Szanowni Czytelnicy
 Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim

 

    Zwracam się do Państwa z apelem - przyłączmy się do akcji Stowarzyszenia Auschwitz Memento mającej na celu stworzenie filmu dokumentalnego o jednym z najodważniejszych ludzi II wojny światowej. Bohaterem tym jest postaci WITOLD PILECKI (1901-1948),  oficer rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, dobrowolny więzień KL Auschwitz, oficer Komendy Głównej Armii Krajowej i „NIE", więzień politycznego okresu stalinowskiego, ofiara mordu sądowego.

 

>>> pobierz pełen tekst apelu <<<

 

  

(2012-12-06)

 

    Każdego roku jesienią w Bibliotece odbywa się pasowanie na czytelnika. Uczniowie z klas pierwszych stają się posiadaczami swoich własnych kart bibliotecznych. Tym razem pełnoprawnymi czytelnikami zostali uczniowie z klas I a i I b ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tego dnia dzieci zapoznały się z regulaminem, księgozbiorem, zasadami korzystania z biblioteki publicznej. Miały również do wykonania kilka zadań przygotowanych przez bibliotekarzy. Test na znajomość postaci z bajek zdały celująco. Kolorowanie własnej książki też nie sprawiło im większych trudności, a zasady obchodzenia się z książką dobrze znały. Nasi milusińscy mogli przystąpić do uroczystego pasowania. Dzieci złożyły przysięgę na wierność książce, otrzymały pamiątkowe dyplomy i oczywiście kartę biblioteczną. Teraz mogą już samodzielnie wypożyczać książeczki, które wcześniej sobie upatrzyły podczas zajęć w bibliotece.

 

  

(2012-12-06)

 

Zapraszamy do udziału

w powiatowym konkursie międzyszkolnym

KRZYSZTOF K. BACZYŃSKI I JEGO TWÓRCZOŚĆ

pod patronatem

Starosty Powiatu Ostrowskiego

 

szczegóły w >> REGULAMINIE <<

 

>>> karta zgłoszeniowa <<<

 

  

(2012-11-21)

 

    Celem spotkania z dorosłymi czytelnikami było zwrócenie uwagi, w jaki sposób działa pamięć, jakie są rodzaje pamięci oraz jak ćwiczyć swoją pamięć. Uczestnicy spotkania wysłuchali mini – wykładu, rozwiązywali testy pamięciowe i ćwiczenia. Czytanie książek poprawia pamięć i kondycję mózgu, niweluje stres, wzbogaca słownictwo. Warto więc w każdym momencie życia ćwiczyć swoja pamięć, aby przez długie lata zachować dobrą sprawność intelektualną.

 

  

(2012-11-21)

 

    Gośćmi filii nr 6 były dzieci z Przedszkola nr 9. Przedszkolaki wysłuchały wykładu: „Kiedy i gdzie narodziły się baśnie”. Poznały twórczość Juliana Tuwima, opowiadały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach.

 

  

(2012-11-13)

 

    Jestem w nastroju nieprzysiadalnym - to hasło wieczoru poetyckiego z Marcinem Świetlickim - poetą, dziennikarzem - laureatem m.in. Grand Prix Brulionu, Nagrody im. Georga Trakla, Nagrody Fundacji im. Koscielskich. 

    Wieczór poetycki odbył się w wypełnionej po brzegi sali czytelni Biblioteki Głównej dnia 12 listopada 2012 r. Spotkanie poprowadził znany krytyk literacki prof. Piotr Śliwiński. Czytelnicy przybyli na spotkanie z Marcinem Świetlickim, mieli okazję zapoznać się ze sposobem formułowania myśli z jego specyficzną wrażliwością i poglądami. Poeta wiele mówił o ważnym dla niego dniu dzisiejszym. Mimo ogromnej wrażliwości, okazał się człowiekiem nie ulegającym pochlebstwom i twardo stąpającym po ziemi. Na zakończenie zarówno prowadzący spotkanie jak i poeta starali się odpowiedzieć na liczne pytania publiczności.

 

  

 

 

Baza World eBook Library
będzie ponownie dostępna w styczniu 2013 roku.

  

(2012-11-02)

 

KONFERENCJA REGIONALNA
    Ostrowska Biblioteka Publiczna gościła na konferencji regionalnej przedstawicieli środowiska bibliotekarskiego siedmiu powiatów województwa wielkopolskiego: powiatu kaliskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego. Konferencja odbyła się 26 października i odnosiła się do możliwości realizacji oraz wdrożenia projektu „Biblioteka Pomysłów 2012: badanie potrzeb mieszkańców” w naszych bibliotekach.

 

  Czytaj więcej...

Strona 53 z 57Pierwsza   Poprzednia   48  49  50  51  52  [53]  54  55  56  57  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj