(2013-04-25)

    Dzieci z Przedszkola nr 8 (grupa Orzeszki) oraz uczniowie SP nr 4 obejrzeli w bibliotece przedstawienie pt. Czerwony Kapturek w wykonaniu Teatrzyku Duet z Krakowa. Śmiechu było co niemiara, gdyż wilk, mimo groźnego wyglądu okazał się niezwykłą fajtłapą. Mimo niecnych zamiarów wobec Czerwonego Kapturka, dzieci bardzo go polubiły. Przedstawienie miało charakter interaktywny i mali widzowie żywo w nim uczestniczyli. Oprócz walorów artystycznych spektakl miał również wydźwięk edukacyjny, a morał z bajki wypłynął taki, że dzieci dla swojego bezpieczeństwa powinny słuchać dorosłych. Maluchy solennie obiecały być grzeczne i posłuszne.

Teatrzyk Duet był jedną z atrakcji zorganizowanych w bibliotece z okazji kwietniowych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz majowych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-04-23)

    W wypełnionej po brzegi Czytelni Biblioteki Głównej, w przypadający 23 kwietnia Dzień Książki, po raz drugi już z czytelnikami ostrowskimi spotkał się Ksiądz Isakowicz - Zaleski,  prezes Fundacji im. Brata Alberta, duszpasterz Ormian oraz autor wielu książek o trudnej tematyce. W ten kwietniowy wieczór nasz gość długo przedstawiał zgromadzonym problemy przemilczanego ludobójstwa Polaków na Kresach. Okazało się, iż nadal jest to temat mało znany i niewyczerpany. Niestety często przemilczany jak również zapomniany

Zapraszamy do galerii

  

 (02-04-2013)
    Kwiecień to szczególnie ważny miesiąc dla książek, ponieważ 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, natomiast 24 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W naszej bibliotece dużo się działo, gdyż bardzo hucznie obchodziliśmy te święta. Prawie w każdym dniu odwiedzały nas dzieci z ostrowskich przedszkoli i szkół. Odbywały się wycieczki do biblioteki i zajęcia kulturalno-edukacyjne pt. Książki są „fajne”!!! W związku z Rokiem Juliana Tuwima skupiliśmy się na jego twórczości  dla najmłodszych czytelników. Podczas zajęć czytaliśmy Okulary, Lokomotywę i Abecadło.

Do poszczególnych wierszy przygotowane były zagadki i prace plastyczne. Dzieci miały również okazję spróbowania swoich sił podczas zabaw przy tablicy multimedialnej, dzięki której mogły także wysłuchać Lokomotywy w wykonaniu Piotra Fronczewskiego.

 

  

 (2013-04-22)

   Kolejne, dziesiąte już spotkanie, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego poprowadził potomek generała Edmunda Taczanowskiego, pan Antoni Taczanowski, marszałek Konfederacji Brodnickiej szlachty polskiej. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu. Prelegent na przykładzie tradycji rodzinnej ukazał zaangażowanie Wielkopolan, a szczególnie mieszkańców południowej Wielkopolski w walki powstańcze. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta pana Antoniego Taczanowskiego w ostrowskiej Bibliotece.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-04-15)

   W ramach Ostrowskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w piątek 12 kwietnia 2013 r., Biblioteka Główna gościła łódzkiego poetę Marka Czuku. Marek Czuku jest autorem dziesięciu tomów poetyckich i licznych publikacji na łamach „Twórczości”, „Nowych Książek” oraz „Gościa Niedzielnego”.

Tematem spotkania był wydany w ostrowskim wydawnictwie Republika Ostrowska tomik wierszy „Nietrwała kompozycja”, które zebrała Małgorzata Juda – Mieloch, moderator spotkania. Liczne grono wielbicieli poezji przybyło do nas zarówno z Ostrowa jak  i z okolicznych miast. Zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-04-12)
    Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego zorganizowała 11 kwietnia 2013 r. w ostrowskim Forum Synagoga pierwszą Konferencję Popularnonaukową, poświęconą roli bibliotek cyfrowych w pracy bibliotek publicznych. Po wystąpieniu dyrektora Włodzimierza Grabowskiego w obradach referaty przedstawili: prof. dr hab. Mirosław Górny, kierownik Zakładu Systemów Informacyjnych Instytutu Językoznawstwa UAM, mgr Jolanta Mazurek, kierownik Działu Elektronicznych Tekstów Biblioteki Kórnickiej oraz dr Aneta Trawińska, językoznawca, naukowo związana z WFPiK Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2013-03-25)

    Pierwszy dzień wiosny zaskoczył nas wszystkich. Śnieg, zimno i niewiele oznak zbliżania się tej pięknej pory roku. Mimo to, w naszej bibliotece odbyły się zajęcia kulturalno-edukacyjne na temat wiosny i Świąt Wielkanocnych. Na spotkanie przybyły dzieci z zerówki SP nr 4 ze swoją wychowawczynią. Na poprawę nastroju tego dnia zorganizowaliśmy maluchom wiele zagadek, zabaw i quizów. Dzieci kolorowały jajka, ozdabiały kartki świąteczne, nosiły jajko na łyżce, układały puzzle, a największą atrakcją było szukanie koszyczka z czekoladkami, który ukrył zając. Mamy nadzieję że udało nam się choć trochę zrekompensować dzieciom brak pięknej pogody.

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-03-22)

    W czwartek 14 marca 2013 roku Biblioteka gościła pisarza i krytyka literackiego Krzysztofa Vargę, aktualnie felietonistę w dziale Kultura „Gazety Wyborczej”. Autor niezwykle popularnych felietonów przedstawiał swój warsztat pisarski i problematykę, którą najczęściej porusza. Przyznaje się, iż w  jego twórczości często pojawia się wątek węgierski jako naturalny pierwiastek. Sam bowiem związany jest przez ojca z kulturą węgierską. Krzysztof Varga przedstawił siebie jako wrażliwego pisarza i niezwykle kompetentnego krytyka. Wzbudza swoją osobowością wiele sympatii. Nasi Czytelnicy przyjęli go bardzo ciepło. Dziękujemy bardzo za niezwykłe spotkanie.

Zapraszamy do galerii

  

Strona 47 z 53Pierwsza   Poprzednia   42  43  44  45  46  [47]  48  49  50  51  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj