(2013-12-05)

      25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest też doskonałą okazją do promocji czytelnictwa.

Dzień ten został ustanowiony w 2002 r., w setną rocznicę „narodzin” tej popularnej maskotki.

Pluszowy miś stał się bohaterem książek, dobranocek i filmów dla dzieci, nie tylko tych najmłodszych.

      Z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka zaprezentowała małym pacjentom przebywającym na chirurgii dziecięcej książki, których bohaterami są sympatyczne misie. Pięknie ilustrowane książki to cudowne historie pełne uroczych misiów, które bawią, pocieszają, przekazują wiedzę a także dodają otuchy.

Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, który stał się ulubioną zabawką wielu pokoleń.  Mali czytelnicy-pacjenci szpitala zapoznali się ze znanymi misiami z książek dla dzieci. Było to spotkanie ze słynnymi misiami, m.in. z Kubusiem Puchatkiem, Misiem Uszatkiem, Misiem Kolargolem, Misiem Paddingtonem, z Misiem Zdrówko.

      Nie zabrakło też głośnego czytania wybranych książek o misiach. 

Święto Pluszowego Misia to kolejne miłe spotkanie z książką, którego celem jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i wywołanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci.

zapraszamy do galerii

 
  

 (2013-12-02)

        Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek dziecięcych świata, która to od 2002 roku ma swój dzień w kalendarzu. Na całym świecie w dniu 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.  

Z tej okazji gościliśmy trzy grupy przedszkolaków: z Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 8 oraz „zerówkowiczów” ze Szkoły Podstawowej nr 5. 

Dzieci poznały historię pluszowej maskotki,  przedstawiały swoje przytulanki w wielkiej paradzie misiów. Nie zabrakło tortu, życzeń, konkursu na jak najszybsze zjedzenie miodu z talerzyka, zabaw ruchowych  oraz przypieczętowania paktu wiecznej  przyjaźni z misiem. 

A to wszystko wśród wielu „misiowych”  książek, zaprezentowanych na wystawie „Misie w literaturze i nie tylko”. 

zapraszamy do galerii

 
  

(2013-11-14)

     Do grona naszych najmłodszych czytelników dołączyli uczniowie klasy I A i B SP nr 4.

Uroczyste pasowanie odbyło się w dniach 5 i 14 listopada. W tych dniach, dzieci w galowych strojach przybyły, do biblioteki wraz ze swoimi wychowawczyniami. Wszyscy zapoznali się z regulaminem korzystania z księgozbioru w bibliotece publicznej. Zanim dzieci stały się naszymi czytelnikami, musiały zdać test czytelniczy, zawierający zadania sprawdzające znajomość postaci z bajek, rysowaniu tych postaci, układaniu puzzli na podstawie ilustracji z lektur szkolnych. Poza tym dzieci dowiedziały się, jak należy korzystać z książek. Okazało się, że zasady obchodzenia się z książką są im doskonale znane. Na koniec podczas pasowania nowi czytelnicy złożyli obietnicę dotyczącą zasad, których powinien przestrzegać prawdziwy CZYTELNIK, otrzymali karty biblioteczne – z własnym imieniem i nazwiskiem. Teraz już mogą samodzielnie wypożyczać książki.

zapraszamy do galerii

  

 (2013-11-12)

       „Podróż ku wartościom czyli poszukujemy i odkrywamy wartości” to cykl zajęć biblioterapeutycznych, którego celem jest przybliżenie dzieciom wartości uniwersalnych jak szacunek, tolerancja, przyjaźń. 

Gośćmi biblioteki byli uczniowie kl. II B ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Na podstawie opowiadań Beaty Andrzejczuk Papieskie opowiastki familijne, dyskutowaliśmy na temat trudności w kontaktach z rówieśnikami. Zadaniem klasy było wskazanie dobrych zachowań, które pozwalają na to, by być dobrym kolegą. 

Celem spotkania było też ukazanie postaci Jana Pawła II jako autorytetu dla młodych oraz utrwalenie Jego pamięci.

zapraszamy do galerii

  

 (2013-10-29)

        W piątek, 25 października 2013 w Czytelni Biblioteki Głównej miało miejsce spotkanie z kolejnym dziennikarzem i reportażystą. 

Mariusz Szczygieł, kojarzony ze stacją Polsat, przedstawił uczestnikom swoją pasję, jaką są Czechy. To jego ulubiony temat, zgłębia historię tego kraju, fascynuje go niezwykle melodyjny język narodu czeskiego. Jego działalność na rzecz polepszenia relacji polsko – czeskich zaowocowała w 2011 nagrodą Fundacji Polcul. Poza tym gość zdradził tajniki sztuki reportażu oraz poruszył problem specyfiki pracy dziennikarza.

Moderatorem spotkania była dr Kornelia Ćwiklak, literaturoznawca, wykładowca Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

 zapraszamy do galerii

  

 (2013-10-28)

       Uczniowie S.P. Edukator wraz z nauczycielką Małgorzatą Solarską zaprosili uczniów klas I-III S.P. nr 4 na przedstawienie „Kopciuszek”. Inscenizacja była zwieńczeniem obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wszystkich zachwyciła piękna scenografia, kostiumy i gra młodych aktorów. Dzieci z wypiekami na twarzach śledziły przebieg spektaklu. 

Okazało się, że starsze dzieci dla swoich młodszych kolegów potrafią zorganizować coś naprawdę inspirującego i przyciągającego uwagę. Z kolei młodsi doceniają wysiłek starszych i trud włożony w proces przygotowania projektu (tutaj – przedstawienia).

 zapraszamy do galerii

  

 (2013-10-28)

       14 października przypada 87 rocznica ukazania się pierwszego wydania książki A.A. Milne’a „Kubuś Puchatek”. Z tej okazji Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży gościła 5-latków z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

   Święto ulubionego przez dzieci misia ma zachęcić najmłodszych do lektury tej ponadczasowej książki oraz do częstszych kontaktów z literaturą.

     Po przybliżeniu dzieciom historii powstania postaci Kubusia Puchatka, nie zabrakło układania puzzli, kolorowania tortów, zabaw muzycznych i zręcznościowych oraz podpisania paktu przyjaźni z bohaterem dnia. Największą atrakcją dla młodych czytelników był tort z wizerunkiem misia o małym rozumku.

 zapraszamy do galerii

  

 (2013-10-23)

    We wtorek 22 października 2013- na zaproszenie prezydenta Jarosława Urbaniaka – Biblioteka Publiczna im Stefana Rowińskiego gościła w Synagodze  znanego dziennikarza TV  Bogdana Rymanowskiego. Okazją do spotkania była książka Bogdana Rymanowskiego „Ubek. Wina i skrucha.” wydana w  poznańskim wydawnictwie Zysk i S-ka .Licznie zgromadzeni czytelnicy zadawali pytania głównie związane z treścią omawianej książki. Na spotkanie przybyli także dziennikarze gazetek szkolnych z którymi współpracuje Biblioteka .Zaproszony gość poświęcił specjalną część spotkania  młodym adeptom rzemiosła dziennikarskiego udzielając im wywiadów. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami czytelników z autorem.

  

Strona 46 z 56Pierwsza   Poprzednia   41  42  43  44  45  [46]  47  48  49  50  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj