(2014-04-17)

          Rozpoczęliśmy trzecią edycję BIBLIOTEKI POMYSŁÓW. Warsztaty edukacyjne „Zmień przestrzeń - aranżacja i design w bibliotece” dla bibliotekarzy z terenu miasta i powiatu ostrowskiego, odbyły się 16 kwietnia 2014 roku w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Koncept warsztatów został wybrany przez bibliotekarzy - uczestników jesiennych regionalnych spotkań w ramach Biblioteki Pomysłów 2013. Spotkanie to zbliżyło wszystkich zaangażowanych, którym nieobojętny jest wizerunek biblioteki otwartej, wygodnej, wielofunkcyjnej - jednym słowem życzliwej i przyjaznej. Warsztaty adresowane były również do bibliotekarzy, którzy w tej chwili nie planują większych remontów czy zmian w swoich bibliotekach ale bardzo chcieli zapoznać się z nowymi trendami aranżacji pomieszczeń.

Organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Podsumowaniem projektu będzie pięć zorganizowanych konferencji regionalnych (jesień br.), na które zostaną zaproszeni przedstawiciele wszystkich bibliotek naszego regionu. Wykład wraz z prezentacją multimedialną przeprowadziła Magdalena Bzdawka oraz Magdalena Rusnok.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2014-04-14)

      W minioną sobotę 12 kwietnia, o godz. 17.00, w ostrowskiej książnicy, odbył się koncert i spotkanie autorskie z Szymonem Babuchowskim, poetą, dziennikarzem kierującym działem kultury „Gościa Niedzielnego”, wokalistą zespołu „Dobre Ludzie”. Spotkanie zostało połączone z premierą nowego tomu wierszy "Zanim przyjdziesz". Na gitarze akompaniował poecie Patryk Filipowicz. Poetę powitał krąg czytelników, którzy z niecierpliwością oczekiwali na spotkanie z autorem. Od wielu lat pasją Pana Szymona jest poezja i muzyka, która doskonale ze sobą współgra. Muzykujący poeta i literaturoznawca, wydał pięć tomów wierszy. Po spotkaniu wszyscy chętni czytelnicy mogli zakupić książkę i otrzymać autograf od zaproszonego gościa. Moderatorem spotkania była dr Małgorzata Juda-Mieloch - pomysłodawczyni cyklu, autorka wyboru i wstępu do tomiku. Spotkanie zorganizowano w ramach XII Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2014-04-10)

      Na przełomie miesiąca marca i kwietnia w ramach współpracy zawartej między: KOMBINAT Spółka z.o.o. spółka komandytowa z siedzibą w Gdańsku a Biblioteką Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbywały się zajęcia teoretyczno-praktyczne przy organizacji programu „Akademia Seniora ENERGA”. 

Program „Akademia Seniora ENERGA”, powstał z myślą o seniorach w wieku 50+ , który miał na celu aktywizację osób starszych w zakresie podstawowej obsługi komputera i Internetu. 

W ramach Projektu zorganizowane zostały bezpłatne szkolenia, mające na celu nabycie przez uczestników projektu zaawansowanej wiedzy z zakresu obsługi komputera, oprogramowania biurowego i internetu. Zajęcia w ramach projektu odbywały się w Bibliotece Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim,  począwszy od 19 marca w każdą środę miesiąca w godzinach od 14.30 do 16.00. 

Głównym celem naszych spotkań było zachęcenie osób starszych do korzystania z komputerów, a także przełamanie barier osób starszych w styczności z komputerem, i rozpoczęciem komputerowych zmagań, które po zakończeniu programu będą mogli kontynuować w swoich domach.

Nabór do programu ENERGA cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Według uczestników warsztatów "To doskonała szansa na zdobycie wiedzy z zakresu podstawowej obsługi komputera i Internetu". 

zapraszamy do galerii

 

  

 (2014-04-08)

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Młodzieży, który przypada 

2 kwietnia, w bibliotece odbyło się przedstawienie. Przyjechał do nas teatr MASKA z Krakowa ze spektaklem pt. Magiczna księga. Była to baśniowa opowieść o niezwykłym świecie zapisanym na kartkach książek. Zaproszone dzieci z Przedszkola nr 8 i 16 dowiedziały się jak ważna jest nauka czytania i obcowania z literaturą. W magiczny świat baśni maluchy podążyły za Króliczkiem Maciusiem i Czarodziejką Arielką. Zabawne perypetie bajkowych postaci pokazały dzieciom jak wiele zyskujemy czytając książki.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-03-26)

      „Witaj, wiosno!”  pod takim hasłem w Filii nr 7 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu FRANKLINOWE SPOTKANIA dla grupy „Jagódek” z Przedszkola nr 8 w Ostrowie Wielkopolskim. 

Tym razem dzieci szukały zwiastunów wiosny.  Nie obyło się bez przeczytania książki Franklin sadzi drzewko,  przyrodniczego quizu oraz wykonania wiosennego  drzewka przyjaźni. Na zakończenie nasi goście nauczyli się wiosennej piosenki  Zielona trawa…, którą nucili, opuszczając bibliotekę. Prace wykonane podczas zajęć można podziwiać na wystawie w wypożyczalni. 

Przedświąteczne spotkanie już w kwietniu – wspólnie z Franklinem będziemy szukać wielkanocnego zajączka.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-03-14)

      Dzieci z przedszkola nr 10 przywędrowały do biblioteki, aby zgłębić tajemniczy świat dinozaurów.  Na początku zajęć przedszkolakom przeczytano bajkę pt. Maksio i Dino,  którą wysłuchały z wielką uwagą. Te ogromne prehistoryczne gady wzbudzają wśród dzieci wielkie zainteresowanie. Każdy przedszkolak przyniósł do biblioteki swojego dinozaura, o którym potrafił opowiedzieć różne ciekawostki. Po wysłuchaniu informacji na temat tych ogromnych zwierząt oraz paleontologii, dzieci układały puzzle z dinozaurami, tworzyły Park Jurajski i odkopywały jaja dinozaurów. Bawiły się również w paleontologów rozbijając gipsową tabliczkę i poszukując szkieletów tych wymarłych stworzeń. Zajęciom towarzyszyła piękna oprawa graficzna w postaci  książek, ilustracji i figurek związanych tematycznie z naszym spotkaniem w bibliotece.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-03-07)

       Promowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim aktywności fizycznej oraz upowszechnianie i wspieranie postaw sportowych było głównym celem zajęć zorganizowanych w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”. Gośćmi Filli nr 7 dla Dzieci i Młodzieży była grupa „Słoneczka” z Przedszkola nr 17 w Ostrowie Wielkopolskim. 

Na wstępie dzieci zapoznały się z terminami sportowymi jak fair play, olimpiada, boisko, flaga olimpijska, trening oraz z ciekawymi dyscyplinami i przyrządami sportowymi. Następnie przyszedł czas na lekturę książki Paulette Bourgeois Franklin gra w hokeja.

Niemałą atrakcją okazały się ćwiczenia ruchowe oraz konkurencje sprawnościowe. Na zakończenie wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe medale.

zapraszamy do galerii

  

 (2014-03-06)

     Dzieci odwiedzając ( bibliotekę) Filie 6 poznały historię książki, bibliotekę i pracę bibliotekarza.

     Spotkanie wzbogaciły zajęcia w plastelinie, które przeniosły przedszkolaków w świat tabliczek glinianych i dawnych sposobów zapisywania wiadomości

zapraszamy do galerii

  

Strona 43 z 56Pierwsza   Poprzednia   38  39  40  41  42  [43]  44  45  46  47  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 



( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj