(2012-12-06)

 

Zapraszamy do udziału

w powiatowym konkursie międzyszkolnym

KRZYSZTOF K. BACZYŃSKI I JEGO TWÓRCZOŚĆ

pod patronatem

Starosty Powiatu Ostrowskiego

 

szczegóły w >> REGULAMINIE <<

 

>>> karta zgłoszeniowa <<<

 

  

(2012-11-21)

 

    Celem spotkania z dorosłymi czytelnikami było zwrócenie uwagi, w jaki sposób działa pamięć, jakie są rodzaje pamięci oraz jak ćwiczyć swoją pamięć. Uczestnicy spotkania wysłuchali mini – wykładu, rozwiązywali testy pamięciowe i ćwiczenia. Czytanie książek poprawia pamięć i kondycję mózgu, niweluje stres, wzbogaca słownictwo. Warto więc w każdym momencie życia ćwiczyć swoja pamięć, aby przez długie lata zachować dobrą sprawność intelektualną.

 

  

(2012-11-21)

 

    Gośćmi filii nr 6 były dzieci z Przedszkola nr 9. Przedszkolaki wysłuchały wykładu: „Kiedy i gdzie narodziły się baśnie”. Poznały twórczość Juliana Tuwima, opowiadały o swoich ulubionych bajkach i bohaterach.

 

  

(2012-11-13)

 

    Jestem w nastroju nieprzysiadalnym - to hasło wieczoru poetyckiego z Marcinem Świetlickim - poetą, dziennikarzem - laureatem m.in. Grand Prix Brulionu, Nagrody im. Georga Trakla, Nagrody Fundacji im. Koscielskich. 

    Wieczór poetycki odbył się w wypełnionej po brzegi sali czytelni Biblioteki Głównej dnia 12 listopada 2012 r. Spotkanie poprowadził znany krytyk literacki prof. Piotr Śliwiński. Czytelnicy przybyli na spotkanie z Marcinem Świetlickim, mieli okazję zapoznać się ze sposobem formułowania myśli z jego specyficzną wrażliwością i poglądami. Poeta wiele mówił o ważnym dla niego dniu dzisiejszym. Mimo ogromnej wrażliwości, okazał się człowiekiem nie ulegającym pochlebstwom i twardo stąpającym po ziemi. Na zakończenie zarówno prowadzący spotkanie jak i poeta starali się odpowiedzieć na liczne pytania publiczności.

 

  

 

 

Baza World eBook Library
będzie ponownie dostępna w styczniu 2013 roku.

  

(2012-11-02)

 

KONFERENCJA REGIONALNA
    Ostrowska Biblioteka Publiczna gościła na konferencji regionalnej przedstawicieli środowiska bibliotekarskiego siedmiu powiatów województwa wielkopolskiego: powiatu kaliskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i krotoszyńskiego. Konferencja odbyła się 26 października i odnosiła się do możliwości realizacji oraz wdrożenia projektu „Biblioteka Pomysłów 2012: badanie potrzeb mieszkańców” w naszych bibliotekach.

 

  Czytaj więcej...

(2012-10-30)

 

    Ostatnie jubileuszowe spotkanie z dziećmi z okazji 60-lecia biblioteki dla dzieci i młodzieży odbyło się 24 października. Na przedstawienie w wykonaniu krakowskiego teatru DUET przybyli uczniowie z klas II SP nr 4 i SP nr 5. Spektakl okazał się niezwykle atrakcyjny, ponieważ widzowie również uczestniczyli w jego przebiegu. Do wspólnej zabawy zaproszono także nauczycieli, rodziców oraz bibliotekarkę. Tańcem, śpiewem, rysowaniem
wszyscy pomagali artystom w odgrywaniu ich ról, każdy czuł się i widzem i aktorem. Najzabawniejszy był moment, gdy opiekunowie dzieci występowali przed swoimi wychowankami. Dorośli stanęli na wysokości zadania, a dzieci nagrodziły ich brawami.
    W przedstawieniu Kot w butach pojawiły się też takie postacie jak Czerwony Kapturek, Wilk i Tygrysek, który zgubił swoje paski. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a i u dorosłych można było zauważyć wypieki na policzkach. Czyżby przypomniało im się beztroskie dzieciństwo?
    Na zakończenie uczniowie SP nr 5 złożyli na ręce kierowniczki filii jubileuszowe życzenia i wspaniały kosz pełen owoców. Pracownicy biblioteki zrewanżowali się dzieciom słodyczami i kolorowymi zakładkami z informacją o Filii nr 7.

 

  

(2012-10-29)

 

    Dzieci z zerówki SP nr 4 i pięciolatki z Przedszkola nr 10 przyszły do biblioteki, aby przekonać się o tym, że jesień jest piękną porą roku. W trakcie zajęć maluchy wysłuchały piosenki Magdy Umer Jesienny koncert na dwa świerszcze ubarwiony pokazem slajdów przedstawiających jesień w przyrodzie. Oglądały kasztany, liście, żołędzie, szyszki, jarzębinę, jabłka i dynię. Na tablicy multimedialnej dopasowywały przedmioty do danej pory roku, kolorowały papierowe liście, a na chuście animacyjnej odgadywały barwy jesieni. Na zakończenie zostały poczęstowane jabłuszkami, które przyniosła pani Ania w pięknym wiklinowym koszyku ozdobionym jarzębiną. Kolorowo, nastrojowo, jesiennie i wcale nie smutno było tego dnia w bibliotece!
 

  

Strona 55 z 58Pierwsza   Poprzednia   49  50  51  52  53  54  [55]  56  57  58  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj