(24.08.2018)

          W Filii nr 3 i Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży kolejny już raz mieliśmy przyjemność gościć Teatr „Duet” z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali najmłodszym czytelnikom przedstawienie z morałem pt. „Poszukiwacze skarbów”. Czy poszukiwany skarb to skrzynia ze złotem, biżuterią, a może worek pieniędzy? Młodzi odkrywcy przekonali się o innych bardziej wartościowych skarbach takich jak prawdziwa przyjaźń, dobroć czy miłość. Brali czynnie udział we wspólnych zabawach ruchowych oraz śpiewaniu piosenek. Zabawne przygody bohaterów miały na celu przekazanie dzieciom wartości edukacyjnych i wychowawczych. Uczestnikami teatralnych spotkań byli czytelnicy, maluchy z Przedszkola „Smerfiki” oraz mali pacjenci ostrowskiego szpitala. 

  Czytaj więcej...

 
(kliknij aby powiększyć)      <<< REGULAMIN KONKURSU >>>

  

 (10.08.2018)

        Tory, dworzec, konduktor, maszynista, peron, drezyna, to tylko niektóre pojęcia, które omawialiśmy na kolejnych warsztatach czytelniczo-plastycznych w ramach akcji „Letnie podróże po literaturze”. W Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży najmłodsi wybrali się w podróż koleją razem z Kicią Kocią, bohaterką serii bajek Anity Głowińskiej. Poznali historię pociągów – od wynalezienia parowozu aż po najnowsze zdobycze techniki szybkiej kolei oraz odkryli tajniki pracy maszynisty.

  Czytaj więcej...

 (27-07-2018)

        „Misia Marysia nad morzem” – pod takim hasłem upłynęły kolejne wakacyjne zajęcia w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem małym czytelnikom zaproponowaliśmy zabawy i animacje ruchowe z ulubioną koalą Misią Marysią – bohaterką cyklu książek  Nadii Berkane. Głośne czytanie, pogadanka o bezpieczeństwie nad wodą, tworzenie morskich mieszkańców z papierowych talerzy, bibuły i różnego rodzaju ozdób, to tylko niektóre atrakcje czekające na małych odkrywców. Spotkania z cyklu „Letnie podróże po literaturze” to propozycja dla dzieci, które pragną kreatywnie i twórczo spędzić czas w bibliotece. Dziękujemy wolontariuszom – Wioletcie Kurek za bezinteresowną pomoc oraz Jakubowi Dolacie, który zechciał wcielić się w rolę bajkowej maskotki. Zapraszamy 9 sierpnia na kolejne spotkanie ph. „Jedzie pociąg z daleka, czyli wiem wszystko o pociągach”.

zapraszamy do galerii

  

 (27-07-2018)

         W środę, 18 lipca br., w Filli nr 2, zakończył się III etap XV Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim. Był to ostatni już mecz rozgrywany przed finałem. W przerwach między rozgrywkami, dzieci zwiedzały bibliotekę, poznawały księgozbiór oraz wypożyczały interesujące pozycje.  W ubiegłą środę, 25 lipca 2018 roku, do walki o główną nagrodę stanęło piętnaścioro uczestników. Po rozegraniu decydujących rund, przyszedł czas na mecz finałowy.  Uczestnicy uraczyli wszystkich mistrzowską grą i godną pozazdroszczenia strategią, prezentując grę na najwyższym poziomie.

  Czytaj więcej...

(23-07-2018)

         Wakacje to dobry czas na czytanie. Filia nr 6 poleca literaturę czeską, niemiecką i rosyjską. Skomplikowane dzieje naszych południowych sąsiadów poznamy z reportaży M. Szczygła ,,Gottland” , który zafascynowany jest niepowtarzalną czeską kulturą, obyczajowością, humorem i sarkazmem. Ewa Want w reportażach berlińskich ,,Deutsche nasz” opisuje jak doszło do tego, że Niemcy którzy zgotowali światu okrutną wojnę, stali się dziś jednym z najbardziej otwartych społeczeństw w Europie. Współczesną  historię Rosji przybliża Arkadij Ostrowski w ,,Rosja-wielkie zmyślenie”. Polecamy również ,,Petersburg. Miasto snu” Joanny Czeczot, która prowadzi czytelnika ulicami Petersburga splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta, miasta Dostojewskiego. By zrozumieć naszych sąsiadów dobrze jest poznać historię i literaturę tych krajów.

  Czytaj więcej...

 (18-07-2018)

         Dnia 17 lipca w bibliotece odbyło się przedstawienie pt.” Na końcu świata....Przygody Misia i Kacpra Pirata” wykonywany przez artystów z teatru „ Maska „ z Krakowa.  Na spektakl przybyły dzieci z przedszkola nr 14 razem z opiekunami. Teatrzyk opowiadał o przyjaźni małego misia z piratem Kacprem. Dzieci dowiedziały się jak wielką moc ma prawdziwa przyjaźń, która czasem wymaga poświęceń. Przedszkolakom, bardzo podobał się spektakl i szybko nawiązały kontakt z aktorami biorąc czynny udział w przedstawieniu.

zapraszamy do galerii

  

(13-07-2018)

         12 lipca 2018 roku naszą bibliotekę odwiedził gość niezwykły, tak niepowtarzalny, jak książki jego autorstwa. Wiesław Drabik – krakowski  pisarz dziecięcy, autor niezliczonej ilości rymowanek, wychowujących kolejne pokolenia dzieci i …ich rodziców.  Nie od dziś bowiem wiadomo, że dorośli  czytając wierszyki tego autora mają nie mniejszą niż ich pociechy frajdę. Gość i dlatego był szczególny, że spełniał poczwórną rolę: pisarza,  ilustratora, nauczyciela i świetnego gawędziarza. Opowiedział o tym jak to jadąc z córką samochodem zmienił zawód z inżyniera na pisarza właśnie, komponując naprędce wiersz o wiośnie, bo właśnie takiego miała się dziewuszka do szkoły  nauczyć, a zapomniała nieboga. To dziewczęce zagapienie stało się więc w sposób historyczny zbawiennym, dzięki niemu przecież  możemy delektować się, śmiać i wzruszać poezją taty z nowym od  tamtego wydarzenia powołaniem. 

  Czytaj więcej...

Strona 6 z 58Pierwsza   Poprzednia   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj