(2014-12-03)

      Okazją do ponownego zaprezentowania twórczości Pawła Brylińskiego w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego jest 200.rocznica urodzin tego twórcy. Na wystawie w Czytelni zostało zaprezentowane  kilkanaście oryginalnych rzeźb. Wszystkie  pochodzą od właścicieli prywatnych którzy użyczyli  te rzeźby Bibliotece na czas wystawy. Ogromne zainteresowanie wystawą świadczy iż dzieła Mistrza z Masanowa są nie tylko przedmiotem kultu ale fascynują zarówno znawców jak i amatorów sztuki. Autorami wystawy  jest Ewa i Michał Chmielewscy.

 
  

 (2014-11-27)

     Od dawna książki z serii Basia i…. autorstwa Zofii Staneckiej cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników. Dlatego biblioteka zaprosiła autorkę na spotkanie z dziećmi z SP nr 1 i SP nr 4. Pani Stanecka okazała się osobą bardzo miłą, która szybko zjednała sobie gości. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, a dzieci żywo uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez pisarkę.

  

 (2014-11-25)

       Oswojenie młodzieży z tematem śmierci oraz pomoc im w nazywaniu i rozumieniu uczuć było tematem kolejnego spotkania biblioterapeutycznego w Filii nr 7. Gośćmi biblioteki były dwie grupy gimnazjalne z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Przeczytano piękną książkę Jarosława Mikołajewskiego „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór”, która „opowiada o śmierci jako o czymś naturalnym, jako o części życia i świata”.  Dzięki różnym zadaniom i ćwiczeniom, m.in. połączeniu połówek serc w jedną całość, przeganianiu smutku, kolorowaniu mandali, znaleziono sposoby radzenia sobie z żałobą. Wysłuchano też znane przeboje zespołu Arki Noego i Magdy Anioł na temat przemijania i odchodzenia. Ostateczną konkluzją wypływającą ze spotkania był fakt, że każdy z nas potrzebuje rozmów o śmierci, choć bywają one trudne i rzadko je podejmujemy. 

 

STRONA BIBLIOTERAPII

  

 (2014-11-18)

       Jem zdrowo, jem kolorowo czyli słów kilka o zdrowym stylu życia to temat listopadowych  zajęć biblioterapeutycznych z cyklu Spotkania z Basią w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Gośćmi biblioteki była klasa III B ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek.

Głównym celem spotkania było uświadomienie sposobu odżywiania na zdrowie i samopoczucie człowieka. Na podstawie opowiadania Basia i słodycze Zofii Staneckiej, dowiedzieliśmy się m.in. czy słodycze są zdrowe, czym możemy je zastąpić, do czego prowadzi łakomstwo oraz co to są „słodyczowe dni”. Nie zabrakło rozwiązywania krzyżówki i tworzenia w grupach plakatów promujących zdrowy styl życia oraz degustacji owocowych przysmaków i picia wody.

 

STRONA BIBLIOTERAPII

  

 (2014-11-05)

        Dzieci z Przedszkola nr 10 i uczniowie klasy III z SP nr 5 uczestniczyli w zajęciach kulturalno-edukacyjnych pt. Jesienna pora. Po wysłuchaniu wiersza pt. Parasole i piosenki Magdy Umer pt. Koncert na dwa świerszcze, dzieci zapoznały się ze zmianami w przyrodzie, rozpoznawały owoce leśne i liście. Wykonały również piękne prace plastyczne: papierowego muchomora i wazony wypełnione zasuszonymi liśćmi.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-11-04)

       W środę 29.10.2014 Filię nr 2 odwiedzili uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy.

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z Biblioteką jako placówką upowszechniania kultury, jej funkcją, zasadami oraz regulaminem.

Dzieci wykazywały żywe zainteresowanie księgozbiorem 

i możliwością dostępu do komputera.

W trakcie spotkanie uczniowie kolorowali jesienne liście, które można oglądać do końca listopada w naszej placówce.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-10-30)

        Piękne, czasami żartobliwe utwory literackie, barwne ilustracje to efekt bajkowych zmagań naszych tegorocznych uczestników konkursu. Uroczystość wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu literackiego  zatytułowanego „OPOWIEDZ MI BAJKĘ” odbyła się 29 października 2014 r.  w czytelni Biblioteki Głównej. Ilość dostarczonych prac, jak również inwencja uczestników mile nas zaskoczyła. Jury konkursowe  po przeczytaniu wszystkich prac zadecydowało przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas od I do III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas od IV do VI.  

Podczas podsumowania konkursu Dyrektor biblioteki wręczył laureatom  dyplomy i wyróżnienia z nagrodami książkowymi.

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym w naszym konkursie serdecznie gratulujemy twórczego zapału. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w następnym roku. 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2014-10-16)

       

 

Biblioteka dla Dzieci pozyskała nowych czytelników. 14 i 15 października, uczniowie klasy pierwszej A i B z SP nr 4 przybyli do wypożyczalni dla najmłodszych, aby uroczyście złożyć przysięgę na wierność książce. 

W tych dniach dzieci zapoznały się z regulaminem, księgozbiorem i zasadami korzystania z biblioteki publicznej. Następnie wysłuchały opowiadania pt. Dom książek  Ewy Białołęckiej i rozwiązywały zagadki literackie. Zadania, które miały do wykonania rozwiązały prawidłowo, dlatego mogły przystąpić do uroczystości pasowania na czytelnika.

Po złożeniu przysięgi, uczniowie otrzymali dyplomy, karty biblioteczne i zakładki do książek. 

zapraszamy do galerii

  

Strona 41 z 58Pierwsza   Poprzednia   36  37  38  39  40  [41]  42  43  44  45  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj