(2013-03-06)

     Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”. Najpiękniejsze prace zostaną opublikowane oraz nagrodzone.
Szczegóły w Regulaminie konkursu.

  

 (2013-02-26)

    Spotkania z kulturoznawcą Jarosławem Górskim, wykład pt.: „Powstanie Styczniowe - schyłek czy kulminacja polskiego romantyzmu?”, oraz  rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Powstaniu Styczniowym zorganizowanym przez Bibliotekę Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych - to propozycja Biblioteki im. Stefana Rowińskiego  z okazji obchodów 150  rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (2013-02-25)

    Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Kalendarz pełen zagadek” odbyło się 20 lutego w Filii nr 7 dla dzieci i młodzieży. Konkurs trwał od 21 stycznia do 15 lutego. Przeznaczony był dla uczniów ze szkół podstawowych i odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kl. I-III oraz klas IV-VI. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać zagadki, które w zależności od kategorii wiekowej dotyczyły zimy lub miesięcy.

W konkursie wzięło udział 37 osób z SP 4, a także SP 1, SP 5, SP 7, ZSSS i SP Wysocko Małe. Uczniowie, którzy prawidłowo rozwiązali wszystkie zagadki, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostałe osoby otrzymały dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Zapraszamy do galerii

 
  

 (2013-02-22)

     „Ostrów pod zaborem pruskim” – to temat spotkania, podczas którego młodzież miała okazję poznać historię miasta i regionu. Omówiono najważniejsze wydarzenia dotyczące rozwoju miasta oraz udział Ostrowian w powstaniach, również w Powstaniu Styczniowym. 

Młodzież z Gimnazjum nr 1 biorąca udział w projekcie edukacyjnym: ,,Wpływ wydarzeń historycznych na rozwój społeczno- gospodarczy Ostrowa” ( org. przez Urząd Miasta Ostrowa Wlkp.) zapoznała się z dokumentami i literaturą regionalną. 

Zapraszamy do galerii

  

 (2013-02-22)

 

    W Filii nr 6 odbyły się warsztaty plastyczne, mające na celu zaprzyjaźnienie dziecka z książką, wzbogacenie wyobraźni dziecka, na którą niewątpliwie wpływa kontakt z pismem drukowanym już od najmłodszych lat. W zajęciach wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 15. Zadaniem dzieci było zrobienie figurki ptaszka z korowych kawałków filcu. Praca ta miała uświadomić dzieciom korelację obrazu z tekstem – wcześniej sześciolatki wysłuchały wiersza J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Utwór ten pomógł im zrozumieć, że te dwa rodzaje przekazu wzajemnie się przenikają i mogą stanowić nieodłączną całość. Poza tym „rozśpiewane drzewo” stanowiło wspaniałą ilustrację do w/wiersza. Dzieci poprzez zabawę dostrzegły, jak przekłada się język werbalny na język obrazu. Zajęcia przeprowadziła Natalia Talarek, zajmująca się promowaniem literatury dziecięcej, prowadząca obecnie pracownię graficzną, ilustratorską i warsztatowo – edukacyjną Tęczówka Studio. 

 

 

  

(2013-02-20)

 

 

    W Filii nr 7 BP odbyły się dwa spotkania z panią Natalią Talarek, malarką i grafikiem, która przyjechała do nas z Łodzi, aby zapoznać dzieci z tajnikami tworzenia ilustracji do książek. W zajęciach wzięły udział dzieci z zerówki SP nr 4 oraz uczennice z SP nr 1 i 9 wraz z nauczycielami bibliotekarzami. W ruch poszły farby, kredki i pastele po to by powstały piękne okładki książek i wizytówki. Spotkania z panią Natalią Talarek przybliżyły dzieciom walory estetyczne książki. Cały program warsztatów plastycznych miał na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 

  

 (2013-02-15)

 

      Dzień zakochanych to dzień szczególny tak, jak szczególne są nasze uczucia. Miłość, przyjaźń, sympatia są niezmiernie ważne w życiu każdego człowieka, nawet tego najmniejszego. Właśnie te uczucia były tematem zajęć kulturalno - edukacyjnych zorganizowanych w bibliotece dla dzieci z klasy pierwszej SP nr 5. 

We wtorek 12 lutego, dzieci, wraz z panią Beatą Olszak, zjawiły się w bibliotece, aby świętować Walentynki. Przywitaliśmy się iskierką przyjaźni, a następnie dzieci wysłuchały bajkę pt. Całuski i buziaczki Agnieszki Frączek. Dowiedziały się, kim był św. Walenty i dlaczego został patronem zakochanych. Były również zadania do wykonania np. odgadywanie znaczenia przysłów o sercu i miłości, konkurs znajomości zakochanych par w literaturze, walentynkowe podchody, czyli szukanie miłosnych symboli ukrytych w bibliotece, zbieranie rozsypanych serduszek i wybory superwalentynki i superwalentynka. Dzieci musiały również odnaleźć swoją drugą połówkę serduszka. Wyszły nam z tego całkiem nieoczekiwane pary. Na zakończenie spotkania pierwszaki zrobiły piękne kartki walentynkowe w kształcie serc i dostały słodki prezent w postaci czekoladek.

 

 
  

(2013-02-14)

 

     Uroczyste ogłoszenie wyników dziesiątej edycji powiatowego konkursu poetyckiego pt.: "WALENTYNKOWY WIERSZ MIŁOSNY" odbyło się 13 lutego 2013 r. w Czytelni Biblioteki Głównej. Gratulacje laureatom złożył Dyrektor Biblioteki Włodzimierz Grabowski. Spotkanie z nagrodzonymi uświetnił występ wokalistów ze Studia Piosenki Ostrowskiego Centrum Kultury pod kierunkiem Justyny Wojtkowiak.
 Na konkurs wpłynęły 33 wiersze od 32 uczestników. Jury konkursowe w składzie: Marzenna Podskarbi, Justyna Kociemba-Żulicka, Agnieszka Kurkiewicz-Miś postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi, młodzież i dorośli.

 

  Czytaj więcej...

Strona 48 z 53Pierwsza   Poprzednia   43  44  45  46  47  [48]  49  50  51  52  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj