(2012-12-06)

 

    Każdego roku jesienią w Bibliotece odbywa się pasowanie na czytelnika. Uczniowie z klas pierwszych stają się posiadaczami swoich własnych kart bibliotecznych. Tym razem pełnoprawnymi czytelnikami zostali uczniowie z klas I a i I b ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tego dnia dzieci zapoznały się z regulaminem, księgozbiorem, zasadami korzystania z biblioteki publicznej. Miały również do wykonania kilka zadań przygotowanych przez bibliotekarzy. Test na znajomość postaci z bajek zdały celująco. Kolorowanie własnej książki też nie sprawiło im większych trudności, a zasady obchodzenia się z książką dobrze znały. Nasi milusińscy mogli przystąpić do uroczystego pasowania. Dzieci złożyły przysięgę na wierność książce, otrzymały pamiątkowe dyplomy i oczywiście kartę biblioteczną. Teraz mogą już samodzielnie wypożyczać książeczki, które wcześniej sobie upatrzyły podczas zajęć w bibliotece.

 

  

(2012-12-06)

 

Zapraszamy do udziału

w powiatowym konkursie międzyszkolnym

KRZYSZTOF K. BACZYŃSKI I JEGO TWÓRCZOŚĆ

pod patronatem

Starosty Powiatu Ostrowskiego

 

szczegóły w >> REGULAMINIE <<

 

>>> karta zgłoszeniowa <<<

 

  

(2012-11-21)

 

    Celem spotkania z dorosłymi czytelnikami było zwrócenie uwagi, w jaki sposób działa pamięć, jakie są rodzaje pamięci oraz jak ćwiczyć swoją pamięć. Uczestnicy spotkania wysłuchali mini – wykładu, rozwiązywali testy pamięciowe i ćwiczenia. Czytanie książek poprawia pamięć i kondycję mózgu, niweluje stres, wzbogaca słownictwo. Warto więc w każdym momencie życia ćwiczyć swoja pamięć, aby przez długie lata zachować dobrą sprawność intelektualną.

 

  

(2012-11-21)

 

    Gośćmi filii nr 6 były dzieci z Przedszkola nr 9. Przedszkolaki wysłuchały wykładu: „Kiedy i gdzie narodziły się baśnie”. Poznały twórczość Juliana Tuwima, opowiadały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach.

 

  

(2012-11-13)

 

    Jestem w nastroju nieprzysiadalnym - to hasło wieczoru poetyckiego z Marcinem Świetlickim - poetą, dziennikarzem - laureatem m.in. Grand Prix Brulionu, Nagrody im. Georga Trakla, Nagrody Fundacji im. Koscielskich. 

    Wieczór poetycki odbył się w wypełnionej po brzegi sali czytelni Biblioteki Głównej dnia 12 listopada 2012 r. Spotkanie poprowadził znany krytyk literacki prof. Piotr Śliwiński. Czytelnicy przybyli na spotkanie z Marcinem Świetlickim, mieli okazję zapoznać się ze sposobem formułowania myśli z jego specyficzną wrażliwością i poglądami. Poeta wiele mówił o ważnym dla niego dniu dzisiejszym. Mimo ogromnej wrażliwości, okazał się człowiekiem nie ulegającym pochlebstwom i twardo stąpającym po ziemi. Na zakończenie zarówno prowadzący spotkanie jak i poeta starali się odpowiedzieć na liczne pytania publiczności.

 

  

 

 

Baza World eBook Library
będzie ponownie dostępna w styczniu 2013 roku.

  

(2012-11-02)

 

KONFERENCJA REGIONALNA
    Ostrowska Biblioteka Publiczna gościła na konferencji regionalnej przedstawicieli środowiska bibliotekarskiego siedmiu powiatów województwa wielkopolskiego: powiatu kaliskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego. Konferencja odbyła się 26 października i odnosiła się do możliwości realizacji oraz wdrożenia projektu „Biblioteka Pomysłów 2012: badanie potrzeb mieszkańców” w naszych bibliotekach.

 

  Czytaj więcej...

(2012-10-30)

 

    Ostatnie jubileuszowe spotkanie z dziećmi z okazji 60-lecia biblioteki dla dzieci i młodzieży odbyło się 24 października. Na przedstawienie w wykonaniu krakowskiego teatru DUET przybyli uczniowie z klas II SP nr 4 i SP nr 5. Spektakl okazał się niezwykle atrakcyjny, ponieważ widzowie również uczestniczyli w jego przebiegu. Do wspólnej zabawy zaproszono także nauczycieli, rodziców oraz bibliotekarkę. Tańcem, śpiewem, rysowaniem
wszyscy pomagali artystom w odgrywaniu ich ról, każdy czuł się i widzem i aktorem. Najzabawniejszy był moment, gdy opiekunowie dzieci występowali przed swoimi wychowankami. Dorośli stanęli na wysokości zadania, a dzieci nagrodziły ich brawami.
    W przedstawieniu Kot w butach pojawiły się też takie postacie jak Czerwony Kapturek, Wilk i Tygrysek, który zgubił swoje paski. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a i u dorosłych można było zauważyć wypieki na policzkach. Czyżby przypomniało im się beztroskie dzieciństwo?
    Na zakończenie uczniowie SP nr 5 złożyli na ręce kierowniczki filii jubileuszowe życzenia i wspaniały kosz pełen owoców. Pracownicy biblioteki zrewanżowali się dzieciom słodyczami i kolorowymi zakładkami z informacją o Filii nr 7.

 

  

Strona 44 z 48Pierwsza   Poprzednia   39  40  41  42  43  [44]  45  46  47  48  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj