(2014-02-20)

      Jak co roku podczas ferii zimowych zorganizowano w Filii nr 1 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego serię spotkań szachowych z dziećmi i młodzieżą pt.: „Graj jak Kasparow”. W tegorocznych warsztatach wzięła udział rekordowa ilość 33 uczestników. Najmłodsze dzieci miały 6 lat. Zajęcia pomogły przygotować się młodym szachistom do rozegranego po raz pierwszy Jubileuszowego Turnieju im. Jana Jerzego Przebendowskiego w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej, a także do VII Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, nad którym to patronat objął również Dyrektor Biblioteki Publicznej Włodzimierz Grabowski. Treningi szachowe prowadził mistrz FIDE i instruktor Paweł Dudziński, kapitan I-ligowego Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego.

zapraszamy do galerii

 
  

 

 

>>> REGULAMIN KONKURSU <<<

  

 (2014-02-13)

      Wyniki 11. edycji powiatowego konkursu literackiego "WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY" zostały ogłoszone 12 lutego 2014 r. w Czytelni Biblioteki Głównej. Gratulacje złożył laureatom Dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski oraz Andrzej Leraczyk Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie uświetniły programem „Miłość zaklęta w muzyce” Aleksandra Kiełb-Szawuła oraz Urszula Zybura. 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podzielenie się z nami ogromną radością życia, energią, szalonymi emocjami oraz autentyczną wrażliwością. Wiersze zaprezentowane w konkursie są wielkim świadectwem poszukiwania nieodgadnionych stanów uczuciowych. 

Wszystkim laureatom serdecznie GRATULUJEMY! 

zapraszamy do galerii

 

   >> RECENZJE <<

 

 

  Czytaj więcej...

 (2014-02-12)

      Wydanie książki „Bliscy nieznajomi” w oficynie UNIVERSITAS stało się okazją do zaproszenia autorki dr Kornelii Ćwiklak na spotkanie 7 lutego 2014 roku do czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Moderatorem spotkania był znawca literatury niemieckiej prof. dr hab. Roman Dziergwa. Adiunkt na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza dr Kornelia Ćwiklak w sposób przystępny i syntetyczny zapoznała ze swoją publikacją bardzo licznie zgromadzone gremium miłośników literaturoznawstwa. Dzięki książce Kornelii Ćwiklak wzbogaceni zostaliśmy o wiedzę o wielokulturowości pogranicza. Dyskusja na spotkaniu także dowiodła, że tematyka książki jest żywa i ciągle aktualna. Na koniec spotkania zgromadzeni składali gratulacje autorce życząc kolejnych wydań.

zapraszamy do galerii

 
  

(2014-02-10)

     Z inicjatywy Dyrektora Biblioteki Publicznej Włodzimierza Grabowskiego zorganizowano
w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Jubileuszowy Turniej Szachowy dla Dzieci im. Jana Jerzego Przebendowskiego z okazji 300-lecia relokacji praw miejskich Ostrowa Wielkopolskiego (1714-2014). Był to zarazem pierwszy od dawna (nie wliczając mistrzostw Ostrowa) turniej klasyfikacyjny w naszym mieście, w którym była możliwość uzyskania norm na wyższe kategorie. Forma zawodów sprawdziła się i należy oczekiwać więcej tego typu zawodów
w najbliższym czasie, względnie nawet z dłuższym czasem do namysłu i wyższymi kategoriami do zdobycia.

zapraszamy do galerii
 

  Czytaj więcej...

(2014-02-07)

      Ostrowska Biblioteka ma szczęście do wizyt niesamowitych autorów popularnych książek. Tym razem gościliśmy 30 stycznia 2014 Sławomira Kopra, historyka, dziennikarza, autora dwudziestu pięciu książek. Sławomir Koper  dał się poznać czytelnikom jako erudyta i znawca historii „od podszewki”. Życie codzienne, powiązania rodzinne i nieznane fakty z biografii postaci historycznych to główne nurty, które eksploruje autor. Na spotkaniu nasi czytelnicy stwierdzili, iż czytanie jego książek „ jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów". Opinia ta  pasuje do pisarstwa Sławomira Kopra, któremu życzymy kolejnych udanych tytułów.

  

(2014-02-06)

     5 lutego Filię nr 7 odwiedzili uczniowie klas I-III z SP w Rososzycy. Dzieci poznały zasady zapisu i wypożyczania książek, a także uczestniczyły w zajęciach pt. „Woda źródłem życia” (22.03 – Święto Wody). Dyskutowały o znaczeniu wody w życiu człowieka, dowiedziały się o możliwościach oszczędzania wody z uwagi na kraje, w których doskwiera jej brak. Dzieci złożyły przyrzeczenie przyjaciół wody – będą starały się ją oszczędzać i będą pamiętać, jak cenna jest dla nas. Najbardziej interesujące były dla dzieci doświadczenia i zabawy z wodą.

zapraszamy do galerii

  

(2014-01-30)

      W poniedziałek (tj. 27 stycznia 2014 roku) w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyła się 8. edycja powiatowego międzyszkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości  K. K. Baczyńskiego, nad którym  honorowy patronat objął Starosta Powiatu Ostrowskiego, Paweł Rajski. Organizatorami konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego była Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego  w Ostrowie Wielkopolskim oraz 101 DHS im. K. K. Baczyńskiego. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

Strona 44 z 56Pierwsza   Poprzednia   39  40  41  42  43  [44]  45  46  47  48  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj