(2014-02-12)

      Wydanie książki „Bliscy nieznajomi” w oficynie UNIVERSITAS stało się okazją do zaproszenia autorki dr Kornelii Ćwiklak na spotkanie 7 lutego 2014 roku do czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Moderatorem spotkania był znawca literatury niemieckiej prof. dr hab. Roman Dziergwa. Adiunkt na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza dr Kornelia Ćwiklak w sposób przystępny i syntetyczny zapoznała ze swoją publikacją bardzo licznie zgromadzone gremium miłośników literaturoznawstwa. Dzięki książce Kornelii Ćwiklak wzbogaceni zostaliśmy o wiedzę o wielokulturowości pogranicza. Dyskusja na spotkaniu także dowiodła, że tematyka książki jest żywa i ciągle aktualna. Na koniec spotkania zgromadzeni składali gratulacje autorce życząc kolejnych wydań.

zapraszamy do galerii

 
  

(2014-02-10)

     Z inicjatywy Dyrektora Biblioteki Publicznej Włodzimierza Grabowskiego zorganizowano
w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Jubileuszowy Turniej Szachowy dla Dzieci im. Jana Jerzego Przebendowskiego z okazji 300-lecia relokacji praw miejskich Ostrowa Wielkopolskiego (1714-2014). Był to zarazem pierwszy od dawna (nie wliczając mistrzostw Ostrowa) turniej klasyfikacyjny w naszym mieście, w którym była możliwość uzyskania norm na wyższe kategorie. Forma zawodów sprawdziła się i należy oczekiwać więcej tego typu zawodów
w najbliższym czasie, względnie nawet z dłuższym czasem do namysłu i wyższymi kategoriami do zdobycia.

zapraszamy do galerii
 

  Czytaj więcej...

(2014-02-07)

      Ostrowska Biblioteka ma szczęście do wizyt niesamowitych autorów popularnych książek. Tym razem gościliśmy 30 stycznia 2014 Sławomira Kopra, historyka, dziennikarza, autora dwudziestu pięciu książek. Sławomir Koper  dał się poznać czytelnikom jako erudyta i znawca historii „od podszewki”. Życie codzienne, powiązania rodzinne i nieznane fakty z biografii postaci historycznych to główne nurty, które eksploruje autor. Na spotkaniu nasi czytelnicy stwierdzili, iż czytanie jego książek „ jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów". Opinia ta  pasuje do pisarstwa Sławomira Kopra, któremu życzymy kolejnych udanych tytułów.

  

(2014-02-06)

     5 lutego Filię nr 7 odwiedzili uczniowie klas I-III z SP w Rososzycy. Dzieci poznały zasady zapisu i wypożyczania książek, a także uczestniczyły w zajęciach pt. „Woda źródłem życia” (22.03 – Święto Wody). Dyskutowały o znaczeniu wody w życiu człowieka, dowiedziały się o możliwościach oszczędzania wody z uwagi na kraje, w których doskwiera jej brak. Dzieci złożyły przyrzeczenie przyjaciół wody – będą starały się ją oszczędzać i będą pamiętać, jak cenna jest dla nas. Najbardziej interesujące były dla dzieci doświadczenia i zabawy z wodą.

zapraszamy do galerii

  

(2014-01-30)

      W poniedziałek (tj. 27 stycznia 2014 roku) w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyła się 8. edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości  K. K. Baczyńskiego, nad którym  honorowy patronat objął Starosta Powiatu Ostrowskiego, Paweł Rajski. Organizatorami konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego była Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego  w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

(2014-01-27)

     W poniedziałek 17 stycznia Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego gościła reportażystę – Wojciecha Jagielskiego. W sali czytelni powitało go liczne grono czytelników, którzy na możliwość spotkania czekali kilka miesięcy. Wojciech Jagielski opowiadał o zawodzie korespondenta wojennego, niebezpiecznym i pełnym ryzyka oraz lęku o własne życie. Jego wyprawy na Zakaukazie do Afganistanu czy Azji Środkowej stały się głównym tematem rozmowy z gościem. Na zakończenie, dziękując za przybycie, czytelnicy określili Wojciecha Jagielskiego mianem kontynuatora dzieła Ryszarda Kapuścińskiego.

 

  

 (2014-01-13)

        Przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem było głównym celem zajęć plastyczno-literackich z elementami biblioterapii. Uczestnikami spotkania była młodzież z Gimnazjum Specjalnego w Ostrowie Wielkopolskim. 

Nie zabrakło wykonywania kotylionów, masek karnawałowych i pomysłowych przebrań. Goście zapoznali się też z zasadami savoir-vivre’u obowiązującymi podczas zabaw karnawałowych i nie tylko. 

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-12-17)

       Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11, były uczestnikami spektaklu pt. ”Świąteczna przygoda”. Widowisko przedstawił Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

„Świąteczna przygoda”, to opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni. Tygrysek

 i jego przyjaciele zabrali najmłodszych w wyprawę pełną przygód. Mali uczestnicy poprzez

spektakl  mogli przybliżyć się do magii  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia .

 Z uwagą i zainteresowaniem śledzili losy Tygryska i jego przyjaciół. I ich  radosnego oczekiwania na Święta.  Przedstawienie podobało się  widzom i zostało nagrodzone dużymi brawami. Spektakl ten zapewne zostanie im długo w pamięci i będą mogły go miło wspominać. 

  

Strona 42 z 53Pierwsza   Poprzednia   37  38  39  40  41  [42]  43  44  45  46  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj