(2014-05-26)

         Już prawie od 15 lat biblioteka dla dzieci i młodzieży organizuje konkurs na Superczytelnika. Kryteria konkursu są zawsze takie same: ilość wypożyczonych książek i ich terminowe zwroty oraz wielka pasja czytania i szacunek do książek. Spośród ponad 2500 czytelników wybrano 10 najlepszych (kolejność przypadkowa):

 

 

- Urszula Zubrycka

- Julian Pietras

- Wiktoria Sołtysiak

- Dawid Pawlak

- Lena Sztukowska

- Kamil Płażewski

- Nina Głowacka

- Marcelina Głowacka

- Kamil Koniak

- Piotr Jędrzejak 

 

Wśród nagrodzonych znalazły się maluszki, które nie potrafią jeszcze czytać samodzielnie, ale książki czytają im rodzice. Odwiedzają bibliotekę z ogromną radością w towarzystwie mamy lub taty i zarażają swą pasją dorosłych. Radość naszych najmłodszych czytelników z wypożyczonych książek jest tak ogromna, że nie sposób tego nie zauważyć. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

zapraszamy do galerii

  

 (2014-05-16)

        Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego  była  współorganizatorem  jubileuszowego 30 już Wielkopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W czwartek 8 maja 2014 roku gościliśmy  bibliotekarzy z Wielkopolski w lokalu Forum Synagoga. Podczas  tego spotkania Biblioteka w Ostrowie Wielkopolskim wyróżniona została odznaką honorową "Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego" przyznawaną przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Zaszczytny Medal Labor Omnia Vincit otrzymał prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. W kategorii bibliotek gminnych za wyniki czytelnicze wyróżniono „Tytułem Templum Libri 2013”  Bibliotekę Gminną w Sośniach.

Wręczone zostały także uhonorowania dla bibliotekarzy Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2014-05-07)

       W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży maj jest miesiącem wszelkiego rodzaju imprez i spotkań czytelniczych. W tym okresie obchodzimy Dzień Bibliotekarza oraz Tydzień Bibliotek, dlatego też trzeba stworzyć jeszcze więcej okazji, aby promować czytelnictwo. 

 

Zorganizowano spotkanie z Krystyną Śmigielską –  autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych, nauczycielką, bibliotekarką, animatorką kultury. Najmłodsi, wspólnie z naszym gościem czytali książki, dyskutowali na temat bohaterów jej powieści. Pani Krystyna pokazała dzieciom niezwykłą lalkę Teklę, pierwowzór postaci literackiej, występującej pod tym samym imieniem. Kreacja Tekli pozwoliła dzieciom zrozumieć niewłaściwe zachowanie, które czasami bywa przykre dla ich najbliższych. Na zakończenie spotkania uczestnicy poznali tajniki sztuki aktorskiej, próbowali odegrać scenki ze wspomnianej powyżej bajki. To zadanie spodobało się najbardziej, dzieci wykazały się pomysłowością i śmiałością, wcielając się w wybraną postać. Po spotkaniu zyskaliśmy kilkunastu nowych czytelników.

 

Z okazji Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas również dzieci z Przedszkoli nr: 7, 8, 10, biorąc udział w zajęciach czytelniczych i biblioterapeutycznych. 

 

Zwieńczeniem „majowych” spotkań z czytelnikami będą rozstrzygnięcia dwóch konkursów zorganizowanych przez Filię nr 7. 21 maja o godz. 15.00 wręczymy nagrody naszym najlepszym czytelnikom – konkurs „Superczytelnik roku 2014”, natomiast 30 maja również o godz. 15.00 ogłosimy wyniki powiatowego konkursu plastycznego „Portret Koziołka Matołka”. 

 
  

 (2014-05-05)

       Wystawa grafik „Czyn niepodległościowy Wielkopolan w XIX wieku” ze zbiorów antykwariusza Wojciecha Lizaka jest kolejnym przedsięwzięciem z cyklu „Biblioteczne Lekcje Patriotyzmu”. Uroczyste otwarcie odbyło się 2 maja 2014 roku w Czytelni Biblioteki Głównej. Prezentowane plansze wystawowe  zawierają oryginalny materiał historyczny, dokumentujący udział Wielkopolan w zrywach patriotycznych XIX wieku. Na poszczególnych obrazach odnaleźć można uczestników powstania z 1863 roku. Są to mieszkańcy naszego miasta. Materiały Wojciecha Lizaka można zobaczyć w Czytelni Biblioteki Głównej do 14 maja 2014 roku.

zapraszamy do galerii

  

(2014-05-04)

       Bawimy i uczymy! 

Inscenizacja bajki "Królewna Śnieżka", wspólna zabawa i rozmowa,  pomogła - by dzieci  poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania. 

W spotkaniu brały udział dzieci z Przedszkola nr 9 i 15. 

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zabawie, a nagrodą zamiast słodyczy były owoce. 

zapraszamy do galerii

  

 (2014-04-24)

       Biblioteka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 23 kwietnia 2014 roku po raz dziewiąty nagrodziła najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy, książki oraz wyróżnienia specjalne dla najmłodszych czytelników wręczyli: Marlena Maląg - Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Andrzej Leraczyk - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Tomasz Ławniczak -Zastępca Starosty Powiatu Ostrowskiego oraz Włodzimierz Grabowski -Dyrektor Biblioteki Publicznej. 

Spotkanie z najlepszymi czytelnikami uprzyjemnił występ polskiego satyryka, felietonisty, tekściarza, poety, piosenkarza, gitarzysty i kompozytora Krzysztofa Daukszewicza.

 
  

 (2014-04-17)

       Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięła udział w kampanii „Zaczytani”, mającej na celu zachęcenie do czytania. Na czas trwania akcji nasze Filie stały się punktami zbiórek książek dla dzieci z ostrowskiego Szpitala Miejskiego, w którym mieści się Filia nr 3 Biblioteki Publicznej. Mieszkańcy naszego miasta i okolic (Biblioteka Publiczna Gminy Brzeziny) podarowali dzieciom ponad 500 egzemplarzy książek. Wśród darów znalazły się również płyty DVD z bajkami.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2014-04-17)

        Jagódki z Przedszkola nr 8 przybyły do biblioteki w poszukiwaniu niespodzianki pozostawionej przez Zajączka. Nie znalazły Zajączka, ale znalazły  list od niego. Koszyk jest ukryty w bibliotece, ale żeby go znaleźć trzeba wykonać kilka zadań. Maluchy chętnie przystąpiły do pracy i obiecały spełnić życzenia Zajączka. Odgadły wszystkie zagadki związane z Wielkanocą, wysłuchały bajeczki o kurczaczkach, wypełniły koszyczek ze święconką, stworzyły portret Zajączka, udekorowały kartki świąteczne i przemaszerowały z wydmuszką na łyżeczce nie rozbijając jej. Pozostało tylko ostatnie zadanie – znaleźć koszyczek z niespodzianką. To za zadanie zostało wykonane najszybciej, a radość dzieci była ogromna.

zapraszamy do galerii

  

Strona 42 z 56Pierwsza   Poprzednia   37  38  39  40  41  [42]  43  44  45  46  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj