(2013-06-07)

     Od 16.05.2013 do końca czerwca w Filii nr 1 odbywają się bezpłatne zajęcia dla osób 50+ dotyczące obsługi komputera i Internetu. Uczestnicy spotykają się we wtorki i czwartki od godz. 16.30 – 17.40. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”. Prowadzone są przez instruktorów, którzy pomagają osobom 50+ poruszać się po skomplikowanej przestrzeni, jaką jest dla nich Internet. 

 

  

 (2013-06-03)

       „ Znamy ponieważ czytamy „ – zabawy i konkursy sprawdzające znajomość bajek i baśni.

    W zajęciach uczestniczyły dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 9 w dniu 21, 22 maja oraz z Przedszkola nr 15 w dniu 6 czerwca 2013. Przygotowane konkursy potwierdziły zasadę : „ znamy, ponieważ czytamy”. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawie. Główną bohaterką spotkania była książka jako, że maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu.

zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-27)

     Warsztaty edukacyjne dla bibliotekarzy z terenu miasta i powiatu ostrowskiego poświęcone zagadnieniom promocji bibliotek "Pokaż, jaką moc ma Twoja Biblioteka", odbyły się 24 maja 2013 roku w Filii nr 7 dla Dzieci Młodzieży. Spotkanie to  zbliżyło uczestników do tematu upowszechniania działań bibliotecznych oraz zaistnienia w społeczności lokalnej w szerszym kontekście. Myślą przewodnią w działaniach promocyjnych stała się przede wszystkim nauka rozpoznawania, nazwania i wykorzystania w praktyce mocnych stron własnej Biblioteki. 

Głównym organizatorem spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Podsumowaniem projektu będzie pięć  konferencji regionalnych (jesień br.), na które zostaną zaproszeni przedstawiciele wszystkich bibliotek naszego regionu. Wykład wraz z prezentacją multimedialną przeprowadziła Magdalena Grząślewicz oraz Magdalena Rusnok.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-24)

     W wypełnionej po brzegi czytelnikami sali Czytelni Biblioteki Głównej 23 maja 2013 roku odbyło się spotkanie autorskie z redaktorem Krzysztofem Ziemcem. Tematem spotkania byli "Niepokonani" czyli dwunastu bohaterów książki o tym samym tytule. Książka została wydana w krakowskim wydawnictwie Rafael. Jest aktualnie na topie krajowych list czytelniczych. Krzysztof Ziemiec to wspaniały erudyta i doskonały znawca warsztatu dziennikarskiego, o czym przekonali się przybyli goście. Wszyscy zebrani oczarowani osobowością autora byli zgodni, że los sam dopisze kolejne rozdziały tej pięknej książki o zwycięstwie nad nieszczęściem.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-23)

      Uroczystość wręczenia dyplomów i książek odbyła się 22 maja 2013 r. w siedzibie biblioteki, do której dzieci przybyły w towarzystwie swoich rodziców i opiekunów. Oprawę artystyczną naszej małej „gali” zapewniły uczennice z Koła Bibliotecznego przy SP nr 1 pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej. Zaprezentowały naszym miłym gościom teatrzyk pt. „O krasnalu co mieszkał w lesie”.

W gronie naszych laureatów znalazły się dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ale są namiętnymi słuchaczami bajek, które wypożyczają im rodzice i opiekunowie. Gratulujemy zwycięzcom i ich rodzinom. Niech pasja czytania towarzyszy im przez całe życie.

Zapraszamy do galerii

 
  Czytaj więcej...

 (2013-05-20)

    W dniu 15 maja 2013 na inauguracji działalności Ośrodka Badań nad Historiąi Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski w Forum Synagoga dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Włodzimierz Grabowski, przekazał w depozyt na ręce dr Krzysztofa Morty fragmenty komentarzy liturgicznych do tekstów biblijnych .Przekazany depozyt jest bardzo cenny ze względu na fakt pochodzenia książki z ostrowskiej synagogi. Ten fakt stanowi ważny symbol połączenia starej synagogi z Ośrodkiem Badań nad Historia i Kulturą Żydów z Południowej Wielkopolski.

 

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-05-14)

 

    Mimo deszczowej pogody 25 laureatów konkursu plastycznego ogłoszonego przez Bibliotekę Publiczną, dzielnie stawiło się na majOSTaszkowym festynie, w trakcie którego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. W konkursie wzięły udział przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z Ostrowa i okolic. Do Biblioteki napłynęło ponad 360 ilustracji. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców konkursu było opublikowanie wyróżnionych prac w książeczce wydanej przez Bibliotekę Publiczną, którą otrzymali wszyscy laureaci. Mali artyści z powagą odebrali nagrody, a ich rodzice nie kryli dumy i wzruszenia.  

Tego dnia Biblioteka Publiczna przygotowała jeszcze jedną atrakcję dla mieszkańców naszego miasta. Przy stoisku Biblioteki można było uczestniczyć w procesie czerpania papieru. Zaproszeni goście z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju uczyli wszystkich chętnych samodzielnie tworzyć piękne kartki. 

 

Protokół z posiedzenia Jury

 

Zapraszamy do galerii

  

(2013-05-07)

    Biblioteka wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 7 maja 2013 roku po raz ósmy nagrodziła najlepszych czytelników z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Dyplomy, medale oraz wyróżnienia specjalne dla najmłodszej czytelniczki i bibliotekarzy wręczyli: Marlena Maląg Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Andrzej Leraczyk Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Piotr Kuroszczyk Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Włodzimierz Grabowski Dyrektor Biblioteki Publicznej. 

 

    Spotkanie z najlepszymi czytelnikami uprzyjemnił występ Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Gorzyczanie” oraz Kapela Ludowa „FURMANY”..

 

Wyróżnieni czytelnicy i bibliotekarze

 

Zapraszamy do galerii

  

Strona 46 z 53Pierwsza   Poprzednia   41  42  43  44  45  [46]  47  48  49  50  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj