(06-04-2018)

         Zajęcia kulturalno – edukacyjne w Filii nr 7 rozpoczęły się piosenką o najpiękniejszej porze roku, jaką jest wiosna. Dzieci rozpoznawały zwiastuny wiosny, szukały zielonych przedmiotów w bibliotece a także uczestniczyły w tematycznej zabawie ruchowej. Nie zabrakło również głośnego czytania książek, dotyczących tej pory roku. Największą atrakcją było wykonanie prac plastycznych: kolorowanie łąki pełnej kwiatów a także ozdabianie i tworzenie wizerunku wiosny z bibuły i z kolorowych serwetek. Uczestnicy zakończyli zajęcia z uśmiechem na ustach, bo przecież wiosna jest najbardziej radosną ze wszystkich pór roku.

zapraszamy do galerii

  

          100. rocznica Powstania Wielkopolskiego stała się dla Miasta Poznania  oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego okazją do zorganizowania projektu „Akcja: Powstanie‟, którego celem jest zgromadzenie, digitalizacja i archiwizacja pamiątek powstańczych, takich jak: fotografie, listy, legitymacje, plany, przedmioty codziennego użytku, elementy wyposażenia wojskowego itp.  Obiekty te zostaną wykorzystane przez Organizatora oraz partnerów projektu do stworzenia cyfrowej kolekcji w celach dydaktycznych, edukacyjnych oraz promocyjnych. 

  Czytaj więcej...

 (29-03-2018)

          Niemal 60 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Główną konkursie plastycznym „Wielkanocna Pisanka”. Spośród wielu uczestników wybrano 8 osób, które według jury wykonało samodzielnie i na miarę własnych możliwości  świąteczną ozdobę. Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników odbyło się 28 marca w czytelni Biblioteki Głównej, gdzie laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe w II kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

  Czytaj więcej...

 (29-03-2018)

       W środę, 28 marca 2018 r. z okazji Światowego Dnia Poezji w Bibliotece Głównej odbył się wieczór autorski poświęcony  jednemu z najwybitniejszych polskich i europejskich poetów XX wieku - Zbigniewowi Herbertowi. Spotkanie uświetnił swą obecnością Rafał Żebrowski, historyk, publicysta i poeta, a prywatnie najbliższy członek rodziny Herbertów i autor książki pt. „Zbigniew Herbert  Kamień na którym mnie urodzono”.

  Czytaj więcej...

 (28-03-2018)

        Dzieci z Przedszkola nr 12 wzięły udział w przedświątecznych warsztatach czytelniczo-plastycznych, których tematem był kurczak – główny bohater książki Marisy Núňez pt. „Kukuryk”. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki, dyskutowano o obrzędach, tradycjach i obyczajach Świąt Wielkanocnych.

  Czytaj więcej...

 (26-03-2018)

       W poniedziałek, 26 marca br., w Filii nr 2 młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych malowała na szybach dekoracje świąteczno-wiosenne. Malunki na oknach, które mają być również zachętą dla wszystkich do większego sięgania po książki, można podziwiać do końca kwietnia. Prace wykonywane w ramach odwiedzin w bibliotece, jak również te w szkole, ukazują potencjał jaki drzemie w wychowankach ZSS, a także są  sposobem na wyjątkowe wyrażenie siebie.

  Czytaj więcej...

 (19-03-2018)

         Rok 2018 jest szczególny. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość, a Polki po raz pierwszy uzyskały prawo wyborcze. Możliwość  kandydowania i oddania głosu sprawiła, że Polki stały się pełnoprawnymi obywatelkami.

  Czytaj więcej...

 (15-03-2018)

           W piątek i poniedziałek Filię nr 2 odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wizyta miała na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem biblioteki, poznaniem jak wygląda w niej praca oraz jakie są różnice między szkolną a publiczną placówką. Dowiedziały się, jakie zasady obowiązują w wypożyczalni, a jakie w czytelni, co zrobić żeby móc wypożyczyć książki, oraz jak należy je traktować. 

  

  Czytaj więcej...

Strona 7 z 56Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj