(2012-10-16)

 

    Na zaproszenie Filii nr 1  Biblioteki Publicznej im.Stefana Rowińskiego przybył do Szkoły Podstawowej Nr 11  w Ostrowie Wielkopolskim Jan Hyjek, autor wierszy,opowiadań i sztuk teatralnych dla dzieci. W spotkaniu uczestniczli uczniowie starszych klas wspomnianej szkoły.Zaproszony gość jak doświadczony pedagog inspirował zgromadzonych młodych ludzi do pracy nad własnym rozwojem. Zwracał uwagę na życiowe pułapk,i z których zdobyte doświadczenie i wiedza pozwoli im wyjść obronną ręką. Autor w formie ciekawostek starał się zainteresować zebranych lataniem na szybowcach. Pokazywał sprzęt jaki używa lotnik do latania m.in.skafander lotniczy,spadochron,hełmofon.Całość spotkania była przeplatana muzyką graną przez pisarza na trąbce i gitarze. Na zakończenie bardzo interesującego spotkania, które odbyło sie dnia 15 pazdziernika 2012 roku, autor podpisywał książki na pamiątkę.

 

  

(2012-10-15)

 

     Dnia 11 października 2012 r. w czytelni Biblioteki Głównej odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem. Licznie zgromadzeni fani literatury fantastycznej mieli okazję bliżej poznać jednego z najpopularniejszych autorów tego gatunku. Pan Andrzej w barwny sposób opowiadał o źródłach swoich inspiracji, wyjaśniał genezę powstania niektórych utworów oraz zdradził nam swoje najbliższe plany pisarskie. Na zakończenie spotkania podpisał całe góry książek przyniesionych przez swoich czytelników.

 

  

 (2012-10-12)

 

    Dnia 9 października 2012 r. w sali widowiskowej OCK odbyła się inauguracja obchodów

jubileuszu 60-lecia Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży. Na uroczystość przybyły delegacje z ostrowskich szkół podstawowych ze swoimi nauczycielami, bibliotekarze z naszego miasta i powiatu oraz przedstawiciele władz Ostrowa Wielkopolskiego. Program rocznicy prowadzonej przez panią Beatę Hajdziony obejmował przedstawienie historii i dnia dzisiejszego filii nr 7 zilustrowany pokazem slajdów z najważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w bibliotece na przełomie kilku ostatnich lat. Oprawę artystyczną imprezy zapewniły wspaniałe występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury i Ostrowskiego Centrum Kultury. Zwieńczeniem obchodów były życzenia, kwiaty, upominki i listy gratulacyjne od zaproszonych gości. 

 

  

(2012-10-04)

 

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu literackiego "Opowiem Ci bajkę"

odbędzie się 17 października (środa) o godz. 14.00

w czytelni Biblioteki Głównej (I piętro) przy ul. Wolności 2.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami.

Dla wszystkich nagrody oraz miła niespodzianka.

  

 (2012-09-21)

 

20 września 2012 r. odwiedziła naszą bibliotekę pisarka i publicystka Ewa Nowak, autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4. Pani Ewa bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania i wciągnęła ich do wspólnej zabawy, której celem było poznanie procesu powstawania utworu literackiego. Pisarka zapoznała młodzież z metodami konstruowania bohatera powieści poprzez wspólne nadawanie mu określonych cech fizycznych i charakterologicznych.

 

 

  Czytaj więcej...

 

Przypominamy o powiatowym konkursie "Opowiem Ci bajkę".

Prace konkursowe wraz z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, adres szkoły, klasa oraz numer telefonu kontaktowego należy dostarczyć do dnia 14 września do Biblioteki Głównej na ul. Wolności 2,

lub przesłać na adres: instruktor@biblioteka-ostrow.pl

 

do pobrania:  REGULAMIN KONKURSU

  

(2012-08-31)

 

Filia Nr 3 od lat propaguje akcję „Cała Polska czyta dzieciom”i stara się zachęcić rodziców oraz opiekunów chorych dzieci przebywających w szpitalu do głośnego czytania.

W wakacje pragnąc umilić chorym dzieciom pobyt w szpitalu bezpośrednio do łóżek małych pacjentów były dostarczane książki.

Polecano do czytania ciekawe, wartościowe i ładnie wydane książki z kolorowymi ilustracjami, które przyciągały uwagę dzieci.

Biblioteka poprzez głośne czytanie stara się wpoić dzieciom miłość do książek i kształtować nawyk czytania.

 

 

 

  Czytaj więcej...

(2012-08-17)

 

W czwartek 16 sierpnia br. bardzo uroczyście, w niecodziennej scenerii Restauracji „Komeda” odbyło się spotkanie promujące książkę wydaną przez Bibliotekę Publiczną im Stefana Rowińskiego p.t. „Ostrowskie smaki. Specjały mistrzyni Józefy Hoffmannowej”.    

 

 

  Czytaj więcej...

Strona 50 z 52Pierwsza   Poprzednia   43  44  45  46  47  48  49  [50]  51  52  Następna   Ostatnia   

  Szukaj

 

KATALOGI ON-LINE
 

 


 

 

 

  

 

 ( trwa aktualizacja )

 

nasza strona na


 

Kartoteka Regionalna
    i Zagadnieniowa

 


 

 

 


 

 

 

 

NEWSLETTER
Biblioteka Ostrów

Bądź na bieżąco! Zapisz się na listę subskrybentów!

 

E-mail:
Powiadamiaj
 
 


           

 

Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj