(2013-12-16)

     Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to dla dzieci niezwykle radosny czas. Spędzą go z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Występ teatru „Maska”, który miał miejsce 13 grudnia  w Filii dla Dzieci i Młodzieży, wprowadził najmłodszych w ten klimat oczekiwania. Przeżyli zimową, „świąteczną przygodę” z bohaterem spektaklu – małym Tygryskiem. Perypetie Tygryska pozwoliły dzieciom przygotować się na nadchodzące Święta przede wszystkim pod względem duchowym – grzeczność, dobro i uczciwość to przecież jedne z najważniejszych wartości Świąt Bożego Narodzenia.

 
  

(2013-12-16)

        Aż 100 osób wzięło udział w przedświątecznych spotkaniach czytelniczych. Cztery grupy z Przedszkoli nr: 8, 11 oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych postanowiło przygotować się do radosnego czasu oczekiwania. Na spotkaniach nie zabrakło twórczych zabaw edukacyjnych, ozdabiano prezenty i piernikowe ludziki, a także wysłuchano listu od Świętego Mikołaja. Aby nie zapomnieć, ile radości dostarcza wspólne działanie, uczestnicy zapoznali się ze świątecznymi przygodami Franklina oraz razem ozdabiali choinkę.  Najważniejszym punktem spotkań było duchowe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia - zgodnie z prośbą Świętego Mikołaja, każdy z gości mógł zdecydować, czy zasłużył na prezenty od najbliższych. Staranne wykonanie własnoręcznego upominku dla rodziców było chęcią wyrażenia szacunku i miłości dla najważniejszych osób na świecie. 

zapraszamy do galerii


  

 (2012-12-12)

         Dnia 11 grudnia 2013 r.  w czytelni Biblioteki Głównej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu literackiego  zatytułowanego „OPOWIEDZ MI BAJKĘ”. Ilość dostarczonych prac, jak również inwencja uczestników mile nas zaskoczyła. Jury konkursowe  po przeczytaniu wszystkich prac postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas od I do III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas od IV do VI.  

Podczas podsumowania konkursu Dyrektor biblioteki wręczył laureatom  dyplomy i wyróżnienia z nagrodami książkowymi. 

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym w naszym konkursie serdecznie gratulujemy twórczego zapału. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w następnym roku.

 

Recenzja 1

Recenzja 2

Recenzja 3

  Czytaj więcej...

 (2013-12-10)

      Wizytą Andrzeja Ziemiańskiego zainaugurowaliśmy cykliczne spotkania poświęcone literaturze fantastycznonaukowej. Autor „Achai” przedstawił uczestnikom spotkania swoje plany literackie, dowiedzieliśmy się między innymi , że tak wyczekiwany przez wszystkich trzeci tom „Pomnika cesarzowej Achai” ukaże się już pod koniec stycznia przyszłego roku. Pisarz zdradził nam również kulisy powstania niektórych postaci występujących w jego książkach. Rozmowa o gatunkach literackich, jakie wychodzą spod pióra Andrzeja Ziemiańskiego, wyjaśniła nam dlaczego nie ma sensu współcześnie pisać np. „space opery”. Duża część naszego spotkania poświęcona była Wrocławiowi, które jako miasto o skomplikowanej historii jest istną kopalnią pomysłów. Szeroki wachlarz zainteresowań naszego gościa sprawił, że dwugodzinne spotkanie możemy potraktować jako wstęp do następnej, już dużo dłuższej rozmowy.

zapraszamy do galerii

  

 

VIII edycja POWIATOWEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
WIEDZY 
O KRZYSZTOFIE KAMILU BACZYŃSKIM
I JEGO TWÓRCZOŚCI

 

>>> Regulamin konkursu <<<
>>>
Karta zgłoszeniowa <<<

 

 

  

 (2013-12-05)

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest też doskonałą okazją do promocji czytelnictwa.

Dzień ten został ustanowiony w 2002 r., w setną rocznicę „narodzin” tej popularnej maskotki.

Pluszowy miś stał się bohaterem książek, dobranocek i filmów dla dzieci, nie tylko tych najmłodszych.

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka zaprezentowała małym pacjentom przebywającym na chirurgii dziecięcej książki, których bohaterami są sympatyczne misie. Pięknie ilustrowane książki to cudowne historie pełne uroczych misiów, które bawią, pocieszają, przekazują wiedzę a także dodają otuchy.

Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, który stał się ulubioną zabawką wielu pokoleń.  Mali czytelnicy-pacjenci szpitala zapoznali się ze znanymi misiami z książek dla dzieci. Było to spotkanie ze słynnymi misiami, m.in. z Kubusiem Puchatkiem, Misiem Uszatkiem, Misiem Kolargolem, Misiem Paddingtonem, z Misiem Zdrówko.

      Nie zabrakło też głośnego czytania wybranych książek o misiach. 

Święto Pluszowego Misia to kolejne miłe spotkanie z książką, którego celem jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i wywołanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2013-12-02)

        Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek dziecięcych świata, która to od 2002 roku ma swój dzień w kalendarzu. Na całym świecie w dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.  

Z tej okazji gościliśmy trzy grupy przedszkolaków: z Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 8 oraz „zerówkowiczów” ze Szkoły Podstawowej nr 5. 

Dzieci poznały historię pluszowej maskotki,  przedstawiały swoje przytulanki w wielkiej paradzie misiów. Nie zabrakło tortu, życzeń, konkursu na jak najszybsze zjedzenie miodu z talerzyka, zabaw ruchowych  oraz przypieczętowania paktu wiecznej  przyjaźni z misiem. 

A to wszystko wśród wielu „misiowych”  książek, zaprezentowanych na wystawie „Misie w literaturze i nie tylko”. 

zapraszamy do galerii

 
  

(2013-11-14)

     Do grona naszych najmłodszych czytelników dołączyli uczniowie klasy I A i B SP nr 4.

Uroczyste pasowanie odbyło się w dniach 5 i 14 listopada. W tych dniach, dzieci w galowych strojach przybyły, do biblioteki wraz ze swoimi wychowawczyniami. Wszyscy zapoznali się z regulaminem korzystania z księgozbioru w bibliotece publicznej. Zanim dzieci stały się naszymi czytelnikami, musiały zdać test czytelniczy, zawierający zadania sprawdzające znajomość postaci z bajek, rysowaniu tych postaci, układaniu puzzli na podstawie ilustracji z lektur szkolnych. Poza tym dzieci dowiedziały się, jak należy korzystać z książek. Okazało się, że zasady obchodzenia się z książką są im doskonale znane. Na koniec podczas pasowania nowi czytelnicy złożyli obietnicę dotyczącą zasad, których powinien przestrzegać prawdziwy CZYTELNIK, otrzymali karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem. Teraz już mogą samodzielnie wypożyczać książki.

zapraszamy do galerii

  

Strona 43 z 53Pierwsza   Poprzednia   38  39  40  41  42  [43]  44  45  46  47  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj