(13-03-2018)

         W poniedziałek, 12 marca 2018 r. gościem Biblioteki Głównej był znany odkrywca, podróżnik i  twórca survivalu w Europie Jacek Pałkiewicz. 

   Podczas spotkania z naszymi czytelnikami i mieszkańcami  miasta opowiadał o swoich pasjach i ostatnich wyprawach. Podróżnik zaprezentował swoją książkę „Dubaj. Prawdziwe oblicze” oraz podzielił się z publicznością refleksjami                                  i przemyśleniami  z podróży do Dubaju.  Odkrył  różne oblicza miasta. Ukazał Dubaj nie tylko jako świątynię luksusu, ale pokazał również drugą stronę medalu: przerażające getta, biedę i ogromny wyzysk tysięcy Hindusów i Pakistańczyków.

    Na koniec spotkania przybyli mieli okazję, by zadać gościowi pytania, zakupić jego książkę  i zdobyć autograf. 

zapraszamy do galerii

  

(01-03-2018)

          Piętnasta edycja powiatowego konkursu literackiego Walentynkowy wiersz miłosny organizowana przez ostrowską Bibliotekę Publiczną została rozstrzygnięta. Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie wydarzenia odbyło się 28 lutego w czytelni Biblioteki Głównej. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 60  utworów poetyckich od autorów z powiatu ostrowskiego. Oceniało je jury w składzie: Maria Libera - przewodnicząca, Aneta Kołodziejczyk-Trawińska i Lidia Tomala - członkinie. 

  Czytaj więcej...

 (01-03-2018)

        Podczas Biblioferii w Filii nr 1 odbył się turniej szachowy „Graj jak Kasparow” przeznaczony dla dzieci z Ostrowa Wielkopolskiego i okolic. Zajęcia poprowadził pan Damian Sienkiewicz. Uczestnicy rozegrali pojedynki towarzyskie a także analizowali partie komputerowo. Zimowe spotkania były okazją do twórczego i aktywnego spędzania wolnego czasu w bibliotece. 

zapraszamy do galerii

  

 (26-02-2018)

         Drugie spotkanie akcji zimowej Biblioferie, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży upłynęło pod hasłem „Zimowe warsztaty z robotyką - czytam, odkrywam, tworzę”. Zajęcia edukacyjne poprowadził Dariusz Kościelak ze Szkoły Robotyki i Programowania Robotec. Była to innowacyjna forma popularyzacji czytelnictwa i ukazanie, że w bibliotece można twórczo spędzić czas nie tylko z książką.

  Czytaj więcej...

 (20-02-2018)

         Do końca lutego w Filli nr 2 można podziwiać prace artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr  1 i Zespołu Szkół Specjalnych. Tematem przewodnim oczywiście była biblioteka i kończąca się zima. Jest to niecodzienne wydarzenie ponieważ Filia nr 2 została wyróżniona tym szczególnym prezentem w postaci twórczości młodych talentów.

  Czytaj więcej...

(16-02-2018)

          Podczas pierwszego spotkania w ramach akcji „Biblioferie”, w Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży, czytelnicy biblioteki mieli przyjemność poznać i porozmawiać z ostrowską poetką, autorką aforyzmów, fraszek, opowiadań i piosenek – Eugenią Zawidzką oraz artystą plastykiem, ilustratorką – Marceliną Wojtasik.

  Czytaj więcej...

         Dzięki nowo zainstalowanemu systemowi wypożyczeń międzybibliotecznych, użytkownicy Biblioteki Głównej a później Mediateki, będą mieli możliwość dostępu do współczesnych publikacji oraz dokumentów historycznych, zgromadzonych w zasobach Biblioteki Narodowej. Academica aktualnie zawiera ponad dwa i pół miliona publikacji: monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz czasopism.


Z systemu może skorzystać każdy posiadacz aktualnej karty bibliotecznej. Nadmieniamy także, iż wszelkie publikacje udostępniane są zgodnie z zapisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zapraszamy. 
 
  

(29-01-2018)

         W piątek 26 stycznia gościliśmy w sali Czytelni Biblioteki Głównej Janusza Leona Wiśniewskiego. Urodzony w 1954 roku polski naukowiec i pisarz, na stałe mieszkający w Frankfurcie nad Menem w rozmowie z czytelnikami przedstawił swe inspiracje pisarskie. Mimo wykonywanego zawodu związanego z naukami ścisłymi jawił się jako człowiek niezwykłej wrażliwości. 

  Czytaj więcej...

Strona 8 z 56Pierwsza   Poprzednia   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Następna   Ostatnia   

  Szukaj
E-mail:
Powiadamiaj
 
 
Copyright 2012 Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim   |      Zaloguj