(08-06-2018)

          Od 2.06 do 10.06 czerwca trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tym szczególnym dniom towarzyszą wydarzenia organizowane  pod hasłem  „Czytanie łączy”.  Z tej okazji– Filię nr 1, Filię nr 3 oraz Filię nr 6 odwiedził teatr EDU-ARTIS z Krakowa, z przedstawieniem inspirowanym literackimi bohaterami, znanymi dzieciom również z kolorowych animacji. Przedstawienie opowiadało o przygodach Pszczółki Mai i jej przyjaciół. Tym razem bohaterowie pracowali nad stworzeniem własnej biblioteki. 

  Czytaj więcej...

 (01-06-2018)

         W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży już po raz 18. nagrodzono najaktywniejszych miłośników książek. Spośród 2300 czytelników, wybrano dziesięciu, którzy wyróżnili się dużą ilością wypożyczonych publikacji, w terminie zwracają je do biblioteki oraz wykazują się szerokimi zainteresowaniami czytelniczymi. Najmłodsi pasjonaci książek mają 3 latka, najstarsi 10 lat.

  Czytaj więcej...

 (24-05-2018)

         Uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 5 zostali zaproszeni do Filii nr 7 na zajęcia edukacyjne z okazji Światowego Dnia Mleka, który przypada 25 maja. Na początek  przywitaliśmy się dzbanuszkiem mleka, który krążył z rąk do rąk. Następnie  dzieci wysłuchały informacji na temat krowy i jej cennego daru, który zawiera mnóstwo składników  odżywczych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

 
  Czytaj więcej...

 (21-05-2018)

        W Filii nr 2 odbyły się warsztaty plastyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. Tematem prac było lato – jedna z najpiękniejszych pór roku. Swoje widzenie lata młodzież wykonywała na kartkach papieru oraz za pomocą pisaków na oknach biblioteki.

  Czytaj więcej...

 (17-05-2018)

  XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii nr 7 upłynął pod znakiem Elmera – słonia w kratkę, ulubieńca przedszkolaków na całym świecie. Gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 11, 15 oraz Przedszkola Sióstr Salezjanek.

  Czytaj więcej...

 (17-05-2018)

          W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 15 maja 2018 r. w Filii nr 2 odbyło się przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”. Spektakl miał na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcenie ich do odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek. Z tej okazji naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

 (16-05-2018)

         Tradycyjnie, co roku maj to miesiąc wycieczek do biblioteki.

Tym razem Filia nr 1 gościła dzieci z Przedszkola nr 14 „Maluszek”. Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedziały się jak dbać o książki, odgadywały zagadki dotyczące postaci z bajek. Za udział w zajęciach dzieci otrzymały zakładki do książek i słodkie co nieco.

zapraszamy do galerii

 
  

 (09-05-2018)

        Dnia 8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza, a w dniach 8-15 maja trwa akcja promocji czytelnictwa i biblioteki. Jeżeli święto, to muszą być goście – tak też  świętowała Filia nr 6. Bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy V Przedszkola nr 15.

  Czytaj więcej...

Strona 5 z 56Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj