorów antykwariusza Wojciecha Lizaka jest kolejnym przedsięwzięciem z cyklu „Biblioteczne Lekcje Patriotyzmu”. Uroczyste otwarcie odbyło się 2 maja 2014 roku w Czytelni Biblioteki Głównej. Prezentowane plansze wystawowe  zawierają oryginalny materiał historyczny, dokumentujący udział Wielkopolan w zrywach patriotycznych XIX wieku. Na poszczególnych obrazach odnaleźć można uczestników powstania z 1863 roku. Są to mieszkańcy naszego miasta. Materiały Wojciecha Lizaka można zobaczyć w Czytelni Biblioteki Głównej do 14 maja 2014 roku.

zapraszamy do galerii

  

(2014-05-04)

       Bawimy i uczymy! 

Inscenizacja bajki "Królewna Śnieżka", wspólna zabawa i rozmowa,  pomogła - by dzieci  poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania. 

W spotkaniu brały udział dzieci z Przedszkola nr 9 i 15. 

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zabawie, a nagrodą zamiast słodyczy były owoce. 

zapraszamy do galerii

  

 (2014-04-24)

       Biblioteka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 23 kwietnia 2014 roku po raz dziewiąty nagrodziła najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy, książki oraz wyróżnienia specjalne dla najmłodszych czytelników wręczyli: Marlena Maląg - Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Andrzej Leraczyk - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Tomasz Ławniczak -Zastępca Starosty Powiatu Ostrowskiego oraz Włodzimierz Grabowski -Dyrektor Biblioteki Publicznej. 

Spotkanie z najlepszymi czytelnikami uprzyjemnił występ polskiego satyryka, felietonisty, tekściarza, poety, piosenkarza, gitarzysty i kompozytora Krzysztofa Daukszewicza.

 
  

 (2014-04-17)

       Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięła udział w kampanii „Zaczytani”, mającej na celu zachęcenie do czytania. Na czas trwania akcji nasze Filie stały się punktami zbiórek książek dla dzieci z ostrowskiego Szpitala Miejskiego, w którym mieści się Filia nr 3 Biblioteki Publicznej. Mieszkańcy naszego miasta i okolic (Biblioteka Publiczna Gminy Brzeziny) podarowali dzieciom ponad 500 egzemplarzy książek. Wśród darów znalazły się również płyty DVD z bajkami.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2014-04-17)

        Jagódki z Przedszkola nr 8 przybyły do biblioteki w poszukiwaniu niespodzianki pozostawionej przez Zajączka. Nie znalazły Zajączka, ale znalazły  list od niego. Koszyk jest ukryty w bibliotece, ale żeby go znaleźć trzeba wykonać kilka zadań. Maluchy chętnie przystąpiły do pracy i obiecały spełnić życzenia Zajączka. Odgadły wszystkie zagadki związane z Wielkanocą, wysłuchały bajeczki o kurczaczkach, wypełniły koszyczek ze święconką, stworzyły portret Zajączka, udekorowały kartki świąteczne i przemaszerowały z wydmuszką na łyżeczce nie rozbijając jej. Pozostało tylko ostatnie zadanie – znaleźć koszyczek z niespodzianką. To za zadanie zostało wykonane najszybciej, a radość dzieci była ogromna.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-04-17)

          Rozpoczęliśmy trzecią edycję BIBLIOTEKI POMYSŁÓW. Warsztaty edukacyjne „Zmień przestrzeń - aranżacja i design w bibliotece” dla bibliotekarzy z terenu miasta i powiatu ostrowskiego, odbyły się 16 kwietnia 2014 roku w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Koncept warsztatów został wybrany przez bibliotekarzy - uczestników jesiennych regionalnych spotkań w ramach Biblioteki Pomysłów 2013. Spotkanie to zbliżyło wszystkich zaangażowanych, którym nieobojętny jest wizerunek biblioteki otwartej, wygodnej, wielofunkcyjnej - jednym słowem życzliwej i przyjaznej. Warsztaty adresowane były również do bibliotekarzy, którzy w tej chwili nie planują większych remontów czy zmian w swoich bibliotekach ale bardzo chcieli zapoznać się z nowymi trendami aranżacji pomieszczeń.

Organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Podsumowaniem projektu będzie pięć zorganizowanych konferencji regionalnych (jesień br.), na które zostaną zaproszeni przedstawiciele wszystkich bibliotek naszego regionu. Wykład wraz z prezentacją multimedialną przeprowadziła Magdalena Bzdawka oraz Magdalena Rusnok.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2014-04-14)

      W minioną sobotę 12 kwietnia, o godz. 17.00, w ostrowskiej książnicy, odbył się koncert i spotkanie autorskie z Szymonem Babuchowskim, poetą, dziennikarzem kierującym działem kultury „Gościa Niedzielnego”, wokalistą zespołu „Dobre Ludzie”. Spotkanie zostało połączone z premierą nowego tomu wierszy "Zanim przyjdziesz". Na gitarze akompaniował poecie Patryk Filipowicz. Poetę powitał krąg czytelników, którzy z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie z autorem. Od wielu lat pasją Pana Szymona jest poezja i muzyka, która doskonale ze sobą współgra. Muzykujący poeta i literaturoznawca, wydał pięć tomów wierszy. Po spotkaniu wszyscy chętni czytelnicy mogli zakupić książkę i otrzymać autograf od zaproszonego gościa. Moderatorem spotkania była dr Małgorzata Juda-Mieloch - pomysłodawczyni cyklu, autorka wyboru i wstępu do tomiku. Spotkanie zorganizowano w ramach XII Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2014-04-10)

      Na przełomie miesiąca marca i kwietnia w ramach współpracy zawartej między: KOMBINAT Spółka z.o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Gdańsku a Biblioteką Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbywały się zajęcia teoretyczno-praktyczne przy organizacji programu „Akademia Seniora ENERGA”. 

Program „Akademia Seniora ENERGA”, powstał z myślą o seniorach w wieku 50+ , który miał na celu aktywizację osób starszych w zakresie podstawowej obsługi komputera i Internetu. 

W ramach Projektu zorganizowane zostały bezpłatne szkolenia, mające na celu nabycie przez uczestników projektu zaawansowanej wiedzy z zakresu obsługi komputera, oprogramowania biurowego i internetu. Zajęcia w ramach projektu odbywały się w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim,  począwszy od 19 marca w każdą środę miesiąca w godzinach od 14.30 do 16.00. 

Głównym celem naszych spotkań było zachęcenie osób starszych do korzystania z komputerów, a także przełamanie barier osób starszych w styczności z komputerem, i rozpoczęciem komputerowych zmagań, które po zakończeniu programu będą mogli kontynuować w swoich domach.

Nabór do programu ENERGA cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Według uczestników warsztatów "To doskonała szansa na zdobycie wiedzy z zakresu podstawowej obsługi komputera i Internetu". 

zapraszamy do galerii

 

  

Strona 41 z 54Pierwsza   Poprzednia   36  37  38  39  40  [41]  42  43  44  45  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj