(2014-01-27)

     W poniedziałek 17 stycznia Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego gościła reportażystę – Wojciecha Jagielskiego. W sali czytelni powitało go liczne grono czytelników, którzy na możliwość spotkania czekali kilka miesięcy. Wojciech Jagielski opowiadał o zawodzie korespondenta wojennego, niebezpiecznym i pełnym ryzyka oraz lęku o własne życie. Jego wyprawy na Zakaukazie do Afganistanu czy Azji Środkowej stały się głównym tematem rozmowy z gościem. Na zakończenie, dziękując za przybycie, czytelnicy określili Wojciecha Jagielskiego mianem kontynuatora dzieła Ryszarda Kapuścińskiego.

 

  

 (2014-01-13)

        Przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem było głównym celem zajęć plastyczno-literackich z elementami biblioterapii. Uczestnikami spotkania była młodzież z Gimnazjum Specjalnego w Ostrowie Wielkopolskim. 

Nie zabrakło wykonywania kotylionów, masek karnawałowych i pomysłowych przebrań. Goście zapoznali się też z zasadami savoir-vivre’u obowiązującymi podczas zabaw karnawałowych i nie tylko. 

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-12-17)

       Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11, były uczestnikami spektaklu pt. ”Świąteczna przygoda”. Widowisko przedstawił Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa.

„Świąteczna przygoda”, to opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni. Tygrysek

 i jego przyjaciele zabrali najmłodszych w wyprawę pełną przygód. Mali uczestnicy poprzez

spektakl  mogli przybliżyć się do magii  nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia .

 Z uwagą i zainteresowaniem śledzili losy Tygryska i jego przyjaciół. I ich  radosnego oczekiwania na Święta.  Przedstawienie podobało się  widzom i zostało nagrodzone dużymi brawami. Spektakl ten zapewne zostanie im długo w pamięci i będą mogły go miło wspominać. 

  

 (2013-12-16)

     Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to dla dzieci niezwykle radosny czas. Spędzą go z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Występ teatru „Maska”, który miał miejsce 13 grudnia  w Filii dla Dzieci i Młodzieży, wprowadził najmłodszych w ten klimat oczekiwania. Przeżyli zimową, „świąteczną przygodę” z bohaterem spektaklu – małym Tygryskiem. Perypetie Tygryska pozwoliły dzieciom przygotować się na nadchodzące Święta przede wszystkim pod względem duchowym – grzeczność, dobro i uczciwość to przecież jedne z najważniejszych wartości Świąt Bożego Narodzenia.

 
  

(2013-12-16)

        Aż 100 osób wzięło udział w przedświątecznych spotkaniach czytelniczych. Cztery grupy z Przedszkoli nr: 8, 11 oraz młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych postanowiło przygotować się do radosnego czasu oczekiwania. Na spotkaniach nie zabrakło twórczych zabaw edukacyjnych, ozdabiano prezenty i piernikowe ludziki, a także wysłuchano listu od Świętego Mikołaja. Aby nie zapomnieć, ile radości dostarcza wspólne działanie, uczestnicy zapoznali się ze świątecznymi przygodami Franklina oraz razem ozdabiali choinkę.  Najważniejszym punktem spotkań było duchowe przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia - zgodnie z prośbą Świętego Mikołaja, każdy z gości mógł zdecydować, czy zasłużył na prezenty od najbliższych. Staranne wykonanie własnoręcznego upominku dla rodziców było chęcią wyrażenia szacunku i miłości dla najważniejszych osób na świecie. 

zapraszamy do galerii


  

 (2012-12-12)

         Dnia 11 grudnia 2013 r.  w czytelni Biblioteki Głównej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom powiatowego konkursu literackiego  zatytułowanego „OPOWIEDZ MI BAJKĘ”. Ilość dostarczonych prac, jak również inwencja uczestników mile nas zaskoczyła. Jury konkursowe  po przeczytaniu wszystkich prac postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie szkół podstawowych klas od I do III, druga grupa uczniowie szkół podstawowych klas od IV do VI.  

Podczas podsumowania konkursu Dyrektor biblioteki wręczył laureatom  dyplomy i wyróżnienia z nagrodami książkowymi. 

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym w naszym konkursie serdecznie gratulujemy twórczego zapału. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w następnym roku.

 

Recenzja 1

Recenzja 2

Recenzja 3

  Czytaj więcej...

 (2013-12-10)

      Wizytą Andrzeja Ziemiańskiego zainaugurowaliśmy cykliczne spotkania poświęcone literaturze fantastycznonaukowej. Autor „Achai” przedstawił uczestnikom spotkania swoje plany literackie, dowiedzieliśmy się między innymi , że tak wyczekiwany przez wszystkich trzeci tom „Pomnika cesarzowej Achai” ukaże się już pod koniec stycznia przyszłego roku. Pisarz zdradził nam również kulisy powstania niektórych postaci występujących w jego książkach. Rozmowa o gatunkach literackich, jakie wychodzą spod pióra Andrzeja Ziemiańskiego, wyjaśniła nam dlaczego nie ma sensu współcześnie pisać np. „space opery”. Duża część naszego spotkania poświęcona była Wrocławiowi, które jako miasto o skomplikowanej historii jest istną kopalnią pomysłów. Szeroki wachlarz zainteresowań naszego gościa sprawił, że dwugodzinne spotkanie możemy potraktować jako wstęp do następnej, już dużo dłuższej rozmowy.

zapraszamy do galerii

  

 

VIII edycja POWIATOWEGO MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU
WIEDZY 
O KRZYSZTOFIE KAMILU BACZYŃSKIM
I JEGO TWÓRCZOŚCI

 

>>> Regulamin konkursu <<<
>>>
Karta zgłoszeniowa <<<

 

 

  

Strona 45 z 56Pierwsza   Poprzednia   40  41  42  43  44  [45]  46  47  48  49  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj