(2012-07-16)

  W Filii Nr 1 dnia 4 lipca, odbyły się zajęcia ph. „Okaż kulturę i chroń naturę”. Pierwsze wakacyjne spotkanie dotyczyło segregowania śmieci. Dzieci z zapałem segregowały śmieci, wrzucając je do odpowiednio oznaczonych pojemników. Następnie uczestnicy zabaw, rozwiązywali krzyżówkę i rebusy, wymyślali hasła ekologiczne.

 

 

  Czytaj więcej...

(2012-06-28)

   W Filii Nr 3 odbyło się 12 czerwca kolejne spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. 

Koło Biblioteczne ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pod kierunkiem pani Ewy Kowalskiej zaprezentowało dzieciom z oddziału chirurgii dziecięcej inscenizację pt. Słonecznik”.

 

 

  Czytaj więcej...

(2012-06-28)

   27 czerwca 2012 r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu Głośne Czytanie. Co prawda polska reprezentacja odpadła już z rozgrywek mistrzostw Europy, ale my postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się piłce nożnej, która jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

 

 

  Czytaj więcej...

( 2011-03-04 )
Marzec w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął się spotkaniem z polskim krytykiem filmowym i publicystą Tomaszem Raczkiem. 01 marca w czytelni Biblioteki Głównej zebrali się wielbiciele X Muzy, chcący przybliżyć sobie świat kinematografii.
 

 

  Czytaj więcej...

 (2011-03-04)

     23.02.2011r. w Czytelni Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego zakończyła się II edycja kursu internetowego dla seniorów. Cykl zajęć opracowały i prowadziły Maria Sobkowiak i Magdalena Nowicka. Zajęcia rozpoczęły się w październiku 2010r.
i były kontynuacją wakacyjnego kursu internetowego. Podczas trwania II edycji uczestnicy poszerzyli i ugruntowali swoją wiedzę na temat obsługi edytora tekstowego WORD, obsługi konta pocztowego, komunikacji internetowej. Kurs zakończył się tradycyjnie praktycznym testem sprawdzającym zdobyte umiejętności. Każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia kursu.

 

 

  

(2011-02-19)

Od 14 do18 lutego w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyły się trzy imprezy czytelnicze pt. Miej serce i patrz w serce. Odbywały się one oczywiście w walentynkowych klimatach. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 13 oraz dwie grupy zerówkowiczów z SP nr 4. Było bardzo wesoło, ale i poważnie, bowiem rozmawialiśmy o najważniejszym uczuciu w życiu każdego człowieka, nawet tego małego - o miłości.

 

 

  Czytaj więcej...

    KONKURS „ZAGADKI Z BIBLIOTECZNEJ SZUFLADKI” – ROZSTRZYGNIĘTY

( 2010-11-10 )
5 listopada w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego „Zagadki z bibliotecznej szufladki”. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Trwał od 1 do 29 października i przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I – III oraz kl. IV – VI. Uczestnicy co tydzień odpowiadali na jedno pytanie dotyczące dziecięcej literatury polskiej i obcej. Zmierzyli się m.in. z takimi pytaniami jak: Z czego wróżka zrobiła karocę dla Kopciuszka?, Jak miał na imię miś z oklapniętym uszkiem?, Jak miała na imię dziewczynka z Krainy Czarów? czy Jakiego koloru włosy miała Ania z Zielonego Wzgórza?

 

   

 

  Czytaj więcej...

( 2010-08-16 )
12 sierpnia 2010 roku w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Wakacje w bibliotece – W świecie fantazji, każdy może być tym kim chce. Tym razem grupa blisko 30 milusińskich w wieku od 3 do 11 lat przeniosła się w świat magii, czarów i niesłychanych historii.

 

  Czytaj więcej...

Strona 56 z 57Pierwsza   Poprzednia   48  49  50  51  52  53  54  55  [56]  57  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj