UWAGA

Od 3 marca zmianie ulegają godziny otwarcia Filii nr 6
sprawdź  - godziny otwarcia

 

  

 (31-03-2017)

          Piękno Doliny Baryczy na fotografiach, bogate wrażenia estetyczne, kojące odgłosy natury i nastrojowa muzyka - tego wszystkiego można było doświadczyć podczas kolejnej odsłony „Ostrowskich Spotkań z Przyrodą”. Swoje niezwykłe zdjęcia, ilustrowane podkładem muzycznym i śpiewem ptaków, zaprezentował współzałożyciel WTPK, wielki pasjonat i fotografik przyrody -  Łukasz Wróbel. 

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (24-03-2017)

         „Miasto Ostrów i Dobra Przygodzickie w aktach i dokumentach od XV do końca XVIII wieku.” -  to tytuł najnowszego dzieła historyka i regionalisty z Przygodzic – Wacława Kieremkampta. Książka została wydana przez Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim i stanowi część serii wydawniczej - „Materiały Źródłowe do Dziejów Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego”. Promocja publikacji odbyła się 21 marca w Bibliotece Głównej.

To już czwarty z kolei zbiór dokumentów związanych z historią Ostrowa i Dóbr Przygodzickich opracowany przez tego autora. Znajdziemy w nim dokumenty królewskie, biskupie, akty normatywne i polecenia właściciela dóbr, inwentarze oraz dokumenty sądowo-administracyjne. Zaprezentowane w zbiorze źródłowe dokumenty i akta są bardzo zróżnicowane - zarówno co do treści - jak i co do charakteru. Ułożone są chronologicznie - zgodnie z datą ich powstania.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (20-03-2017)

         W minioną środę czytelniczki Filii nr 6 spotkały się, by przy kawie porozmawiać o kobietach, mężczyznach, literaturze i sztuce. Pretekstem do dyskusji stało się wysłuchanie fragmentów zbioru opowiadań pt. „Pani Kant i madame Hyde” naszej rodzimej autorki, Bogny Skrzypczak-Walkowiak. Z kolei prezentacja książek: „Szpieg” Paulo Coelho oraz „Igły. Polskie agentki, które zmieniły historię” autorstwa Marka Łuszczyny zainspirowała je do podjęcia tematu roli kobiet w wywiadzie i cenie, jaką przyszło im zapłacić za swoje działania. Przywołano też filmy „Sztuka kochania” i „Powidoki”, które niedawno gościły na ekranach kin. Wspomniane obrazy były punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak silne osobowości kobiece wpływają na kształtowanie naszego świata i codzienności. Uczestniczki wyraziły zainteresowanie kolejnymi spotkaniami.

zapraszamy do galerii

  

 (16-03-2017)

         Joanna Bator - jedna z najciekawszych polskich powieściopisarek, laureatka Nagrody Nike 2013, publicystka, antropolożka kultury i specjalistka od gender studies gościła w miniony wtorek w ostrowskiej Bibliotece. Do naszego miasta przyjechała ze swoją najnowszą powieścią „Rok królika”. Spotkanie z pisarką cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wielbiciele jej talentu czekali na nie trzy lata. We wtorkowy wieczór czytelnia Biblioteki Głównej zapełniła się więc do ostatniego miejsca. Bator opowiedziała  m. in. o początkach literackiej kariery, wspólnych elementach książek wałbrzyskich i japońskich, pobycie w Japonii, wielkim sentymencie do rodzinnego Wałbrzycha i filmie na podstawie „Ciemno, prawie noc”. Dyskusję moderowała Kornelia Ćwiklak, doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni i wykładowczyni UAM.

zapraszamy do galerii

  Czytaj więcej...

 (14-03-2017)

         W czwartek, 9 marca, po raz kolejny - a pierwszy w tym roku - Filię nr 2 odwiedziła grupa pięciolatków z Przedszkola nr 16 im. Koszałka Opałka. 

Zwiedzając czytelnię i wypożyczalnię, dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca w bibliotece, jak korzystać z księgozbioru i gdzie szukać interesujących ich pozycji. Szczególną uwagę maluchów zwróciły regały z opowiadaniami, historyjkami i baśniami dla najmłodszych. Dlatego został przygotowany konkurs, w którym przedszkolaki miały za zadanie odgadnąć postacie z różnych bajek zaprezentowanych podczas spotkania. Dzieci oczywiście celnie trafiały, co tylko dowodzi, że milusińscy również dużo czytają. 

Na zakończenie każdy otrzymał zakładkę do książek oraz informacje o placówce.  Mamy nadzieję, że ta miła wizyta zaowocuje wieloma nowymi czytelnikami  w naszej Bibliotece.

zapraszamy do galerii

  

Strona 8 z 60Pierwsza   Poprzednia   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj